Придніпровський районний суд м.Черкас
номер справи 711/3591/13-к
Кримінальне провадження № 1кс/711/763/13
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Про надання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії
22 квітня 2013 рокум. Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Смоляр А.О.,
за участю:
секретаря судових засідань - ОСОБА_1
слідчого - Демиденко Л.В.
прокурора Демченко Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого СУ УМВС України в Черкаській області Демиденко Л.В, винесеному в кримінальному провадженні № 12013250020000077, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.01.2013 року, за ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 365 КК України, погодженому з старшим прокурором відділу управління прокуратури Черкаської області про надання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії, -
ВСТАНОВИВ:
В клопотанні зазначено, що 20.04.2011року посадові особи Черкаського міськвиконкому, зловживаючи владою та порушуючи вимоги ЗУ «Про планування і забудову територій», листом № 2947-01-14 при зведенні будинку за адресою м. Черкаси вул. О. Дашкевича №4, незаконно звільнили ЗАТ «Житлобуд» від сплати пайового внеску у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, чим спричинили майнових збитків місцевому бюджету м. Черкаси.
В судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали та просили задовольнити повністю, мотивуючи тим, що для при проведенні досудового розслідування виникла необхідність у зясуванні окремих питань фінансово-господарської діяльності ЗАТ «Житлобуд», що за адресою м. Черкаси пров. Жуковського №1, під час зведення житлового будинку за адресою м. Черкаси вул. О. Дашкевича №4 за період з 01.01.1998 року по 19.03.2013р. для встановлення яких необхідні спеціальні знання в бухгалтерській галузі та зясування правомірності одноособового звільнення ЗАТ «Житлобуд» від сплати пайового внеску у розвиток інфраструктури м. Черкаси та суми пайового внеску який не було сплачено у бюджет м. Черкаси.
Заслухавши думку слідчого та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:
- підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державного фінансового контролю під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії;
- у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
- проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи;
- у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;
- у разі, коли вищестоящий орган державного фінансового контролю в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державного фінансового контролю здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державного фінансового контролю , та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державного фінансового контролю лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або у випадку повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Рішення про вилучення оригіналів фінансово-господарських та бухгалтерських документів, арешт коштів на рахунках в установах банків, інших фінансово-кредитних установах можуть прийматися лише судом. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що неперевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших суб'єктів господарської діяльності під розписку: копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, а у разі проведення ревізії щодо суб'єктів господарської діяльності, не віднесених цим Законом до підконтрольних установ, - також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Ненадання цих документів посадовим особам підконтрольних установ та інших суб'єктів господарської діяльності або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною чотирнадцятою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії.
Так як в клопотанні слідчого йде мова лише про перевірку законності звільнення ЗАТ «Житлобуд» від сплати пайового внеску у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, під час зведення багатосекційного житлового будинку за адресою м. Черкаси вул. О. Дашкевича № 4, то суд вважає за можливе надати дозвіл на перевірку лише цього факту, а не взагалі питань фінансово-господарської діяльності ПрАТ «Житлобуд».
На підставі вище викладеного, керуючись ст. 93, ч. 4 ст.40 КПК України , ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової документальної ревізії, тільки стосовно питань звільнення ЗАТ «Житлобуд» від сплати пайового внеску у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, під час зведення багатосекційного житлового будинку за адресою м. Черкаси вул. О. Дашкевича № 4 за період з 01.01.1998 року по 19.03.2013.
Встановити тривалість позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ПрАТ «Житлобуд» (25209534) 15 робочих днів, з початком 24 квітня 2013 року по 08 травня 2013 року.
Копію ухвали надати слідчому в провадженні якого знаходиться справа для виконання та вручення посадовій особі органу державного фінансового контролю для проведення ревізії.
Ухвала оскарженню не підлягає .
Слідчий суддя: