Справа № 558/346/15-а
номер провадження 2-а/558/4/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 вересня 2015 року смт. Демидівка
Демидівський районний суд Рівненської області, в складі: судді одноособово ОСОБА_1, при секретарі Ковальській Л.С., з участю позивача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до Демидівського районного суду Рівненської області з адміністративним позовом до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області про визнання дій відповідача про відмову у призначенні йому пенсії протиправними та зобовязання вчинити дії.
Згідно позовної заяви позивач ОСОБА_2 вказує про те, що народився 14 квітня 1963 року та йому виповнилося пятдесят два роки. З 20 серпня 1986 року по 1 листопада 1987 року він працював головним інженером в КСП «Україна» Демидівського району Рівненської області. Під час роботи в КСП «Україна» він, в складі військової частини № 43187, в період з 7 квітня по 26 червня 1987 року, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в звязку з чим отримав статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням.
Позивач ОСОБА_2 вважає, що набув право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а тому 17 червня 2015 року звернувся до відповідача з заявою про призначення йому пенсії з вказаних підстав. До заяви також були додані ним копії довідки Млинівського районного військового комісаріату № 159 від 16 квітня 2015 року, довідки № 105 від 25 червня 1987 року, виданої військовою частиною № 43187, архівної довідки Галузевого Державного архіву Міністерства оборони України № 134/03, посвідчення № 246, посвідчення серія А № 228693 с учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, військового квитка БЕ № 184443, трудової книжки, картки обліку доз опромінення, пропуску № 015473 в м. Чорнобиль.
3 липня 2015 року відповідач листом за № 1254/03 повідомив про відсутність підстав для призначення йому пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в звязку з відсутністю документів, передбачених Постановою Кабінету Міністрів УРСР № 51 від 20 січня 1997 року, а саме: посвідчення про відрядження в зону відчуження (з відміткою населених пунктів зони відчуження); військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження, довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (з зазначенням кількості днів і населеного пункту).
Вважає таку відмову відповідача у призначенні пенсії протиправною, оскільки при досягненні віку 52-х років набув право на пенсію як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році та 18-ть днів приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
У позовній заяві позивач ОСОБА_2 просить визнати протиправними дії відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області щодо відмови йому у призначенні пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зі зменшенням пенсійного віку на вісім років з 17 червня 2015 року, та зобов'язати відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити позивачеві пенсію відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофизі зменшенням пенсійного віку на вісім років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2-ї категорії, з 17 червня 2015 року.
Під час судового розгляду справи позивач ОСОБА_2 змінив позовні вимоги, збільшивши їх, просить визнати протиправними дії відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області щодо відмови йому у призначенні пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зі зменшенням пенсійного віку на вісім років з 15 квітня 2015 року, та зобов'язати ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити, нарахувати та виплатити позивачеві пенсію відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зі зменшенням пенсійного віку на вісім років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2-ї категорії, з 15 квітня 2015 року.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав, з підстав викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити та пояснив, що 14 квітня 2015 року йому виповнилося 52 роки. Оскільки він приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 30 км зоні з 7 квітня 1987 року по 26 червня 1987 року, відпрацював 18-ть днів та отримав статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, то 15 квітня 2015 року він звернувся до спеціалістів ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з документами за отриманням консультації та поданням заяви про призначення пенсії. Оглянувши його документи спеціаліст ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області повідомив, що у нього немає довідки з Галузевого Державного архіву Міністерства оборони України про його перебування на ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році та повідомили, що подадуть запит для отримання такої довідки. Після того, як за запитом відповідача ним була отримана довідка з Галузевого Державного архіву Міністрестра оборони України з підтвердженням його участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, він 17 червня 2015 року звернувся до ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з усіма документами для призначення пенсії. Однак, спеціалісти ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області заяву у нього не прийняли, а повідомили про необхідність подання заяви для отримання розяснення про те, чи має він право на призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Він написав таку заяву, а 17 липня 2015 року отримав відповідь ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області від 3 липня 2015 року за №1254/03 в якій вказувалося про те, що він не має права на призначення вказаної пенсії, оскільки ним не надано документів, що підтверджували б кількість днів у які він залучався до ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, населений пункт, де він брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, розмір заробітної плати та про кратність її нарахування.
Таку відмову відповідача у призначенні йому пенсії вважає протиправною, просить його позов задовольнити, зобовязати відповідача призначити йому пенсію зі зменшенням пенсійного віку на вісім років з 15 квітня 2015 року, тобто з наступного дня, після досягнення ним віку 52-х років, оскільки він протягом трьох місяців, після досягнення такого віку, а саме 17 червня 2015 року, звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії.
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області ОСОБА_3 позовні вимоги позивача не визнала, вважала, що відповідачем обгрунтовано відмовлено позивачеві ОСОБА_2 у призначенні пенсії, оскільки при зверненні позивача ОСОБА_2 до відповідача з заявою про призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зі зниженням пенсійного віку на вісім років, позивачем ОСОБА_2 були надані документи, що необхідні для призначення пенсії. Однак, при проведенні перевірки відомостей, вказаних у поданих позивачем документах, було встановлено, що такі документи не містять чітких відомостей про кількість днів у які позивач ОСОБА_2 залучався до ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, розмір заробітної плати за такі роботи, кратність оплати праці позивача та населений пункт, де позивач ОСОБА_2 брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, показання свідків, повно і всебічно дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі за внутрішнім переконанням, як кожен окремо, так і в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно паспорта громадянина України серії СР № 021222, виданого Млинівським РВ УМВС України в Рівненській області 9 лютого 1995 року (а.с. 4-5) ОСОБА_2 народився 14 квітня 1963 року.
Як встановлено з посвідчення серії А № 228693 (а.с. 10) ОСОБА_2 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, 2 категорія.
Відповідно до положень ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, пенсії призначаються зі зменшенням пенсійного віку на 8 років.
Ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для чоловіків встановлено пенсійний вік 60 років.
Згідно письмових заперечень проти позову відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області (а.с. 25-27) та згідно пояснень представника відповідача ОСОБА_3 (техн. запис судового засідання від 4 вересня 2015 року (а.с. 61-63)) при зверненні 17 червня 2015 року позивача ОСОБА_2 з заявою про призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи позивачем ОСОБА_2 були надані документи, подання яких вимагається Законом.
В судовому засіданні встановлено, що звернення позивача ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області 17 червня 2015 року стосувалося призначення пенсії, а не отримання розяснення про порядок її призначення, оскільки за отриманням такого розяснення позивач звертався до відповідача 15 квітня 2015 року.
Як встановлено з повідомлення відповідача № 1254/03 від 3 липня 2015 року (а.с. 18) підставою для відмови позивачеві ОСОБА_2 у призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку стало те, що ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області при перевірці, наданих позивачем документів, було встановлено, що такі документи не містили підтвердження періоду роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відомостей про кількість відпрацьованих днів, оплату праці та виплату її у підвищеному розмірі, кількість днів за які заробітна плата виплачувалася у підвищеному розмірі, населений пункт в якому позивач був залучений до робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Відповідно до ст. 15 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи у зоні відчуження, що підтверджується відповідними документами. Видача довідок про період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на території радіоактивного забруднення, здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військоматами).
Постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005 року Про затвердження Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язковедержавнепенсійне страхування" при призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку, визначеного Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особи повинні надати посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; довідку форми № 122 (за установленою формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях № 122 від 9 березня 1988 року), або довідку військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідку архівної установи, або інші первинні документи, у яких зазначено період роботи, населений пункт чи обєкт, де особа здійснювала роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Для підтвердження періодів роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС можуть прийматися документи, передбачені постановою Кабінету Міністрів УРСР від 20 січня 1997 року № 51, а саме: посвідчення про відрядження в зону відчуження (з відміткою населених пунктів зони відчуження); військовий квиток і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження; довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).
Дослідженими доказами встановлено, що 14 квітня 2015 року позивачеві ОСОБА_2 виповнилося 52 роки (а.с. 4).
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 пояснив, що 15 квітня 2015 року він звернувся до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з наявними у нього документами для отримання консультації щодо призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку як учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у 1987 році. Оскільки у позивача ОСОБА_2 була відсутня архівна довідка про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, то відповідачем було подано запит до Галузевого Державного архіву Міністрества оборони України № 134/03 (а.с. 58) для отримання такої довідки.
27 травня 2015 року позивачем ОСОБА_2 було отримано відповідь на вказаний запит (а.с 9, 50).
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 посилався на те, що, маючи всі необхідні документи, 17 червня 2015 року звернувся до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з заявою про призначення пенсії, однак спеціалісти відповідача такої заяви не приймали, а повідомили про необхідність подання заяви про надання розяснення того, чи має він право на призначення пенсії (а.с. 6).
Вказані посилання позивача ОСОБА_2 не спростовані в судовому засіданні представником відповідача ОСОБА_3, а підтверджуються запитом відповідача № 134/03 (а.с. 58), архівною довідкою № 179/5760 (а.с. 9), конвертом (а.с. 50), відповіддю відповідача № 1254/03 від 3 липня 2015 року (а.с. 18).
Отже, в судовому засіданні встановлено, що звернення 17 червня 2015 року позивача ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області мало місце з приводу призначення пенсії позивачеві, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Як встановлено під час розгляду справи судом, при зверненні позивача ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з заявою про призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку на вісім років відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи позивачем ОСОБА_2 було надано всі документи, подання яких передбачено Постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005 року Про затвердження Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії та Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Як вбачається із матеріалів справи позивач ОСОБА_2 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році (а.с. 10), що підтверджується належним та допустимим доказом дублікатом посвідченням серії А № 228693с, виданим Рівненською облдержадміністрацією 28 квітня 2015 року.
Відповідачем не спростовано тієї обставини, що позивач має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році.
Крім того, вказане вище посвідчення ніким не оспорювалося та не визнавалося недійсним у встановленому порядку.
Разом з тим, в судовому засіданні встановлено, що позивачем ОСОБА_2 при зверненні до відповідача з заявою про призначення пенсії було надано довідку форми № 122, що оформлена відповідно до встановлених вимог та містить відомості про час виконання позивачем ОСОБА_2 робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Дані про місце, термін та характер виконуваних робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС містилися в інших документах, що також були надані відповідачеві.
Так, згідно довідки № 159, виданої Млинівським районним військовим комісаріатом 16 квітня 2015 року (а.с. 7), довідки № 105, виданої командиром військової частини № 43187 26 червня 1987 року (а.с. 8), архівної довідки № 179/1/5760, виданої Галузевим Державним архівом Міністерства оборони України 20 травня 2015 року (а.с. 9), військового квитка серії БЕ № 184443 (а.с. 11) ОСОБА_2 в період з 7 квітня по 26 червня 1987 року виконував обовязки по ліквідації наслідків аварії в 30 км зоні сектору № 2 Чорнобильської АЕС.
Згідно пропуску № 015473 (а.с. 12 зв.) ОСОБА_2 було надано право на вїзд в закриту зону м. Чорнобиль.
Відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР №106 від 23 липня 1991 року, м. Чорнобиль Київської області відноситься до зони відчуження.
Крім того, згідно довідки № 117, виданої колгоспом «Україна» Млинівського району Рівненської області 1 жовтня 1992 року (а.с. 17), архівної довідки № 287/0402, виданої архівним відділом Демидівської районної державної адміністрації 9 липня 2015 року (а.с. 16) встановлено, що ОСОБА_2 дійсно перебував у зоні відчуження з 7 квітня по 26 червня 1987 року та отримав підвищений заробіток у трьохкратному розмірі за 18-ть днів.
Відповідачем не надано до суду доказів того, що вказані довідки є недостовірними, а також доказів, що спростовували б відомості, зазначені у вказаних документах.
Крім того, в судовому засіданні свідок ОСОБА_5 дав показання про те, що з квітня по 8 липня 1987 року він брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в 30 км зоні відчуження. У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи участь також брав ОСОБА_2 ОСОБА_2 був офіцером штабу військової частини, супроводжував групи людей для захоронення деревини, вів наряди, вів облік людей та рівень радіації.
Свідок ОСОБА_5 також повідомив, що він на цей час на пенсії, пенсія йому була призначена зі зменшенням пенсійного віку на 8 років.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_6 дав показання про те, що з квітня по червень 1987 року він брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в 30 км зоні відчуження, а саме в с. Термахівка, Іванківського району Київської області. В той час у 30 км зоні відчуження участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС приймав ОСОБА_2 З ОСОБА_2 зустрічалися лише у військовій частині. На цей час він на пенсії, пенсія йому була призначена зі зменшенням пенсійного віку на 8 років.
За таких обставин, дослідженими доказами доведено участь позивача ОСОБА_2 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 року 18-ть днів.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Виходячи з зазначеного принципу покладення обов'язку доказування, відповідач не довів правомірність його дій.
Представником відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні не спростовано даних військового квитка позивача ОСОБА_2 (а.с. 11) та довідки № 117, виданої колгоспом «Україна» 1 жовтня 1992 року (а.с. 17) про те, що ОСОБА_2 виконував обовязки по ліквідації наслідків аварії в 30 км зоні відчуження сектору № 2 Чорнобильської АЕС з 7 квітня по 26 червня 1987 року та йому було виплачено підвищений заробіток в трьохкратному розмірі за 18-ть днів.
Суд приходить до висновку, що відсутність у позивача ОСОБА_2 інших документів (посвідчень про відрядження в зону відчуження, довідки про дні за які позивачеві була нарахована заробітна плата у підвищеному розмірі) не спростовує відомостей військового квитка та довідки колгоспу «Україна» про участь позивача ОСОБА_2 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме участь у ліквідації наслідків аварії у 30 км зоні відчуження 18-ть днів.
Зазначені докази є належними доказами на підтвердження факту участі позивача ОСОБА_2 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що дає йому право на пенсію на пільгових умовах.
Враховуючи вказане, суд приходить до висновку, що має місце порушення прав позивача ОСОБА_2 відповідачем, які підлягають захисту шляхом задоволення його позову та визнання дій відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області щодо відмови у призначенні ОСОБА_2 пенсії на пільгових умовах протиправними, з одночасним зобов'язанням ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити та нарахувати ОСОБА_2 пенсію відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зі зменшенням пенсійного віку на вісім років, оскільки встановлено, що при зверненні до відповідача з заявою про призначення вказаної пенсії позивачем були надані всі документи, подання яких передбачено Законом.
Вказані дії відповідача обмежують право позивача на отримання зазначеної пенсії.
Дослідженими доказами встановлено, що з заявою про призначення пенсії позивач ОСОБА_2 звернувся до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області 17 червня 2015 року.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку , а саме: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Разом з тим, враховуючи межі позовних вимог, беручи до уваги, що ОСОБА_2 просить зобов'язати відповідача призначити йому пенсію зі зменшенням пенсійного віку на підставі ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, саме з 15 квітня 2015 року, суд прийшов до висновку про задоволення позову в межах заявлених позовних вимог.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача в частині зобовязання відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити позивачеві пенсію відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зі зменшенням пенсійного віку як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку - з 15 квітня 2015 року, оскільки дослідженими в судовому засіданні доказами встановлено, що ОСОБА_2 17 червня 2015 року, тобто не пізніше трьох місяців з дня досягнення ним пенсійного віку, звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії.
Крім того, в судовому засіданні було встановлено, що після звернення до суду з позовною заявою, 5 серпня 2015 року позивач ОСОБА_2 повторно звернувся до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з заявою встановленого зразка для призначення пенсії, однак відповідачем 11 серпня 2015 року було відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з посиланням на те, що надані первинні документи не підтверджують участь ОСОБА_2 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме: не містять відомостей про кількість днів виїзду в зону відчуження та населений пункт в якому виконувалися роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
З урахуванням встановлених обставин справи та вказаних правових норм, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача ОСОБА_2 та задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати протиправними дії ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області щодо відмови ОСОБА_2 у призначенні пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зі зменшенням пенсійного віку на вісім років, з 15 квітня 2015 року.
Зобов'язати ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсію відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зі зменшенням пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на вісім років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2-ї категорії, з 15 квітня 2015 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Демидівський районний суд Рівненської області. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови.
Суддя Т.С. Феха.
Повний текст постанови складено 7 вересня 2015 року