ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" серпня 2015 р. Справа № 809/2852/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Боршовського Т.І.
за участю секретаря судового засідання Ферштей А.М.
представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Виробниче обєднання «Карпати» до Відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця неправомірними та про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 30.06.2015 року № 47961448,-
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство Виробниче обєднання Карпати (надалі - позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції (надалі також відповідач) про визнання дій державного виконавця неправомірними та про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 30.06.2015 року № 47961448.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, всупереч частини 5 статті 25 Закону України «Про виконавче провадження» направлено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №47961448 від 30.06.2015 року - 04.07.2015 року, а не на наступний робочий день, тобто 01.07.2015 року, що позбавило позивача можливості добровільно виконанати вказану постанови. Просить суд визнати дії державного виконавця неправомірними та скасувати постанову від 30.06.2015 року ВП №47961448.
Представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча був належним чином повідомлення про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення (а.с.36). Правом подання заперечення на адміністративний позов відповідач не скористався, проте супровідним листом від 26.08.2015 року подав суду матеріали виконавчого провадження №47961448: копії постанови від 30.06.2015 року ВП №47961448, копію виконавчого листа № 809/4081/13-а, заяви стягувача № 3384/06 від 24.06.2015 року, реєстру відправки рекомендованих поштових відправлень від 02.07.2015 року та фіскального чека від 04.07.2015 року.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі уповноваженого представника відповідача.
Розглянувши адміністративний позов, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши надані суду письмові докази та інші матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції 30.06.2015 року відкрито виконавче провадження № 47961448 з виконання виконавчого листа № 809/4081/13-а, виданого Івано-Франківським окружним адміністративним судом 19.05.2015 року про стягнення з ДП «Виробниче обєднання «Карпати» на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську 56461,51 грн заборгованості.
Однак дану постанову про відкриття виконавчого провадження направлено ДП «Виробниче обєднання «Карпати» (боржнику) 04.06.2015 року, що підтверджується відтиском штампа відділення поштового звязку на копії конверта, адресованого позивачу (а.с.9), даними відстеження пересилання поштового відправлення (а.с.10), відміткою штампа поштового відправлення за списком № 2 згрупованих рекомендованих поштових відправлень від 02.07.2015 року (а.с.40) та чеком про відправлення групи рекомендованих листів від 04.07.2015 року о 15:24:06 № 7998 (на звороті аркуша справи 40).
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" (надалі - Закон) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (надалі рішення).
Частинами 1 та 2 статті 2 коментованого Закону встановлено, що примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу" (надалі також державні виконавці).
Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.
Статтею 11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачені обов'язки і права державних виконавців.
Так, згідно з пунктом 2 частини 2 статті 11 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець, серед іншого, здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (надалі також виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.
Згідно з частиною 5 статті 25 Закону України "Про виконавче провадження", копії постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувачу та боржникові.
Однак в порушення вищевказаної норми Закону, державним виконавцем направлено постанову про відкриття виконавчого провадження від 30.06.215 року ВП № 47961448 не 01.07.2015 року, а 04.07.2015 року. Вказана обставина є протиправною бездіяльністю відповідача.
Проте сама постанова про відкриття виконавчого провадження ВП № 47961448 від 30.06.2015 року винесена відповідачем правомірно, - з дотриманням вимог статті 25 Закону України "Про виконавче провадження".
Згідно частин 1, 2 вказаної статті Закону, державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
В даному випадку, постанова про відкриття виконавчого провадження № 47961448 від 30.06.2015 року винесена на виконання виконавчого листа № 809/4081/13-а, виданого Івано-Франківським окружним адміністративним судом 19.05.2015 року, про стягнення з ДП «Виробниче обєднання «Карпати» на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську 56461,51 грн заборгованості. Вказаний виконавчий документ пред"явлений до виконання стягувачем згідно заяви від 24.06.2015 року. Враховуючи подану заяву стягувача з доданим до нього виконавчим листом № 809/4081/13-а; зміст вказаного виконавчого листа, який відповідає вимогам до виконавчого документа, встановленим ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження"; дотримання строку пред"явлення виконавчого документа до виконання, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 22 Закону; дотримання встановленого частиною 2 статті 25 Закону строку на винесення постанови про відкриття виконавчого провадження - тому суд вважає, що в державного виконавця не було встановлених ст. 26 Закону України "Про виконавче провадження" підстав для відмови в прийнятті виконоавчого листа № 809/4081/13-а, а отже, й для відкриття виконавчого провадження.
Щодо обставин порушення державним виконавцем строку направлення позивачу копії цієї постанови, то вказані обставини є наслідком винесення оскаржуваної постанови, та не впливають на її правомірність.
Таким чином, суд не вбачає підстав для скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 30.06.2015 року ВП № 47961448, а тому в задоволенні адміністративного позову в цій частині належить відмовити.
Відповідно до частини 3 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Враховуючи, що позивачу задоволено одну з двох позовних вимог, йому належить відшкодувати з Державного бюджету судові витрати по справі, а саме: стягнути на його користь 36,54 грн. сплаченого ним згідно платіжного доручення № 5659 від 16.07.2015 року судового збору.
Керуючись статтями 158-163, 167, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції щодо направлення у строк, встановлений частиною 5 статті 25 Закону України «Про виконавче провадження», постанови про відкриття виконавчого провадження від 30.06.2015 року ВП № 47961448.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Виробниче обєднання «Карпати» (код 19389809, місце знаходження: 76008, місто Івано-Франківськ, вулиця Галицька, будинок 201) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя:/підпис/ ОСОБА_2
Постанова складена в повному обсязі 01.09.2015 року.