Справа № 296/6606/15-а
2-а/296/250/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2015 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м.Житомира в складі:
Головуючого судді Колупаєва В.В.
При секретарі Долецькій Ж.С.
Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі у справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в м.Житомирі про призначення та виплату пенсії,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 16.06.2015 року звернувся до суду із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду в м.Житомирі про нарахування та виплату пенсії за віком та щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоровю у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком з 15.02.2015 року, що передбачені ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки відповідач в добровільному порядку відмовляється нараховувати та виплачувати вказану пенсію
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю з викладених у ньому підстав.
Представник відповідача в судовому засіданні вимоги позивача не визнав повністю за їх безпідставністю та просив відмовити в задоволенні позову.
Суд, заслухавши прояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи вважає позов таким, що підлягає до задоволення виходячи із наступного.
Відповідно до вимог ст.104 КАС України, громадянин має право звернутись до суду з адміністративним позовом, якщо вважає, що порушено його права, свободи чи інтереси у сфері публічно - правових відносин.
Згідно довідки Управління хімічних військ Прикарпатського військового округу за № 24/6965 від 02.03.1993 року ОСОБА_1 виконував задачі по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження з 08.12.1986 року по 31.12.1986 року, з 01.01.1987 року по 02.05.1987 року.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, являється учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 2-ї категорії і звернувся до Управління Пенсійного фонду в м.Житомирі за призначенням та виплатою пенсії з 15.02.2015 року (зі зменшенням пенсійного віку 10 років), але відповідач безпідставно відмовив позивачу у призначенні та виплаті пенсії.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Частиною 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: - які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01.07.1986 року незалежно від кількості днів, 10 років.
Відповідно до п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, документи, які засвідчують особливий статус особи. Посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 року №122, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
Посилання відповідача на відсутність у позивача первинних документів безпідставне, так як жодною нормою Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не передбачено, що довідка підприємства не вважається достатнім документом для підтвердження періоду роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Належним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи".
Діюче і ніким не оскаржене посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (категорія 2), видане на ім`я позивача, яке відповідно до п.2 ч.1 ст. 14 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи вказує на те, що позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Враховуючи те, що позивач звернувшись до управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі з заявою про призначення йому пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, подав всі необхідні та достатні документи, що передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення пенсій, враховуючи що надані документи підтверджують особливий статус позивача, а також те, що ОСОБА_1 виконував задачі по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження з 08.12.1986 року по 31.12.1986 року, з 01.01.1987 року по 02.05.1987 року, позивач має право на призначення пенсії відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Враховуючи вищевикладене, дії Управління пенсійного фонду України в м. Житомирі, щодо відмови позивачу в призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку згідно ч.1 ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є неправомірними.
Керуючись ст.ст.51,55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.26 Закону України «Про загальнообовязкове пенсійне страхування», стст.10,11,71,128,158-163 КАС України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в м. Житомиріпризначити та виплачувати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсію на пільгових умовах з 15.02.2015 року на підставі ст.55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Корольовський районний суд м.Житомира на протязі 10 днів з дня його проголошення подачею апеляційної скарги.
Cуддя В. В. Колупаєв