ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 серпня 2015 року (14 год.24хв.)Справа № 808/3088/15 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Калашник Ю.В.,
за участю:
секретаря судового засідання Стратулат С.В.,
представників:
позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Дочірнього підприємства Запорізький облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України до Бердянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про скасування податкових повідомлень рішень,
ВСТАНОВИВ:
В червні 2015 року Дочірнє підприємство «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі позивач) звернулося до суду з позовом до Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізької області (далі відповідач), у якому просили визнати визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення-рішення Бердянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області №0000042201 від 20.01.2015 та №0000092203 від 24.04.2015.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та зазначив, що оскаржуваними рішеннями відповідач визначив позивачу грошове зобовязання з земельного податку з юридичних осіб та застосував штрафні санкції. Обґрунтовуючи позов представник позивача пояснив, що підприємство має податкову пільгу зі сплати земельного податку з юридичних осіб та правомірно не сплачував земельний податок. Вважає оскаржувані рішеннями протиправним та просить їх скасувати.
Представник відповідача проти позову заперечив та надав пояснення, аналогічні викладеним у письмових запереченнях на позов. Зокрема вказав, що в ході перевірки податковим органом встановлено відсутність безпосереднього здійснення позивачем господарської діяльності, передбаченої статутними документами, разом з тим ДП Запорізький Облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України фактично здійснювалася діяльність, не повязана з будівництвом доріг, аеродромів та улаштування поверхонь спортивних споруд, що протирічить приписам п.п.283.1.4 п.283.1 ст.283 ПК України в частині застосування пільг, у звязку чим податок за використання земельної ділянки для отримання доходу повинен сплачуватись на загальних підставах.
У судовому засіданні проголошену вступну та резолютивну частини постанови.
Заслухавши пояснення представник сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Дочірнє підприємство Запорізький Облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Запорізької міської ради 22.05.2002, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 №199735.
Розпорядженням голови Бердянської районної державної адміністрації про вилучення та надання земельної ділянки від 10.10.2006 №592 позивачеві надано в постійне користування земельну ділянку загальною площею 24,6099 га, в тому числі, забудовані землі 24,6099 га. Відповідні права ДП Запорізький Облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України підтверджуються державним актом на право постійного користування земельною ділянкою Серії ЯЯ №121543 від 24.11.2006.
14.02.2014 та 18.02.2014 позивачем надано до податкової інспекції декларації, в яких задекларував 100% пільгу по земельній ділянці площею 24,6099га.
У період з 04.11.2014 по 01.12.2014 фахівцями Бердянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області проведено планову виїзну перевірку ДП Запорізький Облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги Україниз питань дотримання вимог податкового законодавства з плати за землю за період з 01.01.2013 по 31.12.2013, за результатами якої складено акт № 124/08-26-22-01/32025623 від 29.12.2014.
Перевіркою встановлено порушення вимог п. 286.2 ст. 286, п. 287.3 ст. 287, п. 278.1 ст. 278 Податкового кодексу України, а саме, позивачем не надано до Бердянської ОДПІ податкового розрахунку земельного податку, що призвело до заниження суми земельного податку за 2013 рік.
На підставі акта перевірки Бердянською ОДПІ ГУ ДФС Запорізької області винесено податкове повідомлення-рішення від 20.01.2015 №0000042201, яким позивачу збільшено суму грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за основним платежем 27784,64 грн., за штрафними санкціями 14062,32 грн.
У відповідності до ст. 56 Податкового кодексу України від 02.12.2010 за №2755-VІ, позивачем в порядку адміністративного оскарження була подана скарга від 04.02.2015 №9/137 на податкове повідомлення-рішення - № НОМЕР_1 від 20.01.2015 про сплату 27 784,64грн. грошового зобовязання за платежем земельний податок з юридичних осіб та застосування сум штрафних (фінансових) санкцій в сумі 14 062,32 грн. до Головного управління ДФС у Запорізькій області № 9/657 від 09.07.2014 про скасування вказаного податкового повідомлення рішення.
Рішенням ГУ ДФС України в Запорізькій області від 06.04.2015 №2455/7/0801-100413 (вх. №623 від 08.04.2015) скасовано податкове повідомлення-рішення Бердянської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області від 20.01.2015 №0000042201 в частині 6 946,16грн. надмірно застосованих штрафних (фінансових) санкцій, і залишено без змін зазначене податкове повідомлення рішення в іншій частині, а скаргу в цій частині без задоволення, строк оскарження податкового вказаного рішення спливає 18.04.2015.
Бердянською ОДПІ надіслано на адресу ДП «Запорізький облавтодор» 30.04.2015 податкове повідомлення-рішення від 24.04.2015 №0000092203 про збільшення суми грошового зобовязання за основним платежем 27784,64грн. та штрафних санкцій 7116,16грн. (ДП «Запорізький облавтодор» отримано ППР №0000092203 30.04.2015 вх.№787).
В результаті того, що повторну скаргу №09/464 від 15.04.2015 було направлено до ДФС України по строку отримання рішення першої інстанції адміністративного оскарження раніше, ніж надійшло ППР від 24.04.2015 №000092203, позивачем було направлено доповнення до повторної скарги на змінений ППР від 06.05.2015 №9/593.
Відповідно до рішення Державної фіскальної служби України від 22.05.2015 №10821/6/99-99-10-01-02-25 (вхідний номер №914 від 25.05.2015), скаргу ДП «Запорізький облавтодор» залишено без задоволення, а ППР від 20.01.2015 №0000042201 без змін.
Відповідно до Статуту ДП Запорізький Облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України створене за наказом Державної служби автомобільних доріг України від 09.04.2002 № 156 на власності відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».
Підприємство засноване з метою забезпечення економічних інтересів держави, задоволення потреб держави, населення та оборони країни в удосконаленні та розвитку автомобільних доріг загального користування, розширення можливостей виробничого та соціального розвитку підприємств дорожнього господарства, підвищення ефективності використання матеріальних, фінансових та інших ресурсів на основі спільної діяльності, розподілу праці і кооперації. Для цього підприємство здійснює будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування, виконання відповідних державних програм; проводить науково-технічну політику з метою скорочення інвестиційного циклу і впровадження найновіших досягнень вітчизняної та зарубіжної науки і техніки, концентрації науково-технічного і виробничого потенціалу з розроблення та впровадження нових прогресивних видів техніки, технологій та матеріалів.
Предметом діяльності підприємства є виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, мостів, інших споруд та елементів обстановки доріг; будівництво мостів, шляхових естакад, тунелів та метрополітену; забезпечення сталої роботи на автомобільних дорогах в умовах стихійного лиха, аварій, катастроф і подолання їхніх наслідків; виконання інших функцій, повязаних з реалізацією покладених на підприємство завдань, які не суперечать чинному законодавству.
ДП Запорізький облавтодор має земельні ділянки на праві постійного користування, згідно з державними актами на право постійного користування землею.
Земельні відносини в України регулюються Земельним кодексом України від 25.10.2001 р. № 2768-ІІІ (далі за текстом Земельний кодекс України).
Статтею 125 Земельного кодексу України встановлено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав, які посвідчуються згідно зі статтею 126: «Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», а саме державними актами або договорами оренди землі.
Згідно з державним актом на право постійного користування землею ЯЯ № 121543 від 24.11.2006, виданого ДП «Запорізький Облавтодор» на підставі рішення Бердянської райдержадміністрації від 10.10.2006 № 592, ДП «Запорізький Облавтодор» має право постійного користування земельною ділянкою загальною площею 24,6099 га., для розміщення і обслуговування обєктів Андрівського гранітного карєру. Акт на право постійного користування землею зареєстровано в книзі записів державних актів на право постійного користування землею № 03062650001.
Використання землі в Україні є платним. Обєктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону (стаття 206 Земельного кодексу України).
До 01.01.2011 справляння плати за землю здійснювалось відповідно до Закону України «Про плату за землю» № 2535-ХІІ від 03.07.1992 (зі змінами та доповненнями) (далі за текстом Закон № 2535-ХІІ), яким визначено коло платників земельного податку, ставки податку, порядок його обчислення і сплати, а також пільгового оподаткування.
Відповідно до статті 5 Закону № 2535-ХІІ «об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.
Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар».
Статтею 12 Закону № 2535-XII було встановлено пільги щодо сплати земельного податку для окремих категорій власників земель та землекористувачів, а також земельних ділянок. Зокрема, не справлялася плата за землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування.
Відповідно до статті 67 Земельного кодексу України: «До земель транспорту належать землі, надані підприємствам, установам та організаціям залізничного, автомобільного транспорту і дорожнього господарства, морського, річкового, авіаційного, трубопровідного транспорту та міського електротранспорту для виконання покладених на них завдань щодо експлуатації, ремонту і розвитку об'єктів транспорту».
До земель дорожнього господарства, як встановлено ч. 2 статті 71 Земельного кодексу України: «належать землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:
а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди;
б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, підприємства та об'єкти служби дорожнього сервісу;
в) будинки (в тому числі жилі) та споруди дорожньої служби з виробничими базами;
г) захисні насадження».
Відповідно до статті 31 Закону України «Про транспорт» від 10.11.1994 № 232/94-ВР (зі змінами та доповненнями) «До земель дорожнього господарства належать землі, надані в користування під проїзну частину, узбіччя, земляне полотно, декоративне озеленення, резерви, кювети, мости, тунелі, транспортні розв'язки, водопропускні споруди, підпірні стінки, смуги відведення і розташовані в їх межах інші дорожні споруди та обладнання.
До складу земель дорожнього господарства входять також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:
-паралельні об'їзні дороги, паромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди;
-майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, підприємства та об'єкти служби дорожнього сервісу;
-будинки (в тому числі жилі) та споруди дорожньої служби з виробничими базами;
-придорожні лісосмуги для захисту доріг і вирощування деревини, в тому числі ділової.
Землі, що знаходяться під автомобільними дорогами загального користування та їх спорудами, надаються дорожнім організаціям у користування відповідно до чинного законодавства».
З 01.01.2011 справляння плати за землю здійснюється відповідно до розділу ХІІІ «Плата за землю» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами і доповненнями) (далі за текстом - Податковий кодекс України) .
Податковою пільгою відповідно до п.1 ст.30 ПК України є передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 цієї статті.
Підставами для надання податкових пільг є відповідно до п. 30.2 ст. 30 ПК України особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.
Платник податків вправі згідно п. 30.3 ст. 30 ПК України використовувати податкову пільгу з моменту виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку її дії.
Відповідно до пп. 269.1.2 п. 269.1 ст. 269 ПК України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі.
Згідно ст. 270 ПК України об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні і земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Відповідно до пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПК України земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Пунктом 286.1 статті 286 ПК України передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Згідно з п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно з п. 287.4 ст. 287 ПК України податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно із п. 270.1.1 п. 270.1 статті 270 Податкового кодексу України «Об'єктами оподаткування є:
земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні».
Відповідно до п. 283.1.4 п. 283.1 статті 283 Податкового кодексу України визначено земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню: «землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:
а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;
б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі».
Отже, з огляду на вищевикладене, земельні ділянки, на яких розміщена адміністративно-виробнича база філії відносяться до земель дорожнього господарства, та відповідно до п.п. 283.1.4 п. 283.1 ст. 283 Податкового кодексу України за ці земельні ділянки земельний податок не сплачується.
Таким чином, висновки відповідача про те, що здавання в оренду рухомого майна, яке знаходиться на земельній ділянці ТОВ «Андріївський гранітний карєр» не узгоджується з приписом пп. 283.1.4 п. 283.1 ст. 283 ПК України в частині застосування пільги, та про те, що підприємство використовує земельну ділянку для отримання додаткового доходу, що не повязано з основною діяльністю підприємства на здійснення якого розповсюджується пільга, а відтак позивач втратив право на таку пільгу, спростовується матеріалами справи.
Приписами норм частин другої та третьої статті 31 Закону України «Про транспорт» передбачено наступне.
До складу земель дорожнього господарства входять також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме: паралельні об'їзні дороги, паромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди; майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, підприємства та об'єкти служби дорожнього сервісу; будинки (в тому числі жилі) та споруди дорожньої служби з виробничими базами; придорожні лісосмуги для захисту доріг і вирощування деревини, в тому числі ділової.
Відповідно до п.2.1 Статуту ДП Запорізький Облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України засноване з метою забезпечення економічних інтересів держави, задоволення потреб держави, населення та оборони країни в удосконаленні і розвитку автомобільних доріг загального користування, розширення можливостей виробничого та соціального розвитку підприємств дорожнього господарства, підвищення ефективності використання матеріальних, фінансових та інших ресурсів на основі спільної діяльності, розподілу праці і кооперації. Для цього підприємство здійснює будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування, виконання відповідних держаних програм, а також виконує роботи з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, мостів, інших споруд та елементів обстановки доріг; будівництво мостів, шляхових естакад, тунелів та метрополітенів. (том 1 а.с.54-58)
Як вбачається з матеріалів справи, що між ДП Запорізький Облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України (Орендодавець) та ВАТ Оріхівський карєр формувальних матеріалів (Орендар) укладено Договір оренди обладнання від 26.02.2007 №07/07-А (далі Договір). За умовами договору Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування обладнання (надалі майно) згідно додатку №1 до Договору, розташованого за адресою: Запорізька область, Бердянський район, с. Андровка, вул. Шкільна 1, що знаходиться в оперативному управлінні та обліковується на балансі ДП Запорізький Облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України, вартість якого визначена згідно з експертною оцінкою і становить станом на 26.02.2007 909 903,00 грн. Майно передається в оренду ВАТ Оріхівський карєр формувальних матеріалів з метою отримання додаткового доходу. На виконання умов договору сторони підписали акт приймання-передачі в оренду обладнання від 28.02.2007 б/н; акт приймання-передачі обладнання (повернення з оренди) від 26.08.2007 №1 (том 1 а. с. 101); акт приймання-передачі основного засобу 9/25 частин будівель та споруд виробничої дільниці Андріївський карєр, а саме двоповерхової будівлі контори з прибудовами, які знаходиться за адресою: 71100, Запорізька область, Бердянський район, с. Андрівка, вул. Шкільна, 129-А від 03.06.2008 б/н.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що ДП Запорізький Облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України, яке згідно Статуту займається будівництвом, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування, правомірно не сплачувало земельний податок за земельні ділянки, на яких розташовані адміністративний будинок, виробнича база, житлові будинки, оскільки останні відносяться до земель дорожнього господарства, з яких земельний податок не справляється.
Необхідними сукупними умовами для віднесення земель до категорії земель транспорту, зокрема, земель дорожнього транспорту є надання земель в користування підприємствам, установам та організаціям автомобільного транспорту; надання земель в користування для виконання покладених на підприємства, установи та організації автомобільного транспорту завдань щодо експлуатації, ремонту і розвитку обєктів автомобільного транспорту; обєкти, що розташовані на таких землях, мають бути необхідними для забезпечення роботи автомобільного транспорту.
Таким чином, висновки відповідача про те, що здавання в оренду майна, яке знаходиться на земельній ділянці ВАТ Оріхівський карєр формувальних матеріалів не узгоджується з приписом пп. 283.1.4 п. 283.1 ст. 283 ПК України в частині застосування пільги, та про те, що підприємство використовує земельну ділянку для отримання додаткового доходу, що не повязано з основною діяльністю підприємства на здійснення якого розповсюджується пільга, а відтак позивач втратив право на таку пільгу, спростовується матеріалами справи.
З огляду на викладене вище, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 1 статті 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 11 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно із частиною 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 14, 86, 158-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Бердянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області №0000042201 від 20.01.2015.
3.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Бердянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області №0000092203 від 24.04.2015.
4.Стягнути з Державного бюджету України на користь Дочірнього підприємства Запорізький облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України (код ЄДРПОУ 32025623) судовий збір у розмірі 182,70грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяЮ.В.Калашник