Справа№ 583/2670/15-а
2-а/583/69/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2015 року м. Охтирка
Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Верес М.Ф.
при секретарі Чепура В.С.
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Охтирка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі Сумської області про визнання дій неправомірними та зобовязання здійснити перерахунок пенсії, -
Встановив :
14 серпня 2015 року до Охтирського міськрайонного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі Сумської області про визнання дій неправомірними та зобовязання здійснити перерахунок пенсії.
Мотивуючи свої вимоги тим, що звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі зі зверненняя щодо пенсійної виплати з січня 2012 року та отримав відповідь від 24.02.2015 року, що перерахунок неможливо здійснити, так як відсутні довідки про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Постановою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 24.03.2015 року зобовязано управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату основного розміру пенсії за період з 01.11.2014 року, виходячи з його заробітної плати за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповідно 825 радянських рублів, з урахуванням розрахунку, передбаченого п.п. 4 пункту 3 та п.9 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210. ОСОБА_1 отримав пенсію за новим розрахунком в розмірі 2893,67 грн., згідно постанови Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 24.03.2015 року. Відповідач не здійснив перерахунок пенсії ОСОБА_1, який є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, інвалідом третьої групи. Вважає, що його права були порушені управлінням Пенсійного фонду Україну в м. Охтирці та Охтирському районі саме з 27.09.2012 року, з моменту отримання ним посвідчення серії А №152653 С, виданого Сумською обласною державною адміністрацією 27.09.2012 року та вкладкою № 684408 С від 27.09.2012 року, так як фактично відповідач повинен був обрахувати пенсію по різним формулам та застосувати до позивача пенсію, де найвищий коефіцієнт пенсії. Позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирського району Сумської області 27.07.2015 року з заявою про перерахунок пенсії та отримав відповідь від 10.08.2015 року, з якої не зрозуміло, чому відповідач не здійснив перерахунок пенсії ОСОБА_1, виходячи з його заробітної плати за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірі відповідно 825 радянських рублів (0,00825 грн.) з урахуванням розрахунку передбаченого п.п 4 пункту 3 та п. 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 23.11.2011 року №1210. А тому, просить суд визнати дії управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі Сумської області стосовно не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 за період з 28.09.2012 року по 01.11.2014 року, виходячи з його заробітної плати за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповідно 825 радянських рублів (0,00825 грн.), з урахуванням розрахунку, передбаченого п.п 4 пункту 3 та п. 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 неправомірними та зобовязати відповідача здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії за період з 28.09.2012 року по 01.11.2014 року, виходячи із заробітної плати за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповідно 825 радянських рублів (0,00825 грн.), з урахуванням розрахунку, передбаченого п.п 4 пункту 3 та п. 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.
В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю та просив його задовольнити.
Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та пояснив суду, що при отриманні позивачем посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи серії А №152653 С, виданого Сумською обласною державною адміністрацією 27.09.2012 року та вкладки № 684408 С від 27.09.2012 року, їх ксерокопії були надані Управлінню Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі, який повенен був обрахувати пенсію ОСОБА_1 по різним формулам та застосувати до позивача пенсію, де найвищий коефіцієнт пенсії. Однак, відповідачем фактично не було взято до уваги вимоги ст. 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Постановою Охтирського міськрайонного суду від 04.07.2014 року визнано дії посадових осіб Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирського району, щодо утримання з ОСОБА_1 грошових коштів у розмірі 20 % пенсії щомісячно на підставі рішення управління пенсійного фонду України в м. Охтирка та Охтирському районі № 51 від 07.05.2012 року неправомірними та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі № 51 від 07.05.2012 року про утримання сум пенсій, надміру виплачених пенсіонеру ОСОБА_1 щодо утримання з останнього 86674,36 грн. Зобовязано Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі нарахувати та виплатити ОСОБА_1 утримані на підставі рішення Управління Пенсійного фонду України № 51 від 07.05.2012 року про отримання сум пенсій, надміру виплачених пенсіонерам кошти з його пенсії. В перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідачем було відмовлено, пояснюючи відсутністю довідки про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В звязку з чим позивач був змушений звернутися до суду з позовом. Постановою Охтирського міськрайонного суду від 24.03.2015 року зобовязано управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату основного розміру пенсії за період з 01.11.2014 року, виходячи з його заробітної плати за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповідно 825 радянських рублів, з урахуванням розрахунку, передбаченого п.п. 4 пункту 3 та п.9 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210. Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 26.05.2015 року постанова Охтирського міськрайонного суду від 24.03.2015 року залишена без змін. 27.07.2015 року позивач звернувся до відповідача із заявою здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи із заробітної плати одержавної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі не нижчому від пятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час перебування в зоні відчуження за період з 28.09.2012 року по 01.11.2014 року. Та отримав відповідь, що після визнання його інвалідом третьої групи внаслідок каліцтва чи захворювання, повязаноного з роботами по ліквідації Чорнобильської катастрофи з 29.08.2012 року розрахунок та виплата пенсії проводилися відповідно до ст. 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме пятикратного розміру мінімальної заробітної плати та привели розрахунок пенсії станом на 29.08.2012 року з урахуванням мінімальної заробітної плати у 1986 році 70 крб. Тоді, як розмір його заробітної плати у жовтні 1986 року встановлено 825 радянських рублів. Вважає, що строк позивачем не пропущений, так як з пенсії позивача проводилися відрахування згідно рішення міжвідомчої комісії з інвентаризації пенсійних справ та особових рахунків і списання сум переплат пенсій та грошової допомоги Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі Сумської області №51 від 07.05.2012 року. Яке постановою Охтирського міськрайонного суду від 04.07.2014 року було визнано недійсним, скасовано та зобовязано Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі нарахувати та виплатити ОСОБА_1 утримані на підставі рішення Управління Пенсійного фонду України № 51 від 07.05.2012 року про отримання сум пенсій, надміру виплачених пенсіонерам кошти з його пенсії. Відповідач повідомив про те, що відсутні документи про заробітну плати позивача в зоні відчуження. Про порядок та застосування формули розрахунку пенсії позивач увідомлений не був. Про формулу нарахування пенсії та наявність документів про заробітну плату в зоні відчуження позивач дізнався після винесення судових рішень Охтирського міськрайонного суду від 24.03.2015 року та Харківського апеляційного адміністративного суду від 26.05.2015 року, якими було зобовязано відповідача здійснити перерахунок пенсії, виходячи з заробітної плати позивача за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповідно 825 радянських рублів. А тому, вважає, що права позивача були порушені відповідачем з моменту отримання ними ксерокопій посвідчення серії А №152653 С, виданого Сумською обласною державною адміністрацією 27.09.2012 року та вкладки № 684408 С від 27.09.2012 року. Тому, просить суд визнати дії управління пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі неправомірними та зобовязати відповідача здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату основного розміру пенсії за період з 28.09.2012 року по 01.11.2014 року, виходячи із заробітної плати за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповіднії 825 радянських рублів (0,00825 грн.) з урахуванням розрахунку, передбаченого п.п 4 пункту 3 та п. 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.
Представник відповідача управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі Сумської області ОСОБА_3 в судовому засіданні проти позову заперечувала, зазначивши, що позивачем пропущено строк для звернення до суду з позовом, так як позивач просить суд визнати незаконними дії управління стосовно не проведення перерахунку пенсії з 28.09.2012 року по 01.11.2014 року. Позивач перебуває на обліку в управлінні та отримує пенсію по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, одержаного внаслідок Чорнобильської катастрофи. На підставі та на виконання постанови Охтирського міськрайонного суду від 24.03.2015 року та ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 26.05.2015 року позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01.11.2014 року, виходячи з його заробітної плати за роботу з зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповідно 825 радянських рублів. Підстави та порядок здійснення перерахунку пенсій врегульовано Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2013 року №1058-ІV. Відповідно до ч. 4 ст. 45 зазначеного закону, перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених ч. 1 ст. 35, ч. 2 ст. 38, ч. 3 ст. 42 і ч. 5 ст. 48 цього Закону, провадиться такі строки : у разі виникнення права на підвищення пенсії з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Твердження позивача, що управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі самостійно повинно було здійснити даний перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 28.09.2012 року вважають безпідставним. У вересні 2012 року позивач не звертався до управління з заявою про перерахунок пенсії. У звязку з цим для проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії, виходячи із заробітної плати, одержавної за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках, за період з 28.09.2012 по 01.11.2014 року в управлінні жодних підстав не вбачають. Розмір мінімальної заробітної плати, встановлений у 1986 році складає 70 карбованців, який і був взятий при розрахунку пенсії позивачу. В задоволенні вимог позивача просила відмовити в повному обсязі.
Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали та обставини справи, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню зі слідуючих підстав.
Відповідно дост. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до вимог ст. 2 ч. 3 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до положень ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катстрофи».
Згідно ч. 1 ст. 54Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Згідно п. 2 постанови Кабінету міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зобов'язано Пенсійний фонд України забезпечити здійснення перерахунку пенсій, призначених особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до набрання чинності цієюпостановою, за матеріалами пенсійних справ.
Відповідно до п.1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210, цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей54і57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно п.п. 4 пункту 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у разі, коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986-1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично
відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число
відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, інвалідом ІІІ групи, що підтверджується ксерокопією посвідчення серії А № 152653 С, виданого Сумською обласною державною адміністрацією 27.09.2012 року та вкладкою № 684408 С від 27.09.2012 року.
Ксерокопії посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи серії А №152653 С, виданого Сумською обласною державною адміністрацією 27.09.2012 року та вкладки № 684408 С від 27.09.2012 року були надані Управлінню Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі, про що не заперечував представник відповідача в суді.
Відповідно до вимог ст. 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення » умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом Української РСР "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.
Згідно розпорядження 148677 від 18.10.2012 року, виданого у звязку з переходом позивача на інший вид пенсії, за заявою ОСОБА_1, з 29.08.2012 року розрахунок та виплата пенсії позивачу проводилися відповідно до ст. 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням мінімальної заробітної плати у 1986 році 70 карбованців. (а.с.6).
Постановою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 24.03.2015 року зобовязано управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі Сумської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату основного розміру пенсії за період з 01.11.2014 року, виходячи з його заробітної плати за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповідно 825 радянських рублів (0,00825 грн.), з урахуванням розрахунку, передбаченого п.п. 4 пункту 3 та п. 9 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210.
Ухвалою Харківського апеляційної адміністративного суду від 26.05.2015 року постанову Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 24.03.2015 року залишено без змін.
Згідно вимог статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Доводи представника відповідача про те, що позивачем пропущений строк на звернення до суду з позовом не заслуговують на увагу зі слідуючих підстав.
Судом встановлено, що рішенням міжвідомчої комісії з інвентаризації пенсійних справ та особових рахунків і списання сум переплат пенсій та грошової допомоги Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі Сумської області №51 від 07.05.2012 року встановлена сума переплати пенсії ОСОБА_1 у звязку з переодержаною пенсією за період з 01.06.2007 року по 10.04.2012 року - 86674,36 грн. З даним рішенням позивач був не згоден та звернувся до суду з позовом. Постановою Охтирського міськрайонного суду від 04.07.2014 року визнано дії посадових осіб Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирського району, щодо утримання з ОСОБА_1 грошових коштів у розмірі 20 % пенсії щомісячно на підставі рішення управління пенсійного фонду України в м. Охтирка та Охтирському районі № 51 від 07.05.2012 року неправомірними. Скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі № 51 від 07.05.2012 року про утримання сум пенсій, надміру виплачених пенсіонеру ОСОБА_1 щодо утримання з останнього 86674,36 грн. Зобовязано Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі нарахувати та виплатити ОСОБА_1 утримані на підставі рішення Управління Пенсійного фонду України № 51 від 07.05.2012 року про отримання сум пенсій, надміру виплачених пенсіонерам кошти з його пенсії.
Тобто, з пенсії позивача проводилися відрахування згідно рішення міжвідомчої комісії з інвентаризації пенсійних справ та особових рахунків і списання сум переплат пенсій та грошової допомоги Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі Сумської області №51 від 07.05.2012 року. Про порядок та застосування формули розрахунку пенсії позивач увідомлений не був.
Постановою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 24.03.2015 року, яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 26.05.2015 року встановлено невірне застосування мінімальної заробітної плати 1986 року при розрахунку пенсії позивачу та зобовязано відповідача здійснити перерахунок пенсії, виходячи з заробітної плати позивача за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповідно 825 радянських рублів.
Таким чином, позивач про порушення своїх прав дізнався лише отримавши судове рішення, яким встановлено невірне застосування відповідачем мінімальної заробітної плати 1986 року при розрахунку пенсії і не міг передбачити неправильне нарахування пенсії державними органами.
Доказів того, що позивач був увідомлений в 2012 році про існування розпорядження від 18.10.2012 року про перерахунок пенсії та сам розрахунок відповідачем не надано, натомість в матеріалах справи є докази того, що вперше розпорядженя та розрахунок був наданий позивачу лише 10.08.2015 року.
Суд дійшов висновку, що позивачем строк звернення до суду з позовом не пропущений.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заявлений адміністративний позов є обґрунтований та таким, що підлягає частковому задоволенню, за період з 10.10.2012 року по 31.10.2014 року, так як відповідно до розрахунку відповідача від 18.10.2012 року (а.с.6) дата перерахунку взята на 10.10.2012 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.19 Конституції України, ст. 54Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який затвердженийпостановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. №1210, ст.ст.2,5,6,9-12,71,158,160-163 КАС України, суд, -
Постновив :
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати дії управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі Сумської області стосовно не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 за період з 10.10.2012 року по 31.10.2014 року, виходячи з його заробітної плати за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповідно 825 радянських рублів (0,00825 грн.) з урахуванням розрахунку, передбаченого п.п 4 пункту 3 та п. 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 неправомірними.
Зобовязати управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі Сумської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату основного розміру пенсії за період з 10.10.2012 року по 31.10.2014 року, виходячи із заробітної плати за роботу в зоні відчуження за жовтень 1986 року в розмірах відповідно 825 радянських рублів (0,00825 грн.), з урахуванням розрахунку, передбаченого п.п 4 пункту 3 та п. 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області. Апеляційна скарга на постанову Охтирського міськрайонного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої Ст. 160 КАС України скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя : М.Ф. Верес