ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
з питань забезпечення адміністративного позову
Справа № 819/2461/15
07 вересня 2015 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі: головуючого судді Осташа А. В. при секретарі судового засідання Косюк О.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1.
представника відповідача - не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Другого відділу Державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції про скасування постанов про накладення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_2 з адміністративним позовом до Другого відділу Державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції про скасування постанов державного виконавця про накладення штрафів від 9 лютого 2015 року та від 13 березня 2015 року.
Позивачем разом з позовною заявою через канцелярію суду подано клопотання про вжиття заходів забезпечення позову в якому він просить зупинити дію оскаржуваних постанов державного виконавця про накладення штрафів за невиконання рішення суду від 9 лютого 2015 року та від 13 березня 2013 року.
В обґрунтування вказаного клопотання позивач посилається на те, що існує небезпека заподіяння шкоди його правам та інтересам, а для захисту його прав необхідно буде докласти значних зусиль, а саме повернення з державного бюджету стягнутого штрафу вимагатиме великої кількості документів (довідок), відкриття особистого рахунку тощо, а також те, що оскаржувані постанови мають очевидні ознаки протиправності.
Суд, розглянувши клопотання позивача, враховуючи подані матеріали, вважає, що клопотання про забезпечення позову не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.117 КАС України за клопотанням позивача чи з власної ініціативи суд може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
З аналізу даної норми права вбачаються 4 окремі підстави для забезпечення позову:
- очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі. Очевидність небезпеки полягає в тому, що з високим ступенем вірогідності можуть настати такі дії або події, які безумовно призведуть до порушення правам та інтересам позивача;
- неможливість захисту прав, свобод та інтересів без вжиття таких заходів;
- якщо для відновлення прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат. Зокрема, необхідно буде звертатися до суду, визнавати недійсними договори чи рішення, вилучати майно тощо;
- очевидність ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень. Рішення, дії чи бездіяльність мають очевидні ознаки протиправності, якщо вони істотно суперечать чинному законодавству.
При заявленні клопотання позивач не наводить жодних належних та допустимих доказів в розумінні ст.ст.69, 70 КАС України, які б доводили наявність хоча б однієї з підстав для забезпечення позову.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову є безпідставним, а тому, задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.117-118, 158-160 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі з позовом ОСОБА_2 до Другого відділу Державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції про скасування постанов державного виконавця про накладення штрафів від 9 лютого 2015 року та від 13 березня 2015 року - відмовити.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Осташ А. В.
копія вірна
Суддя Осташ А. В.