Постанова № 4977724, 28.09.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2009
Номер справи
2а-4567/09/0870
Номер документу
4977724
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

 Категорія статобліку 6.14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2009 року о 17 год. 28 хв. Справа № 2а-4567/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Стрельнікової Н.В.

при секретарі Світлицькій О.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом:  Прокурора Приазовського району Запорізької області в інтересах держави в

особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах - Міністерство транспорту та зв'язку України, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області, смт. Приазовське Запорізької області

до: Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1,

с. Шевченко Приазовського району Запорізької області

про стягнення фінансових санкцій,

за участю представників сторін:

від прокуратури : не з'явився

від позивача:  ОСОБА_2, довіреність № 41/1-8-3114 від 28.10.2008 р.

від відповідача:  не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Приазовського району Запорізької області звернувся із адміністративним позовом в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах - Міністерство транспорту та зв'язку України, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з відповідача 1700,00 грн. фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт. В обґрунтування позову посилається на те, що в результаті проведеної Територіальним управлінням ГДІАТ у Запорізькій області перевірки автотранспортного засобу щодо відповідача складено акт № 116378 від 11.04.2009 р., в якому зафіксовано порушення ним законодавства про автомобільний транспорт, а саме - надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, визначених ст. 39 Закону. На підставі акту перевірки, 28.04.2009 р. щодо відповідача прийнята постанова № 061384 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. Вказує, що постанова двічі була направлена відповідачу поштою, одержана ним, але в добровільному порядку фінансові санкції ОСОБА_1 не сплачені.

В судове засідання прокурор не з'явився, причини неявки суду не відомі. Про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просить їх задовольнити та стягнути з відповідача 1700,00 грн. санкцій за порушення законодавства на автомобільному транспорті.

Відповідач в судове зсідання не з'явився, відзив не надав, про причини неявки суд не повідомив. Про час і місце слухання справи був повідомлений належним чином.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» (надалі за текстом - Закон) центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.

Статтею 60 вказаного Закону передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (надалі за текстом - Порядок), відповідно до п. 1 якого вказаного, що цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.

Згідно зі ст. 39 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень:

- для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені

законодавством України;

- для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;

- для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).

11.04.2009 р. державними інспекторами була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, зокрема транспортного засобу Mersedes Benz державний номер НОМЕР_1, власник - ОСОБА_1, про що складено акт № 116378.

Перевіркою встановлено, що водій здійснює перевезення пасажирів по маршруту 8 без квитково-касового листа, договору із органом місцевого самоврядування, розкладу руху та схеми маршруту, тобто виявлено факт надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів

доходів громадян.

Відповідно до п. 25 Порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за

місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

28.04.2009 р. Заступником начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області Гненним Є.В. прийнято постанову про застосування до ПП ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 1700, 00 грн.

Пунктом 28 Порядку передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж

протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

ПП ОСОБА_1 суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатив. Доказів погашення суми фінансових санкцій на час розгляду справи суду не надано.

Отже вимоги прокуратури та позивача слід визнати законними і обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

 Адміністративний позов Прокурора Приазовського району Запорізької області в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах - Міністерство транспорту та зв'язку України, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, - задовольнити повністю.

Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент.код НОМЕР_2) на користь Державного бюджету Приазовського району (код 21081100, ЄДРПОУ 34676995, ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015 на рахунок 31112106700250) 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. фінансових санкцій.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова

Постанова складена в повному обсязі 02.10.2009 р.

Постанова не набрала законної сили

Суддя Н.В. Стрельнікова