Постанова № 49705, 07.07.2006, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
07.07.2006
Номер справи
217/18-06
Номер документу
49705
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16

тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

"07" липня 2006 р. Справа № 217/18-06

м. Київ, вул. Комінтерну, 16

(зал судових засідань № 205)

Господарський суд Київської області у складі головуючого судді А.Ю. Кошика при секретарі Кантарія Д.Ю. розглянувши матеріали адміністративної справи

за позовом Державної податкової інспекції у Богуславському районі

до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Москаленківське"

про стягнення 58605,99 грн.

За участю представників:

Позивач - Гончаров М.О.

Відповідач - не з'явився

Обставини спору:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Богуславському районі (далі - позивач) до Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Москаленківське» (далі –відповідач) про стягнення 58605,99 грн. заборгованості перед бюджетом.

Відповідно до ухвали від 13.06.2006 року було відкрите провадження у справі за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України).

Позовні вимоги ґрунтуються на порушенні відповідачем Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», внаслідок чого за ним утворився податковий борг перед бюджетом.

В судове засідання 07.07.2006 року представник відповідача, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи повісткою, без поважних причин не з’явився, вимоги суду не виконав, відзив на позов не надав.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача встановлено наступне.

Відповідно до розрахунку позивача, станом на день подання позву відповідачем не сплачено 58605,99 грн. заборгованості перед бюджетом, що складається з зобов’язань по податку з доходів фізичних осіб. Наявність невиконаних податкових зобов’язань підтверджується даними довідки від 18.04.2006 року про інвентаризацію заборгованості по заробітній платі та по податку на доходи фізичних осіб за підписом керівника та його пояснювальної.

Таким чином, відповідно до наданих позивачем документів (копії долучені до матеріалів справи) станом на день вирішення спору заборгованість відповідача складає 58605,99 грн.

Згідно п. 1.3. ст. 1 Закону України № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Як вбачається з матеріалів справи, підприємство відповідача виступає в розумінні п. 1.15 ст. 1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковим агентом - суб'єктом підприємницької діяльності, який використовує найману працю інших фізичних осіб, щодо виплати заробітної плати (інших виплат та винагород) таким іншим фізичним особам.

Юридична особа незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язана нараховувати, утримувати та сплачувати податок з виплачених нею доходів фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Відповідно до п. 8.1.1. ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Якщо оподатковуваний дохід виплачується у негрошовій формі чи готівкою з каси резидента, то податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати.

Таким чином, оскільки за даними підприємства відповідача (довідка про інвентаризацію заборгованості на основі даних бухгалтерського обліку), ним утримано, однак не перераховано до бюджету 58605,99 грн., така сума підлягає сплаті до бюджету.

Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. Коли ж податкове зобов'язання визначено контролюючим органом за підставами, зазначеними у п. п. «а»-«в»п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4, платник податків зобов'язаний погасити нараовану суму податкового зобов`язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно підпункту 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону є виключно податкові органи.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 № 509-XII, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги відповідачем визнані і підлягають задоволенню з розстрочкою виконання до 01.01.2007 року зі щомісячною сплатою рівними частинами по 30235,83 грн. починаючи з 01.06.2006 року.

Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України,

п о с т а н о в и в :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Москаленківське» (09742, Київська обл., богуславський р-н, с. Москаленки, код 31411093) в доход державного бюджету на рахунок Державної податкової інспекції у Богуславському районі (09700, Київська обл., м. Богуслав, вул. Будівельна, 1, код 20575300) 58605,99 (п’ятдесят вісім тисяч шістсот п’ять) грн. податкового боргу.

Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо заява про апеляційне оскарження постанови не буде подана. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, в двадцятиденний строк після надання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя Кошик А. Ю.