Постанова № 49705063, 01.09.2015, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.09.2015
Номер справи
п/811/2545/15
Номер документу
49705063
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 вересня 2015 року Справа №П/811/2545/15

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Момонт Г.М., розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу

за позовом: Гайворонського районного центру зайнятості

до відповідача: Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Престиж»

про стягнення заборгованості,

за участю:

секретаря судового засідання Дегтярьова Д.В.,

представників:

позивача не зявився,

відповідача не зявився.

Гайворонський районний центр зайнятості звернувся з позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Престиж» про стягнення заборгованості в сумі 2 690,05 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач вказує, що у відповідності до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття за 2003 р. недоїмки зі сплати страхових внесків Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Престиж» становить 2 690,05 грн.

Представник позивача в судове засідання не зявився, до суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі (а.с26).

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.24).

У відповідності до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

Сільськогосподарський виробничий кооператив «Престиж» 31.07.2001 р. зареєстрований як юридична особа (а.с.6) та 01.08.2001 р. взятий Гайворонським районним центром зайнятості на облік як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття (а.с.8).

Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за IV квартал 2003 року СВК «Престиж» самостійно визначено недоїмку зі сплати страхових внесків у розмірі 2 690,05 грн. (а.с.7).

Заборгованість СВК «Престиж» зі сплати страхових внесків у розмірі 2 690,05 грн. підтверджується довідкою Гайворонського районного центру зайнятості №02-39/485/01 від 27.08.2015 р. (а.с.28).

З огляду на абз.5 п.7 Розділу VIII. Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464-VI стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообовязкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Відповідно до п.1 ст.1 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі страхування на випадок безробіття) система прав, обовязків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно з п.4, 5 ст.1 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, страхувальники роботодавці та застраховані особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески; страховик Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

При цьому, за ч.1 ст.8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Відповідно до ч.1, 2 ст.12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.

Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Згідно з п.2, 5, 6 абз.2 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, виконавча дирекція Фонду та її робочі органи: провадять збір страхових внесків; контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття; представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

У відповідності до п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

На підставі п.4.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. №339, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі за текстом Інструкція), страхові внески нараховуються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян.

Згідно з п.5.1. 5.6. 5.8 Інструкції роботодавець починає сплачувати страхові внески з дня його реєстрації як платника страхових внесків до Фонду. Страхові внески сплачуються один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. У разі видачі підприємством коштів на оплату праці з виручки від реалізації продукції (наданих послуг) платники зобовязані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.

Відповідно до п.8.1 Інструкції, у редакції чинній на час розгляду справи, роботодавці зобовязані: одночасно з виплатою заробітної плати (доходу) в повному обсязі сплатити страхові внески до Фонду, які були нараховані та/або не сплачені до 01 січня 2011 року.

Водночас, у відповідності до ч.4 ст.38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення», адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.

Оскільки відповідачем всупереч п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», п.8.1 Інструкції не сплачено страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття за 2003 рік у розмірі 2 690,05 грн., враховуючи норму ч.4 ст.38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути із Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Престиж», код ЄДРПОУ 31541198 (26322, с. Казавчин Гайворонського району Кіровоградської області) на користь Гайворонського районного центру зайнятості до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття заборгованість із страхових внесків у сумі 2 690,05 грн. (дві тисячі шістсот девяносто грн. 05 коп.).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного судуОСОБА_1