Постанова № 4997039, 06.10.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.10.2009
Номер справи
2а-5155/09/0870
Номер документу
4997039
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2009 року

Справа № 2а-5155/09/0870

(15 год. 00 хв.)

м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Садового І.В.,

при секретарі судового засідання Марченко І.В.

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовною заявою:

Прокурора Василівського району Запорізької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області

до:

Фізичної особі-підприємця ОСОБА_1

про:

стягнення штрафних санкцій у розмірі 1 839 грн. 92 коп.

15.09.2009 Прокурор Василівського району Запорізької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції Василівського району Запорізької області звернувся до Фізичної особі-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1 839 грн. 92 коп.

Ухвалою суду від 16.09.2009 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-5155/09/0870, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 06.10.2009 року.

02.10.2009 до суду від прокурора та позивача надійшла зава від 01.10.2009 № 7621/10/10-06 про розгляд справи без їх участі.

Відповідач надіслав до суду заяву від 01.10.2009, якою визнав позовні вимоги та просить розглядати справу за його відсутністю на підставі п. 3 ст. 122 КАС України.

Згідно із ч. 3 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1) зареєстрований Василівською районною державною адміністрацією Запорізької області 27.04.2007 є платником податків, зборів та обов'язкових платежів передбачених Законом України «Про систему оподаткування».

19.07.2009 ДПІ у Василівському районі Запорізької області була проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу, наявності торгових патентів і ліцензій. Перевіркою встановлені порушення відповідачем п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 р. №1226-ІІІ, ст. 3 Закону України №98/96-ВР від 23.03.1996 року «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», ст. 15 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 року «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», про що було складено акт від 20.07.2009 НОМЕР_2.

За розглядом матеріалів перевірки начальником ДПІ у Василівському районі Запорізької області було винесені:

• Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000672308 від 31.07.2009 на суму 134 грн. 75 коп. за не проведення розрахункової операції через РРО, яке було одержано відповідачем особисто 31.07.2009.

• Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000682308 від 31.07.2009 на суму 5 грн. 17 коп. за здійснення торгівлі без одержання відповідного торгового патенту, яке було отримано відповідачем особисто 31.07.2009.

• Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000692308 від 31.07.2009 на суму 1 700 грн. за реалізацію алкогольних напоїв без наявності ліцензії, яке було отримане відповідачем особисто 31.07.2009.

Згідно із обліковою карткою платника податків сума заборгованості відповідача по сплаті фінансових санкцій станом на 07.09.2009 становить 1 839 грн. 92 коп.

Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ, податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Згідно з ч.1 ст.238 ГК України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Стаття 239 ГК України передбачає, що органи податкової служби як органи державної влади відповідно до своїх повноважень і в порядку, передбаченому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно - господарські санкції.

Відповідно до ст. 241 Господарського кодексу України, адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Згідно з п.п.8,11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ, податкові органи мають право вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР 19.13.1995 року, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 (із змінами та доповненнями), к онтроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Отже, безпосередніми функціями ДПІ є забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених законодавством України, а також подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР 19.13.1995 року, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 , за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора Василівського району Запорізької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області про стягнення з Фізичної особі-підприємця ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 1 839 грн. 92 коп. є правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ч. 3 ст. 122, ст. ст. 158-167 КАС України , суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора Василівського району Запорізької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області до Фізичної особі-підприємця ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (код платежу 3021080900) штрафні санкції у розмірі 134 (сто тридцять чотири) грн. 75 коп.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Василівського району Запорізької області (код платежу 5021080900) штрафні санкції у розмірі 5 (п'ять) грн. 17 коп.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (код платежу 3021081111) штрафні санкції у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.

Стягнуті кошти слід спрямувати на розподільчий рахунок 34123999700044 відкритого в УДК у Василівському районі ГУДКУ у Запорізькій області, код платежу 99999999, застава, ЄДРПОУ 34677040, банк одержувач ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови не у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя /підпис/ І.В.Садовий