ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 вересня 2015 року № 813/5144/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп'як Оксана Орестівна, ознайомившись з позовною заявою Державного підприємства "Шахта Візейська" до Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення – рішення, -
В С Т А Н О В И В:
03.09.2015 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державного підприємства "Шахта Візейська" до Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення – рішення .
Відповідно до вимог статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів позову, у справі відсутні копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви для відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції чинній на момент подання позову) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з ч. 3 цієї ж статті за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Предметом оскарження є податкове повідомлення – рішення від 28.05.2015 року за №0004241720 згідно якого сума грошового зобов’язання становить 2 665 402, 02 грн., за основним платежем у розмірі 719274, 77 грн., та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 1946127, 25 грн. Оскільки зазначені дії суб’єкта владних повноважень впливають на майновий стан платника, такий спір є майнового характеру і судовий збір за подання цього позову слід обчислювати виходячи з ціни позову, якою в даному випадку є сума 2 665 402, 02 грн.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» у 2015 році місячний розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2015 року встановлено в розмірі 1218 грн. Таким чином, у відповідності з наведеними вище нормами законодавства судовий збір за подання даного позову становить 4872,00 грн.
З урахуванням норм ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при зверненні до суду сплаті підлягає 10% від вказаної суми, що становить 487,20 грн.
В той же час, як вбачається із долученої до матеріалів справи квитанції № 10 від 21.08.2015 року позивачем сплачено судовий збір в розмірі 182,70 грн.
Як видно з матеріалів справи, позивач подав до суду позовну заяву з порушенням вимог ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до матеріалів позовної заяви не додав документ про сплату судового позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, враховуючи виявлені недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу надати строк до 28 вересня 2015 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2) документа про сплату судового збору за заявлену позовну вимогу майнового характеру в розмірі, встановленому ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з врахуванням сплаченої суми судового збору у розмірі 182, 70 грн., згідно з квитанцію № 10 від 21.08.15р., та подання копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви для відповідача.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна