ОСОБА_1 окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 УХВАЛА
про відкриття провадження, закінчення підготовчого провадження та призначення справи до
судового розгляду, відмову у відкритті провадження в частині позовних вимог
08.07.2011р. Справа № 2-а-8618/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові, Державної податкової адміністрації у Харківській області проскасування податкового повідомлення рішення,- ВСТАНОВИВ:
До ОСОБА_1 окружного адміністративного суду звернулось Публічне акціонерне товариство "Харківміськгаз" з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові, Державної податкової адміністрації у Харківській області в якому просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові №0000160847 від 19.04.2011 року та рішення Державної податкової адміністрації у Харківській області №2727/10/25-203 від 22.06.2011р. повністю, як такі, що винесені всупереч чинному законодавству. .
Вирішуючи питання, викладені у ч.1 ст.107 КАС України, суддя прийшов до висновку, що адміністративний позов в частині позовних вимог про скасування податкового повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові №0000160847 від 19.04.2011 року поданий з додержанням вимог ст.ст. 105-106 КАС України, підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а в частині позовних вимог про скасування рішення Державної податкової адміністрації у Харківській області №2727/10/25-203 від 22.06.2011р. не підлягає оскарженню в порядку адміністративного судочинства, оскільки зазначене рішення прийняте податковим органом за результатами розгляду скарги платника податків не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії в розумінні п.1 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України та не породжує для позивача будь-яких обов'язків.
Суд зазначає, що згідно положень п. 56.10 ст.56 Податкового кодексу України тільки рішення Державної податкової адміністрації України прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства
Суд вважає, що всі підготовчі дії виконані в повному обсязі, за таких обставин, керуючись ст. ст. 105-107, 121, 109 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в частині позовних вимог про скасування рішення Державної податкової адміністрації у Харківській області №2727/10/25-203 від 22.06.2011р. у адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз" з адміністративним позовом до Державної податкової адміністрації у Харківській області.
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз" з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові про скасування податкового повідомлення-рішення.
Закінчити підготовку справи до судового розгляду.
Призначити справу до судового розгляду у приміщенні ОСОБА_1 окружного адміністративного суду на 27.07.2011 року о 10:30 за адресою: м. Харків, вул. Мар'їнська, 18 «Б-3».
Позивачу надати до суду документи про правоздатність, дієздатність та статус як платників податків (зборів, обов'язкових платежів) позивача та контрагентів позивача (у взаємовідносинах з якими виявлені порушення); докази відповідності закону вчинених правочинів; докази можливості фактичного здійснення спірних господарських операцій; докази понесення витрат у спірних правовідносинах; докази використання придбаних товарів (робіт, послуг) у власній господарській діяльності; докази проведення фізичного переміщення товарів; пояснення (разом з доказами, що їх підтверджують) відносно відображення спірних господарських операцій в обліку; докази наявності обєктивних економічних чинників на укладання спірних правочинів; копії документів, які були складені з посиланням на спірні правочини; матеріали адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень.
Відповідачу надати письмові заперечення проти позову та докази в обґрунтування заперечень та всі наявні докази на їх підтвердження докази знаходження позивача на обліку в ДПІ; документи про підстави проведення перевірки; документи про повноваження на проведення перевірки; копії матеріалів перевірки; докази наявності порушень, відображених в матеріалах перевірки; копії рішень, які були винесені з посиланням на матеріали проведеної перевірки; документи про правоздатність, дієздатність та статус як платників податків (зборів, обов'язкових платежів) позивача та контрагентів позивача (у взаємовідносинах з якими виявлені порушення); докази нікчемності правочинів або їх невідповідності закону; докази неможливості фактичного здійснення спірних господарських операцій.
Справа розглядається суддею одноособово.
Копії даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 49, 51 цього Кодексу
Надіслати відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документами. Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, про те, що вони мають права і обов'язки, визначені ст.ст. 49,51 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала в частині відкриття провадження, закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду оскарженню не підлягає.
В іншій частині ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до ОСОБА_1 апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії ухвали, у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує.
Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то пятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.
СуддяШевченко О.В.