Постанова № 4988735, 30.09.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2009
Номер справи
2а-46416/09/1670
Номер документу
4988735
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2009 р.

м. Полтава

Справа № 2а-46416/09/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - О.П. Огурцов,

при секретарі - Гризодуб Н.П. ,

за участю:

представника позивача: Фищук В.В. ,

представника відповідача: не з"явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія" про стягнення адміністративно - господарських санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

12 серпня 2009 р. Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія" про стягнення адміністративно - господарських санкцій посилаючись на те, що відповідно до ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні“ Приватному Сільськогосподарському підприємству " Мрія " на 2008 рік встановлено норматив для працевлаштування інвалідів в кількості 1 робоче місце. Згідно даних, наданих відповідачем у звіті за формою № 10-ПІ, жодний інвалід на підприємстві не працевлаштований. Отже, відповідачем не виконано норматив робочого місця по працевлаштуванню інвалідів. В зв'язку з чим позивач просив стягнути з відповідча відповідно до вимог статі 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”адміністративно-господарських санкцію в сумі 3078,57 грн. та пеню за несвоєчасну сплату адміністративно -господарських санкцій в сумі 146,37 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився будучи належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги  підлягають задоволенню з наступних підстав.

Статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлений норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньо облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб -у кількості одного робочого місця.

Відповідно до форми 10-ПІ “Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів” за 2008 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу Приватного Сільськогосподарського підприємства " Мрія" у 2008 році становила 14 осіб, тобто, норматив для працевлаштування інвалідів складав 1 робоче місце. У 2008 році працівники - інваліди у відповідача не працювали.

Статтею 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлено обов'язок підприємств (об'єднань), установ і організацій, крім тих, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, незалежно від форм власності і господарювання, де середньооблікова кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою ст. 19 Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно -господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньо річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Згідно частини 2 статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” порушення термінів сплати адміністративно -господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Відповідно до ст. 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, працевлаштування інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів. Підбір робочого місця здійснюється переважно на підприємстві, де настала інвалідність, з урахуванням побажань інваліда, наявних у нього професійних навичок і знань, а також рекомендацій медико-соціальної експертизи. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Законодавством встановлена форма повідомлення про наявність вільних робочих місць державній службі зайнятості - форма №10-ПІ, яка подається щомісячно.

Відповідачем не надано суду доказів інформування державної служби зайнятості, місцевих органів соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів та про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів, внаслідок чого перелічені органи не могли виконувати покладені на них функції щодо працевлаштування інвалідів. Відповідачем також не надано суду наказу керівника підприємства про створення спеціальної комісії підприємства для атестації робочих місць для працевлаштування інвалідів з залученням представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, матеріали атестації відповідних робочих місць, накази про затвердження заходів щодо створення робочих місць для інвалідів на підприємстві, відповідні інструкції, Положення відповідача, колективний договір (для дослідження питання відносно включення суб'єктом господарювання заходів щодо створення робочих місць для інвалідів), інструкції про робоче місце інваліда та наказ керівника про її затвердження, атестаційний паспорт створення робочого місця для працевлаштування інвалідів, протоколи засідання комісії по атестації створеного робочого місця для працевлаштування інваліда на підприємстві, які б свідчили про добросовісне виконання відповідачем обов'язку по створенню робочих місць для інвалідів.

 Відповідно до повідомлення Пирятинського районного центру зайнятості яке знаходиться в матеріалах справи, вбачається, що ПСП " Мрія" звіти про наявність вакансій в 2008 році не подавались.

 Розмір середньорічної заробітної плати на підприємстві за 2008 рік становить 6157, 14 грн.

 Згідно розрахунку заборгованості, наявного в матеріалах справи, адміністративно-господарська санкція за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2008 році становить 3078, 57 грн., пеня за порушення строків сплати адміністративно-господарської санкції становить 146, 37 грн.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

 Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія" (код ЄДРПОУ 30834253) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарськи санкції у розмірі 3078,57 грн. (три тисяці сімдесят вісім грн. 57 коп.).

Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія" (код ЄДРПОУ 30834253) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 146,37 грн. (сто сорок шість грн. 37 коп.).

 Постанова, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 05.10.09.

Суддя   О.П. Огурцов