ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"08" вересня 2015 р. Справа № 809/4037/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О., розглянувши матеріали адміністративного
позову ОСОБА_1
до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України
про визнання протиправним рішення від 31.03.2015 року,-
В С Т А Н О В И В:
07.09.2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України про визнання протиправним рішення від 31.03.2015 року.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір.
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України №484-VІІІ від 22.05.2015 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", який набрав чинності 01.09.2015 року внесено зміни до Закону України Про судовий збір, зокрема до статті 4 цього Закону -розміру ставок судового збору.
Так, згідно із ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір (в редакції від 01.09.2015 року) ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно із ч.1 ст.8 Закону України Про Державний бюджет України на 2015 рік у 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218 грн.
Таким чином, розмір судового збору, який підлягає до сплати позивачем при поданні позову з 01.09.2015 року, становить 487,20грн.
Як вбачається з доданої до матеріалів адміністративного позову квитанції №4.168.1/2769 від 06.08.2015р. позивачем сплачено судовий збір в розмірі 73,08грн., тобто згідно чинних на дату сплати розміру ставок судового збору.
Однак, як вбачається із штампу Укрпошти, даний позов надісланий на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду 04.09.2015 року.
Відтак, позивачу необхідно доплатити 414,12грн. (487,20грн. - 73,08грн. = 414,12грн.) судового збору.
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог ч.3 ст.106 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
В звязку з вищевикладеним, згідно з вимогами ч.1 ст.108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом доплати судового збору.
На підставі наведеного, керуючись ч.3 ст.106, ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України про визнання протиправним рішення від 31.03.2015 року - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 16 вересня 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до статті 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Лучко О.О.