копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 травня 2011 р. Справа № 2a-1870/1656/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соп'яненко О.В., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Роменської міжрайонної державної податкової інспекції до відкритого акціонерного товариства "Роменський "Сільбудремсервіс" про стягнення податкової заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства "Роменський "Сільбудремсервіс" про стягнення податкової заборгованості в розмірі 8 954 грн. 30 коп., з яких:
- по податку на прибуток в сумі 1024 грн. 77 коп.,
- по податку на додану вартість - 7 929 грн. 53 коп.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідач порушив строки сплати узгоджених податкових зобов'язань, чим не виконує вимоги Податкового кодексу України, Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", що є підставою для звернення до суду із зазначеним позовом.
Сторони в судове засідання не з'явились. Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.
Відповідач, повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується довідкою вищезазначеного реєстру, проте до суду повернувся конверт за неврученням адресату.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно зі ст. ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Судом встановлено, що відповідач - ВАТ "Роменський "Сільбудремсервіс" зареєстрований як юридична особа та включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 5-9).
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.
Відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України Про систему оподаткування. Відповідно до ст.9 Закону України Про систему оподаткування до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Податковим повідомленням - рішенням № 0000721502/0 від 22 травня 2009 року визначено суму штрафу за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 7 061 грн. Податкове повідомлення - рішення не було вручено з незалежних від позивача причин
Податковим повідомленням - рішенням № 0000781502/0 від 28 травня 2009 року на підставі акту перевірки визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 170 грн.
Податковим повідомленням - рішенням № 0000731502/0 від 22 травня 2009 року на підставі акту перевірки визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 340 грн. з них 340 грн. - штрафні санкції. (а.с. 14)
Податковим повідомленням - рішенням № 0001111501/0 від 08 вересня 2009 року на підставі акту перевірки визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170 грн., з них 170 грн. - штрафні санкції.
Податковим повідомленням - рішенням № 0001741501/0 від 07 грудня 2009 року на підставі акту перевірки визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170 грн., з них 170 грн. - штрафні санкції.
Податковим повідомленням - рішенням № 0001061501/0 від 04 жовтня 2009 року на підставі акту перевірки визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170 грн., з них 170 грн. - штрафні санкції.(а.с. 15)
Податковим повідомленням - рішенням № 0001331501/0 від 30 грудня 2010 року на підставі акту перевірки визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170 грн., з них 170 грн. - штрафні санкції.(а.с. 16)
Податковим повідомленням - рішенням № 0001231501/0 від 09 грудня 2009 року на підставі акту перевірки визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170 грн., з них 170 грн. - штрафні санкції.(а.с. 16)
Податковим повідомленням - рішенням № 0000461501/0 від 19 травня 2009 року на підставі акту перевірки визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170 грн., з них 170 грн. - штрафні санкції.(а.с. 16)
Зазначені податкові повідомлення - рішення не були оскаржені відповідачем у встановленому законом порядку.
Відповідно до поданої ВАТ "Роменський " Сільбудремсервіс" декларації з податку на додану вартість за травень 2009 року відповідачем самостійно визначено розмір зобов'язання по сплаті податку на додану вартість в розмірі 6 851 грн.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", що діяв на час виникнення спірних правовідносин, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня поданні податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової звітності. Строки подання податкової звітності визначені у п.п. 4.1.4. п. 4 .1. ст. 4 вказаного Закону.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника (п.п.5.4.1 п.5.4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платники перед бюджетами та державними цільовими фондами"). В порушення вимог закону відповідачем не було сплачено вказані податкові зобов'язання, які відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" є узгодженими з дня подання податкової декларації.
Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/147 від 02 червня 2009 року та другу податкову вимогу № 2/133 від 20жовтня 2009 року (а.с.13). Податкові вимоги були отримані уповноваженою особою відповідача але до цього часу зобов'язання по сплаті податків та штрафних відповідачем не сплачено.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати податку на прибуток та податку на додану вартість становить 8 954 грн. 30 коп., з них
- 1024 грн. 77 коп. - податок на прибуток, де 1014 грн. 98 коп. - штрафні санкції, 9 грн. 79 коп. - пеня;
- 7 929 грн. 53 коп. - податок на додану вартість, з них 358 грн. 53 коп. - основний платіж, 7 571 грн. 00 коп. - штрафні санкції.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 10 вищевказаного Закону, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п.п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків прямо передбачено законом.
Відповідно до довідки Роменської МДПІ (а.с. 11) відповідач має наступні відкриті рахунки в банках :
- рахунок № НОМЕР_1 в "Райффайзен банк Аваль" у м. Києві, МФО 380805;
- рахунок № 26006279305 в "Райффайзен банк Аваль" у м. Києві, МФО 380805;
- рахунок № 26001319539001, Сумська філія ПАТ КБ "Приватбанк" м. Суми, МФО 337546;
- рахунок № 26067319539001, Сумська філія ПАТ КБ "Приватбанк" м. Суми, МФО 337546;
- рахунок № 26005180100042, ПАТ "Ві Ей ОСОБА_1", МФО 380537
Виходячи з викладеного, суд вважає необхідним стягнути з рахунків в банках, обслуговуючих відповідача на користь держави 8 954 грн. 30 коп. податкової заборгованості.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Роменської міжрайонної державної податкової інспекції до відкритого акціонерного товариства "Роменський "Сільбудремсервіс" про стягнення податкової заборгованості задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих відкрите акціонерне товариство "Роменський "Сільбудремсервіс" (ід. номер 05400201, 42004, Сумська область, ОСОБА_2, 3-й пров. Червоної, буд. 61) :
- рахунок № НОМЕР_1 в "Райффайзен банк Аваль" у м. Києві, МФО 380805;
- рахунок № 26006279305 в "Райффайзен банк Аваль" у м. Києві, МФО 380805;
-рахунок №26001319539001, Сумська філія ПАТ КБ "Приватбанк" м.Суми, МФО 337546;
- рахунок № 26067319539001, Сумська філія ПАТ КБ "Приватбанк" м.Суми, МФО 337546;
- рахунок № 26005180100042, ПАТ "Ві Ей ОСОБА_1", МФО 380537
на користь держави заборгованість в сумі 8 954 грн. 30 коп. (вісім тисяч дев'ятсот п'ятдесят чотири грн. 30 коп.)
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко