Справа № 537/1067/13-а
Провадження № 2-аз/537/1/13
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.03.2013 року м. Кременчук
Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області в складі головуючого судді Хіневича В.І., при секретарі Таранець Т.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці Полтавської області заяву Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м. Кременчука про розяснення рішення суду,
ВСТАНОВИВ:
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м. Кременчука звернулось до суду з заявою, відповідно до якої просить суд розяснити виконання ухвали суду від 27.02.2013 року за заявою ОСОБА_1 про забезпечення доказів, а саме, який відсоток надбавки та премії включати до довідки про розмір заробітною плати працюючого державного службовця відділі грошових виплат і компенсацій , враховуючи те, що станом на 01.02.2013 року у відділі грошових виплат і компенсацій згідно штатного розпису управління працює на даний час 4 головних спеціалісти, які отримують різний відсоток надбавки за вислугу років ( в залежності від стажу державної служби) у відповідності до Постанови КМУ від 2012.1993 року № 1049 «Про надбавки за вислугу років для працівників органів виконавчої влади та інших державних органів», а також різний відсоток премії , в залежності від особистого вкладу в загальні результати роботи, що передбачено Постановою КМУ від 09.03.2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів.
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м. Кременчука свого представника в судове засідання не направило з невідомих суду причин, хоча про день та час слухання справи повідомлялось належним чином.
ОСОБА_1 до судового засідання не зявилася, але завчасно надала суду заяву згідно якої просила заяву про розяснення ухвали суду розглядати за її відсутності, а також надала суду письмові пояснення в яких зазначали, що відсутні підстави для розяснення ухвали суду у звязку з тим, що порядок нарахування та визначення розміру як надбавки так і премії пенсіонерам передбачений постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31 травня 2000 року N 865.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність осіб, що беруть участь у справі, оскільки їх неявка не перешкоджає розгляду заяви про розяснення рішення суду.
Розглянувши заяву, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Ухвалою Крюківського районного суду м. Кременчука від 27.02.2013 року заяву ОСОБА_1 про витребування доказів задоволено: витребувано з Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м. Кременчука Полтавської області довідку про розмір заробітної плати працюючого державного службовця (головного спеціаліста 12 рангу) відділу грошових виплат і компенсації Управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м. Кременчука, складовими якої відповідно до ст.. 33 Закону України «Про державну службу» є посадовий оклад, премії, доплати за ранг, надбавка за вислугу років на державній службі та інші надбавки, станом на 01.02.2013 року. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Відповідно до ст..170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою розяснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Тобто із змісту ст..170 КАС України вбачається, що розяснення рішення за своєю суттю є одним із способів усунення його недоліків. Розяснення судового рішення може бути зумовлено його нечіткістю за змістом, недотриманням вимог ясності та визначеності рішення. Розяснено може бути судове рішення у разі, якщо без такого розяснення його складно виконати або високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Із заяви вбачається, що відповідачем фактично ставить питання про надання судом розяснень стосовно відсотка надбавки за вислугу років та премії включати до витребуваної довідки.
Так, постановою правління Пенсійного фонду України "Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" від 30 жовтня 2008 року N 19-11, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 грудня 2008 року за N 1161/15852, передбачено форми довідок про заробітну плату, в тому числі встановлено складові заробітної плати, які зазначаються під час перерахунку пенсії.
При цьому постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31 травня 2000 року N 865 передбачений механізм визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії та її перерахунку державним службовцям у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів.
Зокрема, підпунктом 2 пункту 4 зазначеної постанови передбачено, що для непрацюючих пенсіонерів заробітна плата для перерахунку пенсії визначається на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому:
- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.
Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 р. N 1049 «Про надбавки за вислугу років для працівників органів виконавчої влади та інших державних органів» до стажу роботи, який надає право на одержання надбавки за вислугу років, зараховується загальний стаж роботи в органах виконавчої влади.
Відповідно до ч. 5 ст.33 Закону України «Про державну службу» надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків.
Згідно п. 5 постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
Таким чином, вищезазначеними нормативно-правовими актами встановлено форму довідки, а також порядок визначення розмірів заробітку (премії, надбавок, тощо) для перерахунку пенсії державним службовцям.
Отже, виходячи із змісту ст..170 КАС України надання зазначених розяснень не входить до компетенції суду, оскільки ст..170 КАС України передбачено можливість надання судом саме розяснення судового рішення та не передбачено надання судом роз'яснення або тлумачення діючого законодавства, що фактично просить зробити суд у своїй заяві УПСЗ виконавчого комітету Крюківської районної ради м. Кременчука.
Враховуючи викладене, а також те, що ухвалою Крюківського районного суду м.Кременчука від 27.02.2013 року викладена в доступній та зрозумілій формі, не містить будь яких суперечностей, то суд приходить до висновку про відсутність підстав для їх розяснення та відсутність підстав для розяснення порядку їх виконання, а тому у задоволенні заяви необхідно відмовити.
Керуючись ст. 170 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м. Кременчука про розяснення рішення суду відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу судді може бути подана до Харківського апеляційного адміністративного суду через Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області на протязі п'яти днів з дня оголошення ухвали, з одночасним подання копії апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Суддя:В.І. Хіневич