ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/2769/13-a
19 грудня 2013 року
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді розглянувши у скороченому провадженні у місті Тернополі адміністративну справу
за позовом державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні"
до Тернопільського обласного комунального підприємства "Фірма Тернопільавіаавтотранс"
про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1020 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" звернулось до суду з адміністративним позовом до Тернопільського обласного комунального підприємства "Фірма Тернопільавіаавтотранс" про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1020 гривень.
19 грудня 2013 року представник позивача подав клопотання про розгляд справи в порядку скороченого провадження.
Відповідно до вимог ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення.
Суд дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Як вбачається з матеріалів справи, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області відповідно до ст. 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, ст. 9 Закону України “Про електроенергетику”, ст. 14 Закону України “Про теплопостачання” та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії від 07.08.96. №929 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2006р. №131), у період з 13.12.2010р. до 14.12.2010р. включно з 16.12.2010р. до 17.12.2010р. включно проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об’єктах Тернопільського обласного комунального підприємства "Фірма Тернопільавіаавтотранс", за предметом державного нагляду обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії споживача, за результатами якого складено акт № 06/30-0590 від 17.12.2010 року.
На підставі ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" та Акту від 17.12.2010 року № 06/30-0590 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернеопільській області винесено Припис №06/30-0324 від 24.12.2010 року про усунення Відповідачем порушень виявлених перевіркою та зазначених в Акті.
06 жовтня 2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області проведено перевірку Тернопільського обласного комунального підприємства "Фірма Тернопільавіаавтотранс" у період з 05.10.2011р. по 06.10.2011р. щодо виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпоряджень щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме Припису від 24.12.2010 року №06/30-0324 .
За результатами проведеної перевірки складено акт перевірки (протокол) № 06/30-51-030 від 06.10.2011 року.
Крім того, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області на підставі ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" та Акту перевірки (протокол) № 06/30-51-030 від 06.10.2011 року винесено розпорядження № 06/30-02-207.
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області відповідно до ст. 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, ст. 9 Закону України “Про електроенергетику”, ст. 14 Закону України “Про теплопостачання” та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії від 07.08.96. №929, у період з 15.05.2013р. по18.05.2013р вжито заходів державного енергетичного нагляду (контролю) на енергетичному обєкті проведено перевірку щодо виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпоряджень щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме розпорядження № 06/30-02-207 від 06.10.2011 року, за результатами якої складено акт перевірки (протокол) №06/30-51-1-АП від 18.05.2013року.
За несвоєчасне виконання розпорядження № 06/30-02-207 від 06.10.2011 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області постановою № 06/30-02-9-ПШ від 28.05.2013р. накладено на Тернопільське обласне комунальне підприємство "Фірма Тернопільавіаавтотранс" штраф у розмірі 510 гривень
За несвоєчасне виконання припису Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області від 24.12.2010 року №06/30-0324, постановою від 28.05.2013 року №06/30-02-10-ПШ Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області наклала на відповідача штраф у розмірі 510 грн.
З матеріалів справи вбачається, що постанови про накладення штрафу від 28.05.2013 року №06/30-02-10-ПШ, № 06/30-02-9-ПШ надіслано відповідачу.
Статтею 1 Закону України від 05 квітня 2007 року № 877-5 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» регламентовано, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно з ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" та п. 1 Положення "Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної енергії та теплової енергії", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року №929, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована Міністерству палива та енергетики України, та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право - доступу в установленому законом порядку до електричних, теплових, тепловикористальних установок та мереж суб'єктів електроенергетики і споживачів енергії - суб'єктів господарської діяльності для перевірки додержання вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання і мереж суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії, одержувати в установленому законом порядку від посадових осіб суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії інформацію про виконання вимог таких документів;
- видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії, теплових, тепловикористальних установок та мереж, а також стосовно приведення технічного стану електричних, теплових, тепловикористальних установок та мереж, засобів обліку, контролю і регулювання виробництва, постачання та споживання енергії, організації їх експлуатації у відповідність із вимогами нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання споживачів енергії, теплових, тепловикористальних установок та мереж;
- складати в установленому законом порядку протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення;
- вносити керівникам суб'єктів електроенергетики та споживачів енергі - суб'єктів господарської діяльності або їх уповноваженим представникам подання про усунення від виконання обов'язків відповідальної за електричне і теплове господарство посадової особи електротехнічного (теплотехнічного) профілю, дії чи бездіяльність якої призвели до порушення вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання споживачів енергії, теплових, тепловикористальних установок та мереж, або яка не пройшла в установленому порядку перевірку знань правил технічної експлуатації енергоустановок;
- вимагати від суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів постачання та споживання енергії;
- опломбовувати в установленому порядку електричні та теплові установки, енергопостачання яких обмежується або припиняється згідно з вмотивованим письмовим рішенням посадової особи, уповноваженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику усфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики у разі загрози життю або здоров'ю працівників і населення або наявності передумов для виникнення надзвичайних ситуацій техногенного чи природного характеру;
- одержувати безоплатно відповідно до законодавства від суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань;
- фіксувати процес проведення заходу чи кожну окрему дію за допомогою засобів аудіо- та відеотехніки. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб’єктів електроенергетики.
Відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 2 Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312 (далі - Положення), штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб’єктів господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Пунктом 7 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб’єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Суб'єкт господарювання згідно з пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Відповідачем в добровільному порядку штраф у розмірі 1020,00 грн. сплачений не був.
Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, суд вважає позов обгрутнованим та задовольняє його в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 51, 70, 71, 79, 86, 153, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити .
2.Стягнути з Тернопільського обласного комунального підприємства "Фірма Тернопільавіаавтотранс" (вул. Підволочиське шоссе, Аеропортм.Тернопіль, уод ЄДРПОУ 31299719) в дохід Державного бюджету України на р/р № 31118106700002, МФО 838012, код 37977726, УДКС у м.Тернополі 21081100, штраф у розмірі 1020 грн.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ходачкевич Н.І.
копія вірна
Суддя Ходачкевич Н.І.