МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 серпня 2015 р. № 814/2886/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лебедєва Г.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області про визнання неправомірними дії державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області, скасування податкового повідомлення - рішення від 29.04.2015 року №3406288, -
В С Т А Н О В И В:
До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області про визнання неправомірними дії державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області, скасування податкового повідомлення - рішення від 29.04.2015 року №3406288.Згідно з п.2 ч.1 ст.107 КАС України після одержання позовної заяви суддя з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.Проте, поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.Частиною 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.При цьому, суд зазначає, що у контексті з положеннями частини першої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, яка передбачає право на судовий захист, завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи в публічно-правових відносинах. При цьому захист прав, свобод та інтересів осіб передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення. Разом з цим, варто зазначити, що юридична значимість для особи, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов, рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, тобто безпосередня залежність виникнення чи припинення прав та обов'язків зазначеної особи від таких рішень, дій чи бездіяльності, є кваліфікуючою ознакою змісту адміністративного позову відповідно до положень частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.В свою чергу, згідно положень ст.3 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.Як вбачається з адміністративного позову, позивачами по справі є - ОСОБА_1 та ОСОБА_2.З прохальної частини позову вбачається, що позивачі просять суд визнати неправомірними дії державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області та скасувати податкове повідомлення - рішення від 29.04.2015 року №3406288, яке прийнято стосовно саме ОСОБА_1. Таким чином, позивачу - ОСОБА_2 слід визначитись, яким чином дії державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області та податкове повідомлення - рішення від 29.04.2015 року №3406288, порушує права саме ОСОБА_2.Ненадання ОСОБА_2 до суду таких даних унеможливлює суд встановити залежність порушених прав позивача від рішення та дій відповідача.Отже, суд зазначає ОСОБА_2 про необхідність надати до суду докази на підтвердження вищезазначених обставин. Відтак, системно проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та дослідивши позовну заяву, судом з'ясовано, що при подачі адміністративного позову позивачами не було виконано вимог, передбачених статтею 106 Кодексу адміністративного суду України.Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду доказів на підтвердження факту порушення прав позивача, а саме - ОСОБА_2.За таких обставин, враховуючи, що виявлені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суддя доходить висновку, що адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачам наданий термін для усунення недоліків.Керуючись ст.106, 108, 160 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області про визнання неправомірними дії державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області, скасування податкового повідомлення - рішення від 29.04.2015 року №3406288 залишити без руху.Повідомити позивача про необхідність в строк до 23.09.15 р. усунути недоліки та розяснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Г.В. Лебедєва