Справа № 296/11712/14-а
2-а/296/11/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2015 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
головуючого судді Колупаєва В.В.
за участю секретаря судового засідання Долецької Ж.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира, Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради м.Коростень про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату коштів,-
В С Т А Н О В И В:
В грудні 2014 року ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до суду з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира (далі відповідач) про визнання неправомірними дій відповідача та зобов'язання провести перерахунок та виплату коштів, передбачених ст.37, 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.06.2014 року по 30.11.2014 року.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що зареєстрований та постійно проживає в м.Коростень, та працює охоронником Коростенського РЕМ виробничого підрозділу ПАТ «ЕК» «Житомиробленерго». Також, зазначає, що є потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС третьої категорії, що підтверджується посвідченням.
Місто Коростень Житомирської області віднесено до зони гарантованого добровільного відселення, в зв'язку з чим, відповідно до ст..37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» він має право на виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в розмірах 40 % від мінімальної заробітної плати та відповідно до статті 39 Закону - доплату до заробітної плати, в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно.
Однак, виплати, передбачені статтею 39 Закону здійснюються не в повному обсязі, а кошти, передбачені статтею 37 Закону взагалі не виплачуються, тому звернувся в суд з даним позовом.
04.02.2015 року було притягнуто співвідповідачем по справі Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради м.Коростень, оскільки виплати відповідно до ст..37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» повинні здійснюватися в управлінні праці та соціального захисту населення на тій території де працює працівник.
Ухвалою Корольовського районного суду від 28.05.2015 року позовні вимоги за період з 01.06.2014 року по 22.06.2014 року залишено без розгляду.
В судове засідання позивач не з'явився, в прохальній частині адміністративного позову просив розглядати справу у його відсутності.
Представник відповідача-Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира в судове засідання не з'явився, надіслав письмові заперечення, у яких просила розглядати справу у її відсутності та відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що управління немає можливості провести зазначену виплату у зв'язку з відсутністю відкритих асигнувань та кошторисних призначень за судовими рішеннями по державній бюджетній програмі «Соціальний захист громадян, яку постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи».
Представник співвідповідача- Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради м.Коростень, в судове засідання не зявився, хоча про час і місце слухання справи повідомлялось належним чином.
Розглянувши подані матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких позивач обґрунтовує позов, оцінивши всі обставини, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та за наявності достатніх підстав для прийняття постанови у даній справі.
Як вбачається з матеріалів справи позивач працює та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, яке згідно з Переліком населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №106 від 23.07.1991 року та розпорядженням Кабінету Міністрів України №17 від 12.01.1993 року, відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.
Згідно Закону позивач має право на доплати, передбачені ст. 39 Закону, які фактично отримує у розмірах, визначених згідно Постанови Кабінету Міністрів України №836 від 26.07.1996 року, зокрема: за ст. 39 Закону - в сумі 10,50 грн., щомісячно.
Законом, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, були передбачені виплати:
- ст. 39 Закону громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення, в зоні гарантованого добровільного відселення проводиться доплата в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат.
Відповідно до Закону України від 31 липня 2014 року Про внесення змін до Закону України Про Державний бюджет України на 2014 рік, який набув чинності 3 серпня 2014 року, Прикінцеві положення Закону України Про державний бюджет України на 2014 рік були доповнені п. 6-7, за яким було встановлено, що норми і положення ст. ст. 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52, 54 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ст. ст. 5, 6 Закону України Про соціальний захист дітей війни, застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.
Таким чином, починаючи з 1 січня 2014 року по 2 серпня 2014 року були чинними і підлягали застосуванню норми Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи без будь-яких обмежень.
За таких обставин, коли підзаконний нормативний акт суперечить Закону, обмежуючи права громадян визначені останнім, застосування зазначених постанов неможливе. На підставі викладеного, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог за період з 23.06.2014 року по 02.08.2014 року.
Суд відмовляє в задоволенні позову в частині визнання протиправними дій та зобов'язання відповідачів провести нарахування та виплату грошової допомоги, передбаченої ст.37 Закону, оскільки позивач не отримував її в наслідок того, що не звертався до відповідачів з даного приводу. Доказів протилежного суду не надано.
В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити за безпідставністю.
Керуючись ст.ст. 8, 19, 22 Конституції України, ст.37,39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005 року «Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, повязаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік», ст.ст. 161-162, 256 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира щодо невиплати ОСОБА_1 коштів у розмірах, передбачених ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 23.06.2014 року по 02.08.2014 року протиправними.
Зобовязати Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 доплату до заробітної плати у розмірі, визначеному ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат за період з 23.06.2014 року по 02.08.2014 року, з урахуванням проведених виплат за вказаний період.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити за безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Корольовський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Cуддя В. В. Колупаєв