УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
————————————————————————————————————————
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "06" жовтня 2009 р.
Справа № 6/1031
Господарський суд Житомирської області у складі:
Головуючого судді
судді Терлецької-Байдюк Н.Я.
судді
за участю представників сторін
від позивача Обєщенко С.М. - довіреність №06-25-15/3171 від 06.08.2009р.
Хохлюк Л.О. - довіреність №06-25-15/7555 від 06.10.2009р.
від відповідача 1: Сідоров Б.П. - доручення №6 від 27.07.2009р.
від відповідача2: не з'явився
Розглянув справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області (м.Житомир)
до 1) Головного управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Житомирської ОДА (м.Житомир)
2) ТОВ Проектно-будівельної організації "Житомиргазбуд" (м.Житомир)
про стягнення безпідставно одержаних коштів 54647,21 грн.
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання коштів в сумі 54647,21 грн., наданими Головним управлінням ЖКГ та енергозбереження Житомирської ОДА та одержаними ТОВ Проектно-будівельної організацією "Житомиргазбуд", з порушенням чинного законодавства, а також про стягнення з відповідача 54647,21 грн. завищеної вартості та обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві. Пояснили, що відповідачем - ТОВ Проектно-будівельною організацією "Житомиргазбуд" частково повернуті кошти в сумі 20000,00грн. Просять стягнути з відповідача залишок боргу в сумі 34647,21грн.
Представник відповідача-1 (Головне управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Житомирської ОДА) в судовому засіданні надав копію виписки з рахунку за 10.08.2009р., з якої вбачається повернення коштів до Державного бюджету коштів згідно акту перевірки КРУ в сумі 5000,00 грн. (а.с.57). Крім того, в матеріалах справи міститься виписка з рахунку від 03.08.09р. про повернення відповідачем коштів в сумі 15000,00грн. (а.с.30).
Відповідач-2 (ТОВ Проектно-будівельної організації "Житомиргазбуд") в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся вчасно та належним чином.
Відповідно до ст.75 ГПК України справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача-1, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
28 вересня 2007 року між ТОВ ПБО "Житомиргазбуд" та Головним управлінням житлово-комунального господарства та енергозбереження Житомирської ОДА укладено угоди за №№52,53,54, якими передбачено модернізацію (реконструкцію) системи теплозабезпечення житлового будинку по вул.Народицькій, 21 м.Житомир (угода №52), реконструкція систем теплозабезпечення житлового будинку по ву.Селецька, 21 м.Житомир (угода №53); реконструкція систем теплозабезпечення житлового будинку по пров.Каретному, 6 м.Житомир (угода №54). Загальна вартість робіт згідно укладених угод становить 730232,86 грн.
25.03.2009р. спеціалістами Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності в Головному управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Житомирської ОДА за період з 01.10.06 по завершений період 2008 року, про що складено акт №06-06-09/046 (а.с.8-10).
В акті ревізії зазначено, що проведеним в ході зустрічної звірки в ТОВ Проектно-будівельної організації "Житомиргазбуд" встановлено, що в акти приймання виконаних підрядних робіт форми КБ-2в за грудень 2007 року "по об'єкту "Модернізація системи теплозабезпечення житлового будинку по вул.Народицькій,21" в підсумкову відомість ресурсів включено будівельні матеріали на суму 12760,14 грн.; по об'єкту "Реконструкція системи теплозабезпечення житлового будинку по вул.Селецькій, 21" - на суму 14147,08 грн.; по об'єкту "Реконструкція системи теплозабезпечення житлового будинку по пров.Каретному, 6" - на суму 18632,12 грн., які відповідно з даними бухгалтерського обліку підприємством не придбавались, тому на виконання даних робіт не списувались, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 54647,21 грн., які оплачені за рахунок бюджетних коштів, чим порушено п.3.3.10.1 "Правил визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000".
13.05.09р. за результатами ревізії позивач направив до Головного управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Житомирської ОДА лист за вих.№06-06-17/3536 про усунення виявлених ревізією порушень (а.с.7).
Оскільки кошти до бюджету не повернуті, позивач звернувся до суду з вимогою визнати, що кошти в сумі 54647,21 грн. надані Головним управлінням ЖКГ та енергозбереження Житомирської ОДА та одержані ТОВ Проектно-будівельної організації "Житомиргазбуд" з порушенням чинного законодавства. Також просить стягнути з ТОВ Проектно-будівельної організації "Житомиргазбуд" в дохід Державного бюджету України кошти в сумі 54647,21 грн.
В судовому засіданні представник позивача пояснив, що відповідачем частково повернуто до Державного бюджету кошти згідно з актом КРУ в загальній сумі 20000,00грн. Залишок неповернутих коштів за завищення вартості виконаних робіт на день розгляду справи складає 34647,21 грн.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України" від 26.01.93р. (далі - Закон) головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Контрольно-ревізійні управління в областях здійснюють контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених під час проведення державного фінансового контролю (п.5 ст.8 Закону).
Пунктом 10 ст.10 вищезазначеного Закону контрольно-ревізійним управлінням в областях надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів та проводити у суб'єктів господарювання, які мали правові відносини з підконтрольною установою, зустрічні звірки з метою документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку підконтрольної установи (п.12 ст. 10 Закону).
З матеріалів справи вбачається, що в акти виконаних робіт за грудень 2007 року по модернізації та реконструкції системи теплозабезапечення житлових будинків по вул.Народицькій, 21, по вул. Селецькій, 21 та по пров.Каретному, 6 включені будівельні матеріали, вироби та конструкції, які відповідно з даними бухгалтерського обліку підприємством не придбавались, тому на виконання даних робіт не списувались, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 54647,21 грн.
Враховуючи викладене, вимога позивача щодо стягнення з ТОВ Проектно-будівельної організації "Житомиргазбуд" в дохід Державного бюджету України 34647,21грн. безпідставно отриманих бюджетних коштів підлягає задоволенню. В частині стягнення безпідставно отриманих бюджетних коштів в сумі 20000,00 грн. провадження у справі слід припинити на підставі п.1.1 ст.80 ГПК України за відсутністю предмету спору в зв'язку зі сплатою.
В частині визнання факту надання коштів в сумі 54647,21 грн. Головним управлінням ЖКГ та енергозбереження Житомирської ОДА та одержання цих коштів ТОВ Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд" з порушенням чинного законодавства, суд відмовляє, оскільки такий спосіб захисту не передбачений ст.16 ЦК України та нормами Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу".
Керуючись ст.33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з ТОВ Проектно-будівельної організації "Житомиргазбуд" (10009, м.Житомир, вул.Селецька, 33, код 04852674)
- на користь Державного бюджету - 34647,21 грн. безпідставно отриманих бюджетних коштів;
- на користь Державного бюджету України - 546,47 грн. державного мита;
- на користь Державного бюджету України - 315,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу (р/р 31218259703002 в УДК в м.Житомирі, код ЗКПО 22062319, банк отримувача - ГУДКУ у Житомирській області, МФО - 811039, код доходу 22050000).
3. В частині стягнення 20000,00 грн. провадження по справі припинити.
4. В решті позову відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
Суддя
Терлецька-Байдюк Н.Я.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - 4 - сторонам