Ухвала суду № 49707836, 03.09.2015, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.09.2015
Номер справи
816/3895/15
Номер документу
49707836
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

03 вересня 2015 рокум. ПолтаваСправа № 816/3895/15

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Ясиновський І.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Відділу ДРАЦС Хорольського районного управління юстиції у Полтавській області, Відділу ДРАЦС Карлівського РУЮ в Полтавській області про зобов'язати вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

31 серпня 2015 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу ДРАЦС Хорольського районного управління юстиції у Полтавській області, Відділу ДРАЦС Карлівського РУЮ в Полтавській області в якому просить суд визнати певні факти, що мають юридичне значення, та внести відповідні зміни до актових записів.

Згідно пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

За приписами частини другої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Частиною другою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.

Зі змісту позовної заяви випливає, що позивач звернувся до суду з даним позовом у якому вимагає визнати реєстрацію народження його батька, ОСОБА_2, в м. Карлівка Полтавської області порушенням Сімейного Кодексу України; витребувати у Карлівського райвоєнкомату Полтавської області визнання про депортацію мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1; вказати, про існування в ЦА МО РФ двох записів - "Зубко Віктор Аврамович" та "Зубко Віктор Абрамович"; визнати ОСОБА_2 депортованим з м. Алупка АР Крим; зобов'язати Відділ ДРАЦС Карлівського РУЮ В Полтавській області внести зміни до Державного реєстру актів цивільного стану про місце народження ОСОБА_2 щодо зазначення місцем народження м. Алупка Кримської АРСР; зобов'язати Відділ ДРАЦС Карлівського РУЮ в Полтавській області внести в Державний реєстр актів цивільного стану одну дату народження ОСОБА_2А; визнати, що померлий від ран ОСОБА_3 записаний як Абрамович уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2 АРСР є рідним братом ОСОБА_2; витребувати у Відділу СГІРФО УМВС України в Полтавській області копію особової картки Форми № 1 щодо ОСОБА_4; визнати, що ОСОБА_5 та ОСОБА_4 є рідними братом та сестрою; витребувати у Відділу ДРАЦС Хорольського РУЮ в Полтавській області завірену належним чином копію поновленого в 1946 році актового запису про народження ОСОБА_5; вказати, що ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, є уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_4, Березняківської сільської ради Покровсько-Багачанського району Полтавської області; прийняти рішення про внесення змін та доповнень до Єдиного Державного реєстру актів цивільного стану про народження ОСОБА_5; визнати ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 уродженку ІНФОРМАЦІЯ_5 сільської ради, Покровсько-Багачанського району Полтавської області, яка померла 16 вересня 1990 року в м. Карлівка Полтавської області, репресованою та депортованою; зобов'язати Відділ ДРАЦС Карлівського РУЮ видати дійсні повноцінні повторні свідоцтва про народження ОСОБА_2 та ОСОБА_5; доручити СБУ в Полтавській області перевірити чи виплачувались компенсаційні виплати по справі Ф.Р. 9106, оп. 11, спр. 5483 про примусове вивезення до Німеччини; компенсувати моральні та матеріальні збитки через змінені особисті паспортні дані ОСОБА_2 та ОСОБА_6.

Разом із тим, справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, який виник між двома конкретними суб'єктами стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта. У випадку, якщо суб'єкт (в тому числі орган державної влади, місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції, та відповідно не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Пунктом 1 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Частинами першою та другою статті 256 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Більше того, позовні вимоги щодо оскарження рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відповідача відсутні, у зв'язку із чим, правовідносини, що склалися між сторонами, є цивільно-правовими та не можуть бути предметом спору в адміністративному процесі.

В силу пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З урахуванням зазначених обставин, є підстави стверджувати, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки відсутні встановлені нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознаки справи адміністративної юрисдикції, у зв'язку із чим справу належить розглядати в порядку статті 15 Цивільно-процесуального кодексу України у місцевому загальному суді, що відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно пункту 3 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу ДРАЦС Хорольського районного управління юстиції у Полтавській області, Відділу ДРАЦС Карлівського РУЮ в Полтавській області про зобов'язання вчинити певні дії.

Повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України сплачену згідно квитанції від 28 серпня 2015 року № 2Р28150 суму судового збору в розмірі 34 (тридцять чотири) гривні 41 (сорок одну) копійку.

Роз'яснити позивачеві його право звернутися із даним позовом до Карлівського районного суду Полтавської області в порядку цивільного судочинства.

Копію ухвали направити ініціатору звернення разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд.

СуддяІ.Г. Ясиновський