Постанова № 49771279, 18.11.2011, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.11.2011
Номер справи
2-а/1970/3050/11
Номер документу
49771279
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/3050/11

"18" листопада 2011 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Саадулаєва А.І. при секретарі Ліщинській М.М.,

за участю представників сторін:

від прокуратури: ОСОБА_1;

від позивача: ОСОБА_2;

від відповідача: ОСОБА_3;

розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду у місті Тернополі адміністративну справу

за позовною заявою прокурора міста Тернополя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області;

до фізичної особи підприємця ОСОБА_3;

про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Тернополя, який виступає в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області (далі позивач) звернувся у Тернопільський окружний адміністративний суд з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 Володимира (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області проведено перевірку додержання ФОП ОСОБА_3 вимог законодавства про автомобільний транспорт, якою виявлено, що 08.05.2011 року відповідач, надавав послуги з перевезення пасажирів на автомобілі таксі з порушенням чинного законодавства, а саме встановлено не оформлення документу: ліцензійна картка та діючої медичної довідки для водія, що є порушенням абз. 3, 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». За наслідком перевірки складено акт №241118 від 18.03.2011 року та винесено постанову №124949 від 16.05.2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. Станом на дату подання позовної заяви заборгованість відповідачем добровільно не сплачена, а тому підлягає стягненню в примусовому порядку.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 21.10.2011 року відкрито скорочене провадження у справі та призначено справу до розгляду.

15.11.2011 року Тернопільським окружним адміністративним судом, у звязку з недостатністю повідомлених обставин для ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику сторін, призначено розгляд справи за загальними правилами КАС України.

16.11.2011 року на адресу суду надійшло заперечення від відповідача у якому він зазначив, що постанова начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області №133907 від 30.06.2011 року щодо стягнення з відповідача 1700,00 грн. є незаконною та необґрунтованою, оскільки, ліцензійна картка та медична довідка водія, які зазначені у акті як неоформлені відповідачем суперечить дійсним обставинам справи, так як дані документи оформлені відповідачем відповідно до чинного законодавства та є в наявності. Крім того, відповідач просить суд врахувати, що у травні 2011 року його сімя знаходилась у край важкому матеріальному та моральному становищі, які описані у запереченні.

У судовому засіданні, яке відбулося 18.11.2011 року, прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали повністю, просили позов задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав.

Дослідивши матеріали справи та норми чинного законодавства судом встановлено наступне.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція).

Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.

Відповідно до абз. 2, 6 ч. 7 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»№2344-III від 05.04.2001р. урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

Згідно з ч. 11 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Згідно з ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Згідно із ч. 1 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Згідно із ч. 8 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»документи для автомобільного самозайнятого перевізника: ліцензія, ліцензійна картка, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, сервісна книжка, медична довідка.

Як вбачається із матеріалів справи Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області проведено перевірку додержання ФОП ОСОБА_3 вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів на таксі, результати якої оформлено в акті №239527 від 08.05.2011 року.

При проведенні перевірки виявлено, що 08.05.2011 року під час надання послуг по перевезенню пасажирів, в автомобілі облаштованому як таксі, була відсутня ліцензійна картка та діюча медична довідка, чим порушено абз. 3, 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Водій, який керував транспортним засобом на момент проведення перевірки із актом перевірки ознайомлений, про що свідчить його підпис.

Відповідно до абз. 3, 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч. 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, 30.06.2011 року винесено постанову №133907, якою до відповідача ФОП ОСОБА_3 за встановлені порушення, передбачені абз. 3, 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн.

Відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Позивачем на адресу відповідача надсилались повідомлення про розгляд акту перевірки №239527 від 08.05.2011 року та винесення постанови №133907 від 30.06.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, проте фінансові санкції відповідачем станом на дату розгляду справи в суді в добровільному порядку не сплачені.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд встановив, що відповідачем були порушені норми чинного законодавства України, а саме Закону України «Про автомобільний транспорт»№2344-III від 05.04.2001р., а тому, суд дійшов висновку, що вимоги прокурора є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи та підтверджені належними та допустимими доказами, а отже, підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян і держави у судах.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_3 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. фінансових санкцій в користь Державного бюджету України на рахунок управління Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства України у Тернопільській області р/р №31118106700002, МФО 838012, код платежу 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів 23588119.

Постанова набирає законної сили за правилами статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддяСаадулаєв А.І.

копія вірна

СуддяСаадулаєв А.І.