ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 7/7
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28.09.2009 р. 16:25 № 2а-838/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. при секретарі судового засідання Поліщук О.А. вирішив адміністративну справу
за позовомПрокуратура Печерського району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
до Закритого акціонерного товариства "Українська промислово-інвестиційнакорпорація "Проміндустрія"
прозвернення стягнення на активи в розмірі 152465,34грн.
За участю представників сторін:
від прокуратури Корж О.А. –представник за довіреністю
від позивачаГотра Т.В. –представник за довіреністю
від відповідачане з’явився Прокурор Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва звернувся до суду з позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства "Українська промислово-інвестиційна корпорація "Проміндустрія" податкової заборгованості в розмірі 554647, 46 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що, на думку позивача, податковий борг перед Державним бюджетом України виник у зв’язку з несплатою відповідачем податкового зобов’язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності.
У відповідності до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу України” податкові органи подають позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках, коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідач в жодне судове засідання не з’явився. Заперечень чи пояснень суду по суті спору не надав.
За результатами розгляду документів і матеріалів поданих сторонами, пояснень їхніх представників, Окружний адміністративний суд м. Києва, встановив:
Закрите акціонерне товариство "Українська промислово-інвестиційна корпорація "Проміндустрія" зареєстроване Печерською районною в місті Києві державною адміністрацією (код ЄДРПОУ 31867871) та взяте на облік Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва як платник податків.
Згідно ст.ст. 13,17 Закону України "Про плату за землю" підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки. Податкове зобов’язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада. Несплата земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності є підставою для припинення права користування земельними ділянками.
Згідно договору оренди земельної ділянки від 19.10.2004 року, укладеного між Київською міською радою та відповідачем, орендна плата, яку повинен сплачувати відповідач становить 1,5 відсотка від її нормативної грошової оцінки. Така плата самостійно розраховується та вноситься орендарем (відповідач по справі). Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством України.
Відповідно до поданих Закритим акціонерним товариством "Українська промислово-інвестиційна корпорація "Проміндустрія" податкових декларацій з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 29.01.2008 року № 3948 та від 30.01.2009 року № 6154 відповідачем було визначено до сплати наступні суми податкового зобов’язання: за вересень 2008 року - 50831,93 грн., за жовтень 2008 року - 50831,93 грн., за листопад 2008 року –50831,93 грн., за грудень 2008 року –50831,87 грн., за січень 2009 року –58558, 35 грн., за лютий 2009 року –58558, 38 грн., за березень –58558,38 грн., квітень 2009 року –58558,38 грн., за травень 2009 року –58558,38 грн., за червень 2009 року –58558,38 грн., на загальну суму 554677, 91 грн. Враховуючи, що на день проведення податкового зобов’язання існувала переплата по орендній платі за земельну ділянку в розмірі 30,45 грн., то залишок податкового зобов’язання становить 554647, 46 грн. Доказів сплати, зазначених у податкових деклараціях самостійно узгоджених податкових зобов’язань з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власностіё відповідачем суду не надано.
Закон України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов’язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення (далі - Закон).
Відповідно до положень зазначеного Закону, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання - зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів, яку зазначає у податковій декларації. Таке податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку, та повинно бути сплачене ним протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 зазначеного вище Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги: перша надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання; друга - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.
У разі коли податковий орган чи пошта не може вручити платнику податків податкові вимоги у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, податковий орган розміщує податкові вимоги на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Судом встановлено, що на виконання зазначених вимог податкового законодавства Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва, були винесені дві податкові вимоги: перша на суму 50 801,48 грн. від 06.11.2008 року № 1/10851, яка була отримана представником відповідача під розписку, але оплачена чи оскаржена ним не була; друга - на суму 101633,41 грн. від 25.12.2008 року № 2/12598, яка не була отримана відповідачем у зв’язку з незнаходженням його за місцем реєстрації.
Податковим органом було складено акт від 13.01.2009 року № 5/1 про неможливість вручення другої податкової вимоги відповідачу та розміщено її на дошці податкових оголошень.
Отже, податкова заборгованість відповідача перед бюджетом становить 554647,46 грн. грн. Доказів сплати відповідачем зазначеної суми податкового боргу суду не надано.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов’язань платники податків несуть у відповідності із законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу –передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків –це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання, які можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу.
Відповідно до зазначених норм та користуючись правом, передбаченим п.11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з активів відповідача заборгованості перед бюджетом.
За викладених обставин, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони –суб’єкта підприємницької діяльності, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва задовольнити повністю.
Стягнути з ЗАТ "Українська промислово-інвестиційна корпорація "Проміндустрія" (код ЄДРПОУ 31867871) м. Київ, вул. Шовковична, 39/1 суму боргу перед бюджетом у розмірі 554647,46 грн. шляхом зарахування коштів: - по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 554647,46 грн. на бюджетний рахунок № 33219812700007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 13050200).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 05.10. 2009 року.
Суддя Арсірій Р.О.