Ухвала суду № 49708151, 03.09.2015, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.09.2015
Номер справи
820/9490/15
Номер документу
49708151
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 вересня 2015 р. Справа № 820/9490/15

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Кучма Ю.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Оренда-Центр" до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішення, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Оренда-Центр", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідачів, Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області в якому просить суд:

- скасувати рішення Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області оформленого у формі наказів №519 від 06.03.2015 р. про проведення документальних позапланових перевірок ТОВ Оренда-Центр;

- визнати протиправними дії Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області з проведення документальних позапланових перевірок ТОВ Оренда-Центр, за результатами яких складено акти № 3784/22-01/36993117 від 09.06.15, № 4307/22-01/36993117 від 09.07.15, № 4686/22-04/36993117 від 28.07.15;

- визнати протиправними дії Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області зі складання актів № 3784/22-01/36993117 від 09.06.15, № 4307/22-01/36993117 від 09.07.15, № 4686/22-04/36993117 від 28.07.15;

- визнати протиправними дії Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області зі встановлення висновків в актах перевірки актів № 3784/22-01/36993117 від 09.06.15, № 4307/22-01/36993117 від 09.07.15, № 4686/22-04/36993117 від 28.07.15 складених за результатами проведення перевірок ТОВ Оренда-Центр;

- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №00004422204 від 07.08.15, № НОМЕР_1 від 07.08.15.;

- визнати протиправними дії відповідачів щодо внесення змін до електронної бази даних "Автоматизована система співставлення інформаційної системи Міністерства доходів та зборів України "Податковий блок", інформаційної бази результатів контрольно-перевірочної роботи АРМ "Аудит", а також до інтегрованої картки ТОВ Оренда-Центр, внесених на підставі висновків актів перевірок № 3784/22-01/36993117 від 09.06.15, № 4307/22-01/36993117 від 09.07.15, № 4686/22-04/36993117 від 28.07.15;

- зобов'язати відповідачів відновити суми податкового кредиту та зобов'язань ТОВ Оренда-Центр в електронній базі даних "Автоматизована система співставлення інформаційної системи Міністерства доходів та зборів України "Податковий блок", інформаційній базі результатів контрольно-перевірочної роботи АРМ "Аудит", а також в інтегрованій картці, зміни до яких були внесені на підставі відомостей, викладених в актах № 3784/22-01/36993117 від 09.06.15, № 4307/22-01/36993117 від 09.07.15, № 4686/22-04/36993117 від 28.07.15.

Вирішуючи питання в порядку ст. 107 КАС України, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без дотримання вимог, встановлених ст.106 КАС України.

Згідно ч.2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Судом встановлено, що до позовної заяви не додано доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги а також поважності пропуску строку звернення до суду, а саме: не надано відповідного документу (Витяг) про державну реєстрацію (перереєстрацію) позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Оренда-Центр", який містить інформацію щодо даних про реєстраційні дії позивача по справі.

Позивачем при звернені до суд було надано дві квитанції про сплату судового збору у розмірі 487,20 грн. та у розмірі 73,08 грн.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».

Згідно частини 1 статті 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктами 1, 2 пункту 3 частини 2 приведеної норми передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору на рівні 2% розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а немайнового характеру - на рівні 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Позивачем в позовній заяві одразу заявлено 16 позовних вимог немайнового характеру, оскільки вимоги щодо: скасування 1 наказу про проведення перевірки; визнання дій протиправними з проведення перевірок, за результатами яких складено 3 актів перевірок; визнання протиправними дій відповідача зі складання 3 актів перевірок; визнання протиправними дій відповідача зі встановлення висновків в 3 актах перевірок; визнання протиправними дії відповідачів щодо внесення змін до даних інформаційних баз податкових органів по 3 актах перевірок; зобовязання вчинити дії по відновленню податкових зобовязань та податкового кредиту по 3 актах, мають розглядатися кожна окремо, хоч і у рамках однієї справи.

Суд зазначає, що кожна з вимог має самостійний характер, оскільки по кожній з них суд має зробити окремий висновок.

Водночас, суд зазначає, що відповідно до підготовленої Вищим адміністративним судом України довідки про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами Закону України «Про судовий збір», позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору. З урахуванням вимог статті 6 ЗУ «Про судовий збір» з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.

З огляду на зазначене, позивачу необхідно доплатити суму судового збору за вимоги немайнового характеру у сумі 1096,20 грн. (15*73,08)

Також, судом встановлено, що позовна заява підписана представником позивача ОСОБА_1

Відповідно до ст. 56 КАС України сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 КАС України має адміністративну процесуальну дієздатність. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.

Згідно з ч. 5 ст. 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначається ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

При подачі адміністративного позову представником позивача було надано фотокопію довіреності, яка не завірена належним чином.

Крім того, судом встановлено, що позивачем в позовній заяві визначено два відповідачі по справі, а саме: відповідач-1 - Тернопільська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області -2 - Державна податкова інспекція у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області. Виходячи зі змісту позовних вимог вбачається, що вони адресовані виключно до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Відповідно до п. 4. ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

При подачі адміністративного позову Товариством з обмеженою відповідальністю "Оренда-Центр" не сформульовано конкретних позовних вимог до другого відповідача, а саме до Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області.

Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Усуваючи недоліки, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: надати до суду зазначені вище докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги (документ (Витяг) про державну реєстрацію (перереєстрацію) позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Оренда-Центр", який містить інформацію щодо даних про реєстраційні дії позивача по справі) або в разі неможливості надання вказаних доказів самостійно, - зазначити причини неможливості подання таких доказів; надати до суду оригінал або належним чином завірену довіреність на представництво інтересів позивача її представником - ОСОБА_1; сформулювати зміст позовних вимог стосовно другого відповідача - Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, доплатити суму судового збору за позовні вимоги немайнового характеру у розмірі 1096,20 грн..

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Оренда-Центр" до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішення, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків поданої позовної заяви протягом п'яти календарних днів з моменту отримання копії ухвали про залишення без руху позовної заяви.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у визначений термін.

Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог ст. 106 КАС України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії ухвали, у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує.

Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то пятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Кучма Ю.В.