ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
|
| справа № 20-4/413 ПОСТАНОВА і м е н е м У к р а ї н и "12" березня 2007 р. 09:10 м. Севастополь Господарський суд міста Севастополя у складі: судді Остапової К.А., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 420,00 грн.,
при секретарі Соловей Ю.В.
за участю представників: позивач -Ліннік О.В., довіреність № 7202/10-0 від 15.12.2006; відповідач -не з'явився. С у т ь с п о р у:
Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя звернулась до суду з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 420,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем строків, встановлених податковим законодавством, стосовно сплати податкового зобов'язання по єдиному податку. Ухвалою суду від 14.12.2006 по справі було призначено попереднє судове засідання на 29.01.2007. Ухвалою суду від 29.01.2007 за клопотанням відповідача попереднє засідання відкладено на 12.02.2007. Ухвалою суду від 12.02.2007 підготовче провадження закінчено і справа призначена до судового розгляду 27.02.2007. У судовому засіданні оголошувалась перерва з 27.02.2007 до 12.03.2007. У попереднє та судові засідання 12.02.2007, 27.02.2007, 12.03.2007 відповідач не з'явився, про причини нез'явлення суд не повідомив, витребувані судом документи та відзив не надав, про час та місце засідання був повідомлений належним чином. Згідно зі статтями 9, 10 Конституції України, статті 9 Європейської хартії регіональних мов (ратифікована Законом України від 15.05.2003), статті 3 Декларації прав національностей України (від 1 листопаду 1991 року № 1771), статті 10 Закону України «Про судоустрій»від 07.02.2002, статті 18 Закону УРСР «Про мови в УРСР»від 28.10.1989, статті 15 Кодексу адміністративного судочинства України і клопотанням представника позивача, він давав пояснення по справі на російській мові. Згідно зі ст.ст. 49, 51, 121, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, представнику позивача роз'яснені його процесуальні права і обов'язки. Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд -
В с т а н о в и в :
Згідно з п. 4 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом. Згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. Податкові органі при зверненні до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості перед бюджетом діють як органи державної влади у здійсненні ними владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкти владних повноважень, а тому справи за участю податкових органів, пов'язані із здійсненням ними владних повноважень, підлягають розглядові місцевими та апеляційними господарськими судами в порядку, встановленому КАС України. Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції Нахімовського району м. Севастополя. Відповідно до Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єкта малого підприємництва” № 727/98 від 03.07.1998 (Із змінами і доповненнями, далі Указ) суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1, на підставі заяви про надання свідоцтва про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності на ІІІ квартал 2000 рік, було видане відповідне свідоцтво НОМЕР_1. Згідно з абз. 3, 4, 5 п. 4 Указу для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа обов'язково зазначає, яку ставку єдиного податку ним обрано. Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період. Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік. Згідно зі ст.2 Указу єдиний податок підлягає сплаті щомісячно не пізніше 20 числа наступного місяця, по ставках, затвердженим рішенням сесії Севастопольської міської Ради народних депутатів. Отже, суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1 зобов'язання по внесенню плати по єдиному податку до бюджету виконувались неналежним чином. Згідно з розрахунком, наданим позивачем, з моменту придбання свідоцтва про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності, у відповідача виник податковий борг у розмірі 420,00 грн. враховуючи, що ставка єдиного податку за один місяць здійснення підприємницької діяльності складає 120,00 грн. Згідно з п.6.1 ст.6 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181 (далі Закон України №2181-ІІІ у випадку, якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, то він направляє платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави для такого нарахування, сума податку або збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, і штрафних санкцій при їх нарахуванні, граничні терміни їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати у встановлений термін і граничні терміни, передбачені Законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій). Державною податковою інспекцією у Нахімовському районі м. Севастополя відповідачу була направлена рекомендованою кореспонденцією податкова вимога: НОМЕР_2. В добровільному порядку відповідач заборгованість перед бюджетом не погашає. Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом по єдиному податку складає 420,00 грн. Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»активи платників податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду. На підставі вищевикладеного, позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 420,00 грн. підлягають задоволенню в повному обсязі. Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 111, ч.1 ст. 112, 121, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд - ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю. 2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_3, відомостей про наявність поточних рахунків в установах банків немає) суму заборгованості у розмірі 420,00 грн. на р/р34214379600008, код платежу 16050200, одержувач УДК в м. Севастополі, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035606. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили. 3. Примирники постанови направити сторонам.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя К.А. Остапова
Постанова складена та підписана в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України 19.03.2007
Розсилка:
1. позивач -ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя (99001, м.Севастополь, вул. Героїв Севастополя, 74) 2. відповідач -СПД ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) 3. справа 4. наряд