ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Радянська, 25, тел. (265) 6-17-89, факс (265) 6-16-76, inbox@fs.ko.court.gov.ua
______________
2-а/381/70/15
381/3209/15-а
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
08 вересня 2015 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Ковалевської Л.М.,
при секретарі Омельчук С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Фастові Київської області адміністративний позов Управління соціального захисту населення Фастівської РДА до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно виплаченої державної допомоги, -
в с т а н о в и в :
Управління соціального захисту населення Фастівської РДА звернулось до суду з вищевказаним позовом до відповідачки ОСОБА_1. посилаючись на те, що 14 березня 2003 року до Позивача від ОСОБА_3., яка 20 березня 2009 року взяла шлюб з ОСОБА_1. змінивши прізвище на ОСОБА_1. надійшов пакет документів для оформлення допомоги на дитину одинокій матері на сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, відповідно до п. 5 ст. 3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Постанови Кабінету Міністрів України №1751 від 27.12.2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» .
Згідно ст.18-1 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» та п.33 Постанови КМУ від 27.12.2001 року №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька усиновлювача) дитини.
Згідно відповіді на запит від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Фастівського МРУЮ у Київській області від 18.02.2015 року стало відомо, що на підставі заяви про визнання батьківства №3 від 09 лютого 2005 року, внесені відомості про батька. Тому прізвище дитини ОСОБА_2 змінено на ОСОБА_2, по батькові ОСОБА_2 змінено на ОСОБА_2 та внесено відомості про батька.
Не повідомивши Позивача про встановлення над дитиною батьківства, Відповідач з березня 2005 року по січень 2015 року включно зайво переплачено державної допомоги на дитину одинокій матері на суму 28959,52 грн.
В судовому засіданні представник позивача вимоги позовної заяви підтримав, просив їх задовольнити.
Відповідачка в судовому засіданні позов визнала.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів віднесено спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії ), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно - правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Судом встановлено, що 14 березня 2003 року до Позивача від ОСОБА_3., яка 20 березня 2009 року взяла шлюб з ОСОБА_1. змінивши прізвище на ОСОБА_1. надійшов пакет документів для оформлення допомоги на дитину одинокій матері на сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с.4).
Державна допомога призначена на підставі п. 5 ст. 3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Постанови Кабінету Міністрів України №1751 від 27.12.2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми».
Згідно ст.18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та п.33 Постанови КМУ від 27.12.2001 року №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька усиновлювача) дитини.
Згідно довідки від 27 січня 2015 року про те, що ОСОБА_2, 1997 року народження, навчається на 3 курсі денної форми навчання Відкритого міжнародного університету розвитку дитини «Україна» (а.с.9).
Згідно Витягу №00015019249 Державного реєстру актів цивільного стану громадян про внесення до актового запису змін, доповнень встановлено, що на підставі заяви про визнання батьківства №3 від 09 лютого 2005 року внесені відомості про батька. Тому прізвище дитини ОСОБА_2 змінено на ОСОБА_2, по батькові ОСОБА_2 змінено на ОСОБА_2 та внесено відомості про батька(а.с.11).
Згідно ст.22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та п. 49 Порядку особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають па виплату державної допомоги, а саме: зміни у складі сім'ї, достроковий вихід на роботу до досягнення дитиною 3-річного віку, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо. Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян ( у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплачу державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.
Судом встановлено, що в зв»язку з тим, що позивачка не повідомила управління соціального захисту населення Фастівської РДА про факт встановлення над її дитиною батьківства, тому їй було зайво переплачено державної допомоги на дитину як одинокій матері з березня 2005 року по січень 2015 року в розмірі 28959,52 грн., що підтверджується протоколом №15 від 09.04.2015 року (а.с.12).
Управління соціального захисту населення повідомляло відповідачку листом про існування боргу, але добровільно відповідачкою кошти повернуті не були.
Таким чином суд приходить до висновку, що позовні вимоги є доведеними та обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 70, 71, 94, 158, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», суд , -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Фастівської РДА до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно виплаченої державної допомоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, зареєстрованої в АДРЕСА_1 на користь управління соціального захисту населення незаконно отримані кошти в сумі 28 959 грн. ( двадцять вісім тисяч дев»ятсот п»ятдесят дев»ять гривень) 52 коп. на р/р 354126008010323 в ГУДКСУ у Київській області МФО 821018 код ЄДРПОУ 03190780 КФК 090306 КЕКВ 2730 для подальшого повернення коштів до державного бюджету.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Фастівський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з дня проголошення, а для осіб, які не були присутні під час судового розгляду справи протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Л.М.Ковалевська