ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 жовтня 2009 року справа № 2а-4630/09/2370
09 год. 50 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Холода Р.В.,
при секретарі судового засідання Бондар Т.П.,
за участю представників:
від позивача - ОСОБА_1 за довіреністю,
від відповідача - ОСОБА_2. за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом малого приватного підприємства «Вегас» до державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області про скасування акта суб'єкта владних повноважень (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій) № 0001912302 від 22.04.2009 р.,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулося мале приватне підприємство «Вегас» до державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області про скасування акта суб'єкта владних повноважень (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій) № 0001912302 від 22.04.2009 р.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов повністю.
Представник відповідача позов не визнав та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Сторони заявили, що не бажають закінчити справу примиренням.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Мале приватне підприємство «Вегас» відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію серії А00 № 258546 зареєстроване 19.10.1998 р. виконавчим комітетом Одеської міської ради за № 1 556 105 0001 002096, ідентифікаційний код юридичної особи 30199999. Відповідно до довідки від 24.03.2009 р. № 1370/4/28-032 позивач взятий на облік як платник податків в органах державної податкової служби 12.09.2005р. за № 324.
02 квітня 2009 р. посадовцями державної податкової інспекції у Малинівському районі проведено перевірку залу гральних автоматів, що розташований по АДРЕСА_1 та належить МПП «Вегас». Результати перевірки оформлено актом № 000031 від 02.04.2009 р.
Згідно зазначеному акту перевірки, в залі знаходилось 15 гральних автоматів, які не фіскалізовані. На зал гральних автоматів виписано 14 патентів, 1 гральний автомат знаходився без патенту.
За порушення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» державною податковою інспекцією у Чигиринському районі винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001912302 від 22.04.2009 р. у розмірі 9870 грн. 00 коп.
Як пояснив у судовому засіданні представник позивача, один гральний автомат знаходився в неробочому стані та не надавав гральні послуги, тому на нього не було виписаний торговий патент.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів підтвердження, що гральний автомат знаходився в неробочому стані, представник позивача надати не зміг.
Крім того, в матеріалах справи знаходиться пояснення до акта перевірки від 02.04.2009 р. ОСОБА_3, в якому вказано, що вона працює в МПП «Вегас» оператором-касиром, в її обов'язки входить видача чеків, заправлення автоматів. В приміщенні знаходиться п'ятнадцять автоматів. Зауважень та доповнень не має.
Відповідно до ст. 11 Закону України від 04.12.90 р. № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби надано право у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю торгових патентів, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними у цьому Законі видами підприємницької діяльності.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», торговий патент видається за плату суб'єктам підприємницької діяльності державними податковими органами за місцезнаходженням цих суб'єктів або місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів, суб'єктам підприємницької діяльності, що провадять торговельну діяльність або надають побутові послуги (крім пересувної торговельної мережі) - за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання побутових послуг, а суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу - за місцем реєстрації цих суб'єктів.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами.
Частиною 4 статті 5 цього ж Закону визначено, що торговий патент на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу має бути видано на кожне окреме гральне місце (гральний автомат, гральний стіл).
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», торговий патент повинен бути розміщений у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг. Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.
Пункт 1 статті 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», передбачає, що за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Як пояснив у судовому засіданні представник відповідача, при розрахунку штрафних санкцій брався період з дати отримання інших торгових патентів, а саме з 05.02.2008 р.
Пунктами 3 та 4 ст. 9 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», встановлено, що контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюється державними податковими органами та органами Міністерства внутрішніх справ України. Суми штрафів, що стягуються державним податковим органом, підлягають перерахуванню до бюджету місцевого самоврядування (місцевого бюджету) за місцем плати за торговий патент. Контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюється державними податковими органами.
Таким чином, якщо в залі гральних автоматів знаходиться 15 гральних автоматів, то слід придбавати 15 торгових патентів.
Враховуючи вищевикладені норми чинного законодавства, суд не знаходить підстав для задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні адміністративного позову малого приватного підприємства «Вегас» до державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області про скасування акта суб'єкта владних повноважень (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій) № 0001912302 від 22.04.2009 р. відмовити повністю.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Р.В. Холод