копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 липня 2011 р. Справа № 2a-1870/4283/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Гелета С.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумської міжрайонної державної податкової інспекції до відкритого акціонерного товариства "Жовтневе ремонтно-транспортне підприємство" про стягнення бюджетної позички,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Сумська міжрайонна державна податкова інспекція, звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства "Жовтневе ремонтно-транспортне підприємство" в якому просить стягнути з відповідача суму простроченої бюджетної позички в розмірі 2776,16 грн. та нарахованої пені в розмірі 427,24 грн., мотивуючи вимоги тим, що відповідачем вчасно не погашено суму бюджетної позички у вигляді фінансової допомоги згідно з договором про умови використання та повернення коштів, виділених для надання фінансової допомоги у підготовці техніки до проведення весняно-польових робіт у 1999 році.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує у повному обсязі, справу просить розглядати без його участі (а.с.28).
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, доказів сплати боргу чи аргументованого заперечення суду не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.27).
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається із матеріалів справи, згідно постанови Кабінету Міністрів України №1953 від 10.12.1998 року "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році" та на підставі договору про умови використання та повернення коштів, виділених для надання фінансової допомоги у підготовці техніки до проведення весняно-польових робіт у 1999 році № 1 від 09.02.1999 року відповідачу було надано бюджетну позичку. Згідно з зазначеним договором фінансова позичка отримана ВАТ "Жовтневе ремонтно-транспортне підприємство" в сумі 90000,00 грн. на підставі платіжних доручень №359 на суму 15726 грн., №360 на суму 2500 грн., №361 на суму 13835,99 грн., №388 на суму 13011,60 грн., №397 на суму 40020 грн., №399 на суму 2999,57 грн. та №407 на суму 1906,84 грн., за якими Відділення Державного казначейства України в Білопільському районі за рахунок коштів Державного бюджету провело оплату поданих підприємством рахунків за запчастини, роботи та послуги (а.с.15-16). За умовами даного договору позичку відповідачу надано до 01.10.1999 року з обов'язком її повернення в грошових коштах (а.с.14).
Отримана фінансова допомога відповідно до Закону України "Про врегулювання заборгованості за бюджетними позичками, наданими державним та іншим сільськогосподарським підприємствам усіх форм власності та господарювання через обслуговуючі, заготівельні і переробні підприємства, та реструктуризацію заборгованості зі сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) переробних підприємств агропромислового комплексу" реструктуризована згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів від 03.04.2002 р. №186-р.
Сума бюджетної позички відповідача, що підлягала реструктуризації, склала 72500,00 грн.
Зазначений порядок розстрочення боргових зобов'язань по сплаті фінансової позички визначений графіком розрахунків по погашенню заборгованості, передбачає погашення основної суми заборгованості – 72500,00 грн. протягом 8 років з рівномірною сплатою по 9063,00 грн. на рік починаючи з 2004 року.
Однак, станом на 01.05.2011 року зазначений графік не виконується, за відповідачем рахується заборгованість з 04 лютого 2011 року та по 01 травня 2011 року в сумі 2776,16 грн. Крім того податковим органом нарахована відповідачу пеня за несвоєчасні розрахунки по бюджетній позичці в сумі 427,24 грн.
Таким чином, станом на 01.05.2011 року ВАТ "Жовтневе ремонтно-транспортне підприємство" в порушення п. 3.1. договору № 1 від 09.02.1999 року не повернуло надану йому бюджетну позичку у вигляді фінансової допомоги, що підтверджується довідкою управління Державного казначейства у Білопільському районі від 23.05.2011 р. № 02.01-20-1/756-а (а.с.13), Протоколом урегулювання заборгованості за бюджетними позичками, наданими державним та іншим сільськогосподарським підприємствам усіх форм власності і господарювання, між стороною-надавачем позичок та стороною-отримувачем № 11 від 12.08.2002 року (а.с.17).
Згідно з ч. 4 ст. 17 Бюджетного кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі невиконання юридичними особами своїх зобов'язань щодо погашення наданих на умовах повернення гарантованих державою зобов'язань та стягнення заборгованості перед Державним бюджетом України з наданих підприємствам і організаціям позичок із державного бюджету органи стягнення застосовують механізм стягнення цієї заборгованості у порядку, передбаченому законом для стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна боржників.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
В силу п.п. 95.3. ст. 95 Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що відповідачем заборгованість по простроченій бюджетній позичці в сумі 2776,16 грн. та пені в сумі 427,24 грн. станом на день розгляду не повернуто до бюджету, суд вважає, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, і підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумської міжрайонної державної податкової інспекції до відкритого акціонерного товариства "Жовтневе ремонтно-транспортне підприємство" про стягнення бюджетної позички – задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Жовтневе ремонтно-транспортне підприємство" (41854, Сумська область, Білопільський район, смт. Жовтневе, вул. Миру, 3, і.к. 00906964) в доход бюджету (р/р 31130406700037, одержувач Державний бюджет білопільського району 00263300, банк одержувача ГУДКУ у Сумській області, код ЗКПО 23635149, МФО 837013) заборгованість по простроченій бюджетній позичці в сумі 2776,16 та 427,24 грн. пені (р/р 31119115700037, одержувач Державний бюджет Білопільський район 24060300, банк одержувача ГУ ДКУ у Сумській області, код ЗКПО 23635149, МФО 837013).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Гелета
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Гелета