ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2015 р. Справа № 815/6778/14
Категорія: 8.3.3 Головуючий в 1 інстанції: Стеценко О. О.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючогосудді -Жука С.І. судді - Потапчука В.О. судді - Семенюка Г.В.
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 22 червня 2015 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фесіт Одеса" до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дії, визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, -
встановиЛА:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фесіт Одеса" (далі - Позивач, або ТОВ "Фесіт Одеса") звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Приморському районі міста Одеси ДФС в Одеській області (далі - Відповідач, або ДПІ у Приморському районі м. Одеси) в якому з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог (т.4 а.с.151) просить визнати протиправними дії ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області щодо проведення перевірки і складання акту перевірки від 20.08.2014 року №4635/15-53-22-01/36552733 (далі - Акт перевірки), визнати протиправним та скасувати наказ ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області №1520 від 03.07.2014 року (далі - Наказ №1520), визнати протиправними і скасувати податкові повідомлення-рішення ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області №0000622201 від 08.09.2014 року та №0000842201 від 24.11.2014 року.
Суд першої інстанції своєю постановою від 22 червня 2015 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Фесіт Одеса" до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дії, визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнив частково.
Визнав протиправним та скасував податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області №0000622201 від 08 вересня 2014 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Фесіт Одеса" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 17259,00 гривень, у тому числі за основним платежем 15381,00 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 1878,00 гривень.
Визнав протиправним та скасував податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області №0000842201 від 24 листопада 2014 року в частині збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю "Фесіт Одеса" суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 324040,25 гривень, у тому числі за основним платежем 259232,00 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 64808,25 гривень.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовив.
Державна податкова інспекція у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області не погодившись з постановою суду першої інстанції, подала апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нову постанову, якою у задоволенні вимог позивача відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги Державна податкова інспекція у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали та доводи апелянта в межах апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ТОВ "Фесіт Одеса" зареєстровано 05.06.2009 року виконавчим комітетом Одеської міської ради, ідентифікаційний код 36552733. Товариство є платником ПДВ відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ № 100236752 від 21.07.2009 року, індивідуальний податковий номер 365527315535.
В період з 24.07.2014 року по 13.08.2014 року згідно п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.77.1, п.77.4 ст.77 ПК України, на підставі Наказу №1520, направлень на перевірку, виданих ДПІ у Приморському районі м. Одеси, Відповідачем проведено виїзну планову документальну перевірку ТОВ "Фесіт Одеса", з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року за результатами якої було складено Акт перевірки.
З матеріалів справи вбачається, що 03.07.2014 року в.о. начальника ДПІ у Приморському районі м.Одеси було видано наказ №1520 "Про проведення документальної виїзної планової перевірки ТОВ "Фесіт Одеса" згідно якого на підставі пп.20.1.4. п.20.1 ст.20, п.77.1, п.77.4 ПК України, відповідно до затвердженого плану-графіку документальних перевірок на липень 2014 року, було призначено документальну виїзну планову перевірку ТОВ "Фесіт Одеса" не раніше 10 календарних днів з дня вручення повідомлення про початок планової перевірки, на 10 робочих днів.
На підставі вищевказаного наказу ДПІ у Приморському районі м. Одеси було складено повідомлення №486/10/22-4 від 03.04.2014 року про проведення документальної виїзної планової перевірки ТОВ "Фесіт Одеса". Наказ №1520 та повідомлення №486/10/22-4 були отримані головним бухгалтером та директором ТОВ "Фесіт Одеса" 07.07.2014 року, що підтверджується відповідною розпискою.
Планова перевірка ТОВ "Фесіт Одеса" була розпочата 24.07.2014 року, тобто Відповідачем було дотримано 10-денний строк, передбачений п.77.4 ст.77 ПК України. Отже, Відповідачем було правомірно проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ "Фесіт Одеса".
Стосовно посилань Позивача на відсутність відомостей про кількість днів перевірки у направленні на перевірку, виданого ОСОБА_4 слід зазначити, що згідно абз.5 п.81 ст.81 ПК України пред'явлення направлення на проведення перевірки, що оформлено з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки. Позивач допустивши головного державного ревізора-інспектора ОСОБА_4 до проведення документальної планової виїзної перевірки визнав наявність у неї документів, передбачених ст.81 ПК України, які дають право розпочати документальну виїзну перевірку.
В зв'язку з викладеним, позовні вимоги про визнання протиправними дії ДПІ у Приморському районі м.Одеси щодо проведення перевірки задоволенню не підлягають.
Відповідно до п.п. 86.1, 86.3 ст.86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. Акт (довідка) документальної виїзної перевірки, що визначено ст.ст. 77 і 78 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів.
Таким чином, складання за наслідками проведеної перевірки акту або довідки є прямим обов'язком контролюючого органу, який проводив таку перевірку. Враховуючи, що дії Відповідача з проведення виїзної планової документальної перевірки ТОВ "Фесіт Одеса" визнані правомірними, то є правомірними дії Відповідача зі складання Акту перевірки.
На підставі викладеного позовні вимоги про визнання протиправними дій ДПІ у Приморському районі м.Одеси щодо складання акту перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року задоволенню не підлягають.
Не погоджуючись з вказаними висновками Акту перевірки ТОВ "Фесіт Одеса" надало на них заперечення до ДПІ у Приморському районі м.Одеси.
На підставі Акту перевірки та висновку за результатами розгляду заперечень ДПІ у Приморському районі м. Одеси 08.09.2014 року прийняло податкові повідомлення-рішення: №0000622201 від 08.09.2014 року, яким ТОВ "Фесіт Одеса" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 17259,00 грн., у тому числі за основним платежем 15381,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 1878,00 грн.; №0000632201, яким ТОВ "Фесіт Одеса" збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ в розмірі 358960,00 грн., у тому числі за основним платежем 281775,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 77185,00 грн. (т.1 а.с. 81,83).
Не погодившись з вказаними податковими повідомленнями-рішеннями ТОВ "Фесіт Одеса" 17.09.2014 року оскаржило їх в порядку ст.56 ПК України до ГУ ДФС в Одеській області. Враховуючи, що ТОВ "Фесіт Одеса" у своїй скарзі посилалось на обставини, що не були досліджені під час проведення перевірки, на підставі листа ГУ ДФС в Одеській області №114/7/15-32-10-02-12 від 03.11.2014 року, відповідно до п.п.78.1.5 ПК України, наказом ДПІ у Приморському районі м.Одеси №2529 від 10.11.2014 року було призначено позапланову виїзну документальну перевірку ТОВ "Фесіт Одеса" з питань, що стали предметом оскарження.
На підставі вказаного наказу в період з 11.11.2014 року по 12.11.2014 року ДПІ у Приморському районі м. Одеси було проведено виїзну позапланову документальну перевірку ТОВ "Фесіт Одеса" з питань, що стали предметом оскарження за результатами якої було складено акт перевірки № 6816/15-53-22-01/36552733 від 13.11.2014 року. Згідно вказаного акту висновки попереднього акту перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року підтверджено в повному обсязі.
Рішенням ГУ ДФС в Одеській області від 14.11.2014 року №108/10/15-32-10-02-07 про результати розгляду первинної скарги, враховуючи висновки акту перевірки № 6816/15-53-22-01/36552733 від 13.11.2014 року, податкове повідомлення-рішення №0000632201 від 08.09.2014 року скасовано в частині застосування штрафних санкцій з ПДВ на суму 6741,00 грн., в іншій частині вказане податкове повідомлення-рішення залишено без змін, податкове повідомлення-рішення №0000622201 від 08.09.2014 року залишено без змін.
На підставі рішення ГУ ДФС в Одеській області №108/10/15-32-10-02-07 від 14.11.2014 року ДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000842201 від 24.11.2014 року, яким ТОВ "Фесіт Одеса" збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ в розмірі 352219,00 грн., у тому числі за основним платежем 281775,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 70444,00 грн.
Не погодившись із податковими повідомленнями-рішеннями №0000622201 від 08.09.2014 року та №0000842201 від 24.11.2014 року, Позивач звернувся до суду.
Згідно актів перевірок №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року та № 6816/15-53-22-01/36552733 від 13.11.2014 року, з урахуванням 1095-денного строку, встановленого п.102.1 ст.102 ПК України, ТОВ "Фесіт Одеса" завищено податкові зобов'язання з ПДВ на суму 39531 грн., в тому числі по періодам: березень 2013 року в розмірі 5091,00 грн., липень 2013 року в розмірі 6050,00 грн., вересень 2013 року в розмірі 6613,00 грн., жовтень 2013 року в розмірі 21777,00 грн. внаслідок включення до об'єкту оподаткування ПДВ транспортно-експедиторських послуг, замовниками яких є нерезиденти, що є порушенням пп."б" п.185.1 ст.185. пп."ж" п.186.3 ст.186 ПК України.
Згідно вказаних актів перевірок для надання вказаних послуг з транспортно-експедиторського обслуговування на замовлення нерезидентів були придбані послуги сторонніх організацій, у т.ч. з ПДВ. Враховуючи, що послуги з транспортно-експедиторського обслуговування, які надаються нерезидентам не входять до об'єкту оподаткування ПДВ, на підставі п. 198.4 ст.198 ПК України, TOB "Фесіт Одеса" завищено податковий кредит з ПДВ від сум витрат, які придбані Позивачем для використання в господарських операціях, що не є об'єктом оподаткування ПДВ в розмірі 44588,00 грн., в тому числі по періодам: квітень 2013 року в розмірі 15129,00 грн., травень 2013 року в розмірі 5524,00 грн., червень 2013 року в розмірі 18203,00 грн., липень 2013 року в розмірі 5732,00 грн.
ТОВ "Фесіт Одеса", як експедитором, було укладено типові Генеральні договори на транспортно-експедиторське обслуговування (далі - ТЕО) з нерезидентами, що виступили замовниками за договорами: ALRAYA TRADING Со № 005-1 від 01.01.2013 року (т.1 а.с.207-208); ALBADAN STORES № 006 від 02.01.2013 року; SakherFactoryandCompanyForFoodDistributionPalestine-Westbank-Hebron-Dura № 008 від 14.03.2013 року; BaltexTradeCorp № 003BL від 01.10.2010 року; 3LGroupInc № 002BL від 01.01.2012 року; AWSINV COMPANY № 005 від 01.01.2013 року; SAFWAT AMERMUNEERMARAQAH № 003 від 01.03.2013 року; MOHAMMED MOUSA AMROAND PARTNERS Co № 009 від 14.03.2013 року; TANKER INTERNATIONAL LIMITED № 004TNF від 15.12.2010 року.
Відповідно до п.1.1. вказаних договорів замовник доручає ТОВ "Фесіт Одеса" (далі - експедитор) експедирування вантажів, які належать або контролюються замовником, а експедитор приймає це доручення. Згідно пунктів 2.1.1-2.1.5. договору експедитор зобов'язується організувати та здійснити перевезення, перевалку, зберігання, супровід, транспортно-експедиторське обслуговування вантажів за дорученням та заявками замовника; укладати договори з портами, транспортними та іншими організаціями на перевезення, перевалку, зберігання вантажів та додаткові роботи і послуги, в тому числі перепакування, перемаркування, ремонт тари, стафірування та розтафірування контейнерів, відбір проб та зразків, зважування, фумігацію, дезактивацію, визначення кількості та якості, сертифікацію та страхування вантажів; здійснити необхідне планування транспортних операцій та підписати від імені замовника відповідні угоди з різноманітними місцевими перевізниками та іншими організаціями: залізницями, портами, автотранспортними підприємствами; за дорученням замовника здійснити митне очищення вантажу, виконання необхідних формальностей, за необхідності - оплату мита та зборів від імені та за рахунок замовника; від імені та за рахунок замовника здійснити розрахунки з різноманітними суб-контракторами.
Відповідно до п.п.б) п.185.1. ст.185 ПК України об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 цього Кодексу. Згідно з п.п. ж) п.186.3 ст.186 ПК України місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або, у разі відсутності такого місця, місце постійного чи переважного його проживання.
Як вбачається зі змісту вищевказаних генеральних договорів на транспортно-експедиторське обслуговування, укладених Позивачем із замовниками: ALRAYA TRADING Со, ALBADAN STORES, Sakher Factory and Company For Food Distribution Palestine-Westbank-Hebron-Dura, Baltex Тrade Corp, 3LGroupInc, AWSINV COMPANY, SAFWAT AMERMUNEERMARAQAH, MOHAMMED MOUSAM ROAND PARTNERS Co, TANKER INTERNATIONAL LIMITED (контрагенти Позивача за вказаними договорами) зареєстровані в якості суб'єктів господарювання за межами території України. Таким чином, на підставі п.п.ж) п.186.3 ст.186 ПК України, вказані послуги вважаються такими, що надані за межами митної території України. Враховуючи положення п.п. б) п.185.1 ст.185 ПК України операції ТОВ "Фесіт Одеса" з постачання таких послуг не є об'єктом оподаткування ПДВ.
В зв'язку з викладеним, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що висновки Акту перевірки про завищення ТОВ "Фесіт Одеса" податкових зобов'язань з ПДВ на суму 39531 грн., в тому числі по періодам: березень 2013 року в розмірі 5091,00 грн., липень 2013 року в розмірі 6050,00 грн., вересень 2013 року в розмірі 6613,00 грн., жовтень 2013 року в розмірі 21777,00 грн. внаслідок включення до об'єкту оподаткування ПДВ вартості транспортно-експедиторських послуг, замовниками яких є нерезиденти - є обґрунтованими.
Відповідно до п.198.4 ст.198 ПК України, якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.
Враховуючи, що операції ТОВ "Фесіт Одеса" з постачання транспортно-експедиторських послуг на користь замовників-нерезидентів не є об'єктом оподаткування ПДВ, то відповідно не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплачені ТОВ "Фесіт Одеса" контрагентам ТОВ "СМА СіДжиЕмШиппінгЕдженсі Україна", ТОВ "Блек Сі Лінк", ТОВ "Формаг Груп", ТОВ "С.М.Т. ЛТД", ТОВ "Євротермінал", ТОВ "Бруклін-Київ Порт", ТОВ "Укрмортранссервіс", ДП "Одеський морський торгівельний порт", ТОВ "МШК Україна", ТОВ "Алді", ТОВ "Мілленіум 2003", ТОВ "Портовік Сервіс" ТОВ "ЗімІнтегрейтедШипінг Україна Сервіс ЛТД", ДП "ГПК Україна" за придбані транспортно-експедиторські послуги, послуги з вантажно-розвантажувальних робіт, лінейного сервісу, випуску та оформлення документів на перевезення вантажів, які використовувались ТОВ "Фесіт Одеса" для надання транспортно-експедиторських послуг замовникам-нерезидентам.
В зв'язку з викладеним є обґрунтованими висновки Актів перевірок про завищення ТОВ "Фесіт Одеса" податкового кредиту з ПДВ від сум витрат, які придбані Позивачем для використання в господарських операціях, що не є об'єктом оподаткування ПДВ в розмірі 44588,00 грн., в тому числі по періодам: квітень 2013 року в розмірі 15129,00 грн., травень 2013 року в розмірі 5524,00 грн., червень 2013 року в розмірі 18203,00 грн., липень 2013 року в розмірі 5732,00 грн.
Таким чином, загальна сума заниження ПДВ по вказаним взаємопов'язаним порушенням склала 5057,00 грн. (44588,00 грн. - 39531,00 грн.).
Також згідно актів перевірок №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року та № 6816/15-53-22-01/36552733 від 13.11.2014 року ТОВ "Фесіт Одеса" не виписано податкові накладні покупцям та занижено базу оподаткування ПДВ на обсяг поставлених послуг з морського фрахтування та автоперевезення по типовим договорам на транспортно-експедиторське обслуговування та/або митно-брокерським послугам з наступними замовниками: ТОВ "МастерСпайс", ТОВ "Веллтекс Україна", ТОВ "ТК "Мегаватт", ТОВ "Іграшки з дерева", ТОВ "ВКФ "Несподіваний шанс", ПАТ "Миколаївський комбінат хлібопродуктів", ТОВ "Техно-привід", ТОВ "Амгруп", ТОВ "Аграрний торговий дім Бесарабія", ТОВ "Асоціація експортерів і імпортерів "ЗЕД", ТОВ "ІСУ трейд Україна", Новопокровський комбінат хлібопродуктів ДП Державного комітету України з державного матеріального резерву, МПП "Полімер", ТОВ "БТК-Трейд", ТОВ "МП Аврора" внаслідок чого на порушення пп."б" п.185.1 ст.185, пп."ж" п.186.3 ст.186, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188. п.п.196.1.1. п.196.1 ст.196, п.201.7 ст.201 ПК України, з урахуванням 1095-денносто строку, встановленого п.102.1 ст.102 ПК України, ТОВ "Фесіт Одеса" занижено базу оподаткування ПДВ за ставкою 20% та податкові зобов'язання в розмірі 124789,00 грн.
ТОВ "Фесіт Одеса", виступаючи виконавцем, уклало із замовниками-резидентами ТОВ "МастерСпайс", ТОВ "Веллтекс Україна", ТОВ "ТК "Мегаватт", ТОВ "Іграшки з дерева", ТОВ "ВКФ "Несподіваний шанс", ПАТ "Миколаївський комбінат хлібопродуктів", ТОВ "Техно-привід", ТОВ "Амгруп", ТОВ "Аграрний торговий дім Бесарабія", ТОВ "Асоціація експортерів і імпортерів "ЗЕД", ТОВ "ІСУ трейд Україна", Новопокровський комбінат хлібопродуктів ДП Державного комітету України з державного матеріального резерву, МПП "Полімер", ТОВ "БТК-Трейд", ТОВ "МП Аврора" ряд типових договорів про надання транспортно-експедиторських та/або митно-брокерських послуг та послуг на перевантаження вантажів.
Згідно умов вказаних договорів ТОВ "Фесіт Одеса" в якості виконавця зобов'язувалось за плату та за рахунок замовників надавати або організовувати надання транспортно-експедиторських послуг та/або митно-брокерських послуг, що пов'язані з організацією та забезпеченням перевезення експортно-імпортних та транзитних вантажів замовників, а також додаткових послуг, що необхідні для доставки вантажу. Транспортно-експедиторські послуги, які надаються виконавцем складаються з комплексу послуг, пов'язаних з підготовкою та відправленням вантажів повітряним, автомобільним та морським транспортом, контролем за проходженням вантажів. Виконавець укладає договори з транспортними та іншими організаціями на декларування товарів та транспортних засобів, договори з портами на перевалку, зберігання вантажів та додаткові роботи і послуги, в тому числі перепакування, перемаркування, ремонт тари, завантаження і вивантаження контейнерів, відбір зразків та проб, зважування, фумігація, дезактивація, визначення кількості та якості, сертифікація, страхування вантажу.
Фактичними виконавцями робіт, результати яких передані вищевказаним замовникам-резидентам були інші суб'єкти господарювання, залучені ТОВ "Фесіт Одеса", а саме: ТОВ "С.М.Т. ЛТД", Одеська регіональна ТПП, ТОВ "Євротермінал", ТОВ "Бруклін-Київ Порт", ТОВ "Укрмортранссервіс", ДП "Одеський морський торгівельний порт", ТОВ "Металзюкрайн", ТОВ "МШК Україна", ТОВ "Алді", ТОВ "Мілленіум 2003", ТОВ "Портовік Сервіс", ТОВ "ЗімІнтегрейтедШипінг Україна Сервіс ЛТД", ДП "ГПК Україна", ТОВ "СМА СіДжиЕмШиппінгЕдженсі Україна", ТОВ "Блек Сі Лінк", ТОВ "Формаг Груп".
З аналізу податкових накладних, виписаних ТОВ "Фесіт Одеса" на користь вищевказаних замовників вбачається, що Позивач нараховував ПДВ за ставкою 0 відсотків на вартість поставлених послуг з міжнародного морського та автомобільного перевезення вантажів.
Відповідно до абз."а" п.п.195.1.3 п.195.1 ст.195 ПК України операції з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються за нульовою ставкою.
При цьому, міжнародним перевезенням вважається перевезення, що здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
Відповідно до ст.9 Закону України "Про транспорту експедиторську діяльність" факт надання послуги експедитора при перевезенні підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.
Такими документами можуть бути: авіаційна вантажна накладна (AirWaybill); міжнародна автомобільна накладна (CMR); накладна СМГС (накладна УМВС); коносамент (BillofLading); накладна ЦІМ (СІМ); вантажна відомість (CargoManifest); інші документи, визначені законами України.
Слід зазначити, що нульова ставка ПДВ, визначена п.п.195.1.3 п.195.1 ст.195 ПК України, застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів по всьому маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
Також, у випадку залучення експедитором до міжнародного перевезення вантажів перевізників чи інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, то нульова ставка, визначена абз."а" п.п.195.1.3 п.195.1 ст.195 ПК України, застосовується саме такими перевізниками чи іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.
При цьому необхідно враховувати вимоги п.189.4 ст.189 ПК України, а саме: при отриманні коштів від замовника чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт здійснення міжнародного перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора виникає податкове зобов'язання з ПДВ на суму перевезення за ставкою 0 %, якщо перевізник є резидентом-платником ПДВ, та на суму наданих такому замовнику експедиторських послуг за ставкою 20 % (якщо замовник послуг зареєстрований на території України як суб'єкт господарювання). Аналогічна правова позиція висловлена в Узагальнюючій податковій консультації щодо порядку оподаткування ПДВ транспортно-експедиторської діяльності, затвердженої Наказом ДПС України №610 від 06.07.2012 року.
Враховуючи, що послуги з міжнародного перевезення вантажів надавались ТОВ "Фесіт Одеса" із залученням перевізників-резидентів, які є платниками ПДВ, то у ТОВ "Фесіт Одеса" як у експедитора виникло податкове зобов'язання з ПДВ на суму перевезення за ставкою 0 %.
Таким чином, ТОВ "Фесіт Одеса" правомірно з дотриманням вимог абзацу "а" п.п.195.1.3. п.195.1 ст.195 ПК нараховувало ПДВ за ставкою 0 % на вартість послуг з міжнародного морського та автомобільного перевезення вантажів поставлених замовникам ТОВ "МастерСпайс", ТОВ "Веллтекс Україна", ТОВ "ТК "Мегаватт", ТОВ "Іграшки з дерева", ТОВ "ВКФ "Несподіваний шанс", ПАТ "Миколаївський комбінат хлібопродуктів", ТОВ "Техно-привід", ТОВ "Амгруп", ТОВ "Аграрний торговий дім Бесарабія", ТОВ "Асоціація експортерів і імпортерів "ЗЕД", ТОВ "ІСУ трейд Україна", Новопокровський комбінат хлібопродуктів ДП Державного комітету України з державного матеріального резерву, МПП "Полімер", ТОВ "БТК-Трейд", ТОВ "МП Аврора"
На підставі вищевикладеного, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції стосовно того, що є необґрунтованими висновки актів перевірок №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року та №6816/15-53-22-01/36552733 від 13.11.2014 року в частині заниження ТОВ "Фесіт Одеса" податкових зобов'язань з ПДВ в розмірі 124789,00 грн.
Згідно Акту перевірки ТОВ "Фесіт Одеса" неправильно встановлено фактичний обсяг операцій, що не є об'єктом оподаткування ПДВ внаслідок чого неправильно визначено частку використання придбаних товарів/послуг в оподатковуваних операціях, що є порушенням п.199.1-199.4 ст.199 ПК України, внаслідок чого ТОВ "Фесіт Одеса" з урахуванням п.102.1 ст.102 ПК України у жовтні 2011 року - грудні 2013 року завищено податковий кредит в розмірі 21067,00 грн.
Відповідно до п.199.1-199.4 ст.199 ПК України у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ні, до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.
Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року.
Платники податку, у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, а такі неоподатковувані операції почали здійснюватися у звітному періоді, а також новостворені платники податку проводять у поточному календарному році розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі операції.
Розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях подається до контролюючого органу одночасно з податковою декларацією звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі оподатковувані та неоподатковувані операції.
Платник податку за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій. У разі зняття з обліку платника податку, у тому числі за рішенням суду, перерахунок частки здійснюється виходячи з фактичних обсягів оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, проведених з початку поточного року до дати зняття з обліку.
Відповідач здійснив перерахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, включивши до бази оподаткування ПДВ операції ТОВ "Фесіт Одеса" з контрагентами-замовниками ТОВ "МастерСпайс", ТОВ "Веллтекс Україна", ТОВ "ТК "Мегаватт", ТОВ "Іграшки з дерева", ТОВ "ВКФ "Несподіваний шанс", ПАТ "Миколаївський комбінат хлібопродуктів", ТОВ "Техно-привід", ТОВ "Амгруп", ТОВ "Аграрний торговий дім Бесарабія", ТОВ "Асоціація експортерів і імпортерів "ЗЕД", ТОВ "ІСУ трейд Україна", Новопокровський комбінат хлібопродуктів ДП Державного комітету України з державного матеріального резерву, МПП "Полімер", ТОВ "БТК-Трейд", ТОВ "МП Аврора". Вказане підтверджується порівнянням змісту стовбця "обсяг операцій, що підприємством не включено до бази оподаткування ПДВ за даними перевірки" таблиці та висновків акту перевірки щодо взаємовідносин ТОВ "Фесіт Одеса" з вказаними контрагентами.
Враховуючи вищевикладене, апеляційний суд також вважає необґрунтованим здійснений Відповідачем перерахунок обсягу операцій, які мали бути включені до бази оподаткування ПДВ та висновки відносно завищення Позивачем податкового кредиту у жовтні 2011 року - грудні 2013 року в розмірі 21067,00 грн..
Також, згідно акту перевірки №6816/15-53-22-01/36552733 від 13.11.2014 року в порушення п.198.3 ст.198 ПК України, ТОВ "Фесіт Одеса" завищено податковий кредит з ПДВ на загальну суму 16532,00 грн. внаслідок неможливості встановити зв'язок між понесеними витратами та подальшим використанням послуг у господарській діяльності ТОВ "Фесіт Одеса" по взаємовідносинам з ТОВ "Фесіт Київ".
Надаючи оцінку господарським взаємовідносинам ТОВ "Фесіт Одеса" з ТОВ "Фесіт Київ" слід зазначити наступне.
23.04.2013 року між ТОВ "Фесіт Одеса" (замовником) та ТОВ "Фесіт Київ" (виконавцем) на підставі договору з ТОВ Фірма "Алтей" було укладено договір про надання послуг №03. Відповідно до п.1.1. договору його предметом є надання послуг з заготівлі та збирання використаних тари та пакувальних матеріалів імпортованої продукції на умовах і за тарифами, визначеними цим договором згідно Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 року "Про впровадження системи збирання, сортування, транспортування, переробки та утилізації відходів як вторинної сировини". Відповідно до п.п.2.1.1.-2.1.3. договору виконавець зобов'язується: надати послуги з заготівлі та збирання використаних тари і пакувальним матеріалів, зазначених в п.1 Договору, у разі невідповідності відходів тари та пакувальних матеріалів як вторинної сировини, вимогам діючих стандартів для подальшої переробки чи утилізації, здійснити проведення знищення чи захоронення цих відходів, за підсумками кожного місяця, відповідно до суми оплати, здійсненої замовником, надати акт про надання послуг.
Згідно з п.п.2.2.1 договору виконавець має право укладати із спеціалізованими підприємствами договори на утилізацію використаних тари і пакувальних матеріалів значно більший обсяг, ніж визначений цим договором, де обсяг замовника буде частиною загального обсягу збирання утилізації використаних тари і пакувальних матеріалів. Відповідно до п.2.3.1. договору замовник зобов'язується надати виконавцю відомість "Про облік та розрахунок тари і пакувальних матеріалів", у яких надходять товари, що підлягають митному оформленню в режимі імпорту" по кожній партії ввезеного товару із зазначенням виду і кількості тари і пакувальних матеріалів, що заповнюється відповідно до вантажної-митної декларації, інвойсу чи інших товаросупровідних документів.
На підтвердження факту надання ТОВ "Фесіт Київ" послуг із заготівлі та збирання використаних тари та пакувальних матеріалів Позивач надав акти виконаних робіт та податкові накладні, відомості про облік та розрахунок тари і пакувальних матеріалів, у яких надходять товари, що підлягають митному оформленню в режимі імпорту.
Крім того, 01.04.2013 року та 17.04.2013 року між ТОВ "Фесіт Київ" (замовником) та ТОВ Фірма "Алтей", яке діє на підставі ліцензій Міністерства екології та природних ресурсів України серія АД №075608 від 04.12.2012 року та АЕ №263978 від 17.06.2013 року (виконавцем), були укладені договори про надання послуг №01/04 та №17/06 відповідно до п.1.1. яких предметом договорів є надання послуг з заготівлі та збирання використаних тари та пакувальних матеріалів імпортованої продукції на умовах і за тарифами, визначеними цим договором згідно Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 року "Про впровадження системи збирання, сортування, транспортування, переробки та утилізації відходів як вторинної сировини".
Відповідно до п.2.1.1.-2.1.3. договору виконавець зобов'язується: надати послуги з заготівлі та збирання використаних тари і пакувальним матеріалів, зазначених в п.1 Договору, у разі невідповідності відходів тари та пакувальних матеріалів як вторинної сировини, вимогам діючих стандартів для подальшої переробки чи утилізації, здійснити проведення знищення чи захоронення цих відходів, за підсумками кожного місяця, відповідно до суми оплати, здійсненої замовником, надати акт про надання послуг.
На підтвердження факту надання ТОВ Фірма "Алтей" послуг з утилізації тари Позивач надав акти здачі-прийняття робіт (надання послуг).
З наданих Позивачем документів не встановлено фактичних замовників наданих ТОВ "Фесіт Київ" послуг із збирання та заготівлі тари і пакувальних матеріалів, не надано первинних документів, що підтверджують передачу ТОВ "Фесіт Одеса" фактичним замовникам результатів робіт та сплату ними грошових коштів ТОВ "Фесіт Одеса" за виконані роботи (надані послуги).
В зв'язку з викладеним, вбачається, що з наданих Позивачем договорів та первинних документів не можливо встановити зв'язок понесених ТОВ "Фесіт Одеса" витрат із подальшим використанням в оподатковуваних операціях результатів послуг наданих ТОВ "Фесіт Київ" в рамках договору №03 від 23.04.2013 року.
Крім того, 23.04.2013 року між ТОВ "Фесіт Одеса" (замовником) та ТОВ "Фесіт Київ" (виконавець) укладено договір №02 про надання послуг по декларуванню та митному оформленню товарів відповідно до п.1.1. якого замовник доручає, а виконавець зобов'язується за обумовлену плату і в обумовлений термін надавати послуги по декларуванню товарів, майна, транспортних засобів, та інших предметів замовника, що переміщуються через митний кордон України та їх оформленню у Південній митниці, а також надавати інші, пов'язані із зовнішньоекономічною діяльністю замовника послуги. Згідно п.2.1. договору обов'язками виконавця є: здійснювати підготовку, оформлення документів для митного контролю (оформлення), здійснювати декларування та митне оформлення товарів у встановленому чинними законодавчими та нормативними актами і документами порядку, правильно нараховувати митні платежі.
Відповідно до п.5.2. договору повна оплата послуг виконавця проводиться по безготівковому розрахунку не пізніше п'яти банківських днів з моменту виконання робіт, яким вважається завершення митного оформлення товарів замовника. На підтвердження факту надання послуг за цим договором складається акт виконаних робіт, який підписується замовником протягом трьох календарних днів з моменту його надання.
На підтвердження факту надання ТОВ "Фесіт Київ" брокерських послуг Позивач надав акти виконаних робіт та податкові накладні. З наданих Позивачем документів не встановлено фактичних замовників наданих ТОВ "Фесіт Київ" послуг по декларуванню та митному оформленню товарів, не надано первинних документів, що підтверджують передачу ТОВ "Фесіт Одеса" фактичним замовникам результатів робіт та сплату ними грошових коштів ТОВ "Фесіт Одеса" за виконані роботи (надані послуги). Також, більша частина з наданих Позивачем до перевірки вантажних-митних декларацій складені датою, що настала пізніше, ніж складено відповідні акти надання послуг (11,15,19,21 та 24 жовтня 2013 року).
В зв'язку з викладеним вбачається, що з наданих Позивачем первинних документів не можливо встановити зв'язок понесених ТОВ "Фесіт Одеса" витрат із подальшим використанням в оподатковуваних операціях результатів послуг наданих ТОВ "Фесіт Київ" в рамках договору №02 від 23.04.2013 року.
Відповідно до п.198.3. ст.198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні товарів (послуг) сум податку на додану вартість до податкового кредиту є факт придбання товарів та послуг з метою їх використання в господарській діяльності. За відсутності факту придбання товарі чи послуг або в разі,якщо придбані товари чи послуги не призначені для використання у господарській діяльності платника податку відповідні суми не можуть включатись до складу податкового кредиту з податку на додану вартість. Аналогічна правова позиція висловлена в листі Вищого адміністративного суду України №742/11/13-11 від 02.06.2011 року.
В зв'язку з викладеним судова колегія вважає обґрунтованими висновки Актів перевірок про завищення ТОВ "Фесіт Одеса" податкового кредиту в розмірі 16532,00 гривень з ПДВ внаслідок придбання у ТОВ "Фесіт Київ" послуг без мети їх подальшого використання в господарській діяльності.
Також згідно Акту перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року ТОВ "Фесіт Одеса" в порушення п.198.6 ст.198 ПК України завищено податковий кредит в розмірі 954,00 гривень. Так згідно вказаного Акту перевірки ТОВ "Фесіт Одеса" віднесло до складу податкового кредиту ПДВ в розмірі 954,00 гривень при відсутності податкових накладних.
Відповідно до п.198.6 ст.198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковим накладними.
В зв'язку з викладеним колегія суддів вважає обґрунтованими висновки Акту перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року про завищення ТОВ "Фесіт Одеса" податкового кредиту в розмірі 954,00 гривень внаслідок не підтвердження його податковими накладними.
Крім того, з аналізу порушень допущених ТОВ "Фесіт Одеса" з податку на додану вартість, вказаних в розділі 3.2. "Податок на додану вартість" Акту перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року вбачається, що загальна сума донарахувань по вказаним порушенням має складати 168399,00 гривень.
Водночас згідно висновку Акту перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року та відомостей у графі "основний платіж" податкового повідомлення-рішення №0000842201 від 24.11.2014 року вбачається суму донарахування з податку на додану вартість в розмірі 281775,00 гривень.
В зв'язку з цим, дослідивши акт перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року, на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000842201 від 24.112014 року, вбачається, що він не відповідає вимогам Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010р. №984 (далі - Порядок №984), оскільки не містить чітких і об'єктивних документальних підтверджень на обґрунтування висновку про порушення позивачем вимог податкового законодавства в частині заниження ПДВ в розмірі 113376,00 гривень.
Пунктом 6 розділу І Порядку №984 визначено, що факти виявлених порушень податкового валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.
Згідно з п.5.2 розділу 2 Порядку №984 у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті фактом порушення в акті перевірки необхідно також зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку, навести регістри бухгалтерського обліку, кореспонденцію рахунків операцій та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення; у разі відсутності первинних документів або ненадання для перевірки первинних та інших документів, що підтверджують факт порушення, зазначити перелік цих документів.
У Акті перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 Відповідачем не вказано жодного порушення, допущеного ТОВ "Фесіт Одеса", яким було б обґрунтовано заниження основного зобов'язання з ПДВ в розмірі 113376,00 гривень.
Відповідно до п.123.1. ст.123 ПК України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Таким чином податкове повідомлення-рішення №0000842201 від 24 листопада 2014 року підлягає скасуванню в частині збільшення ТОВ "Фесіт Одеса" суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 324040,25 грн. (352219,00 грн. - 22543,00 грн. - 5635,75 грн.), у тому числі за основним платежем 259232,00 грн. (281775,00 грн. - 22543,00 грн.) та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 64808,25 грн. (70444,00 грн. - 5635,75 грн.).
Крім того згідно Акту перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року ТОВ "Фесіт Одеса" порушено п.135.2, п.п.135.4.1. п.135.4 ст.135, п.137.1, п.137.4 ст.137 ПК України в результаті чого з урахуванням норм п.102.1 ст.102 ПК України занижено податок на прибуток у загальній сумі 15381,00 грн., в тому числі в розрізі податкових періодів: 2-4 квартал 2011 року в розмірі 7870,00 грн., 2013 рік в розмірі 7511,00 грн. Допущені порушення відображено в п.п.3.1.5 п.3.1. розділу 3 акту перевірки.
У п.п.3.1.5 п.3.1. розділу 3 Акту перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року вказано, що встановлено заниження задекларованих ТОВ "Фесіт Одеса" показників по рядку 02 "Дохід від операційної діяльності (дохід від реалізації товарів (робіт, послуг), в тому числі в розрізі податкових періодів: 2-4 квартал 2011 року в розмірі 34217,00 грн., 2013 рік в розмірі 39531,00 грн. в результаті порушень вказаних у п.3.2.1. "Податкові зобов'язання" Акту перевірки.
Разом з тим, відповідно до п.3.2.1. Акту перевірки №4635/15-53-22-01/36552733 від 20.08.2014 року "Податкові зобов'язання з податку на додану вартість" вбачається тільки одне порушення, пов'язане із заниженням податкових зобов'язань з ПДВ і як наслідок валового доходу з податку на прибуток: заниження бази оподаткування ПДВ на обсяг поставлених послуг з морського фрахтування та автоперевезення по типовим договорам на транспортно - експедиторське обслуговування та/або митно - брокерським послугам з наступними замовниками: ТОВ "МастерСпайс", ТОВ "Веллтекс Україна", ТОВ "ТК "Мегаватт", ТОВ "Іграшки з дерева", ТОВ "ВКФ "Несподіваний шанс", ПАТ "Миколаївський комбінат хлібопродуктів", ТОВ "Техно - привід", ТОВ "Амгруп", ТОВ "Аграрний торговий дім Бесарабія", ТОВ "Асоціація експортерів і імпортерів "ЗЕД", ТОВ "ІСУ трейд Україна", Новопокровський комбінат хлібопродуктів ДП Державного комітету України з державного матеріального резерву, МПП "Полімер", ТОВ "БТК-Трейд", ТОВ "МП Аврора".
Таким чином, на підставі матеріалів справи та оцінки представлених доказів, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що позовні вимоги ТОВ "Фесіт Одеса" підлягають частковому задоволенню шляхом визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення №0000622201 від 08 вересня 2014 року та часткового скасування податкового повідомлення-рішення №0000842201 від 24 листопада 2014 рокув частині збільшення ТОВ "Фесіт Одеса" суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 324040,25 гривень, у тому числі за основним платежем 259232,00 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 64808,25 гривень.
Розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що судом першої інстанції повно і всебічно досліджено обставини справи, надані сторонами докази, правильно визначено характер спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Отже судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не є істотними і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, - залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 22 червня 2015 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фесіт Одеса" до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дії, визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням до Вищого адміністративного суду України в порядку статті 212 КАС України.
Головуючийсуддя С.І. Жук суддя В.О. Потапчук суддя Г.В. Семенюк