Справа № 2-144/2009 року
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2009 року Гуляйпільський райсуд Запорізької області
В складі:головуючого-судді Чемолосової С.П.
При секретарі: Імановій В.В.
Розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Гуляйполе цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям в сумі 194 грн. 46 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про поверенення коштів у вигляді державної соціальної допомоги одиноким матерям в сумі 194 грн.46 коп. в зв'язку з тим, що відповідачці згідно поданої заяви від 09.06.2006 року № 117 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації була призначена державна соціальна допомога одинокій матері, згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
Згідно до ст. 18-1 Закону право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька або запис про батька проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері.
Розмір допомоги на момент звернення визначався Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», і виплачувався у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше 10 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Середньомісячний сукупний доход сім 'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням допомоги.
Відповідно до поданої декларації про доходи та майновий стан осіб, доходом сім'ї за період з 01.12.2005 по 30.05.2006 року була стипендія ОСОБА_2у розмірі 683,40 грн. Заявниця ніяких доходів не отримувала.
Згідно п. 36 Порядку, ОСОБА_1була призначена допомога на дитину одинокій матері з урахуванням доходів на період з 01.06.2006 р. по 30.11.2006 р. Розмір допомоги змінювався в зв 'язку зі зміною прожиткового мінімуму.
При заповненні заяви про призначення допомоги, заявниця дала згоду на збір інформації про доходи, власність та майно її особисто та членів сім 'ї, що підтверджується її підписом у заяві.
З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, а також перевірки достовірності та повноти інформації, яку надала заявниця для призначення допомоги, особову справуОСОБА_1було відібрано для перевірки головним державним
2.
соціальним інспектором.
В ході перевірки встановлено, що заявницею подано недостовірні відомості про доходи, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги, а саме не задекларована заробітна плата у розмірі 389 грн., яку отримала ОСОБА_1. у березні - квітні 2006 року в ДВК № 45 окружного виборчого округу 78. Згідно п.5.1 ця заробітна плата входить до сукупного доходу сім 'ї.
Відповідно до п. 49 Порядку, спеціалістами Управління проведено перерахунок призначеної допомоги та визначено розмір переплаченої допомоги, який становить 194 грн. 46 коп.
Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачці було направлене повідомлення від 10.06.2008 року № 10-09/759 про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. До цього часу належна сума заявницею не відшкодована.
Тому позивач прохає стягнути з відповідачки кошти у вигляді державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми у сумі 194 грн. 46 коп. державне мито в сумі 51 грн. та затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.
В судовому засіданні представник позивача на задоволенні заявлених позовних вимог наполягає, прохає застосовувати порядок заочного розгляду справи.
Відповідачка в судове засідання повторно не з'явилася, причину неявки суду не повідомила, будучи своєчасно та належним чином повідомленою про час і місце розгляду справи, про що в матеріалах справи є підтверджуючі документи. Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи приходить до слідуючого: в судовому засіданні встановлено, що відповідачці згідно поданої заяви від 09.06.2006 року № 117 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації була призначена державна допомога одиноким матерям, згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
Середньомісячний сукупний доход сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням допомоги.
Відповідно до поданої декларації про доходи та майновий стан осіб, доходом сім'ї за період з 01.12.2005 по 30.05.2006 року була стипендія ОСОБА_2у розмірі 683,40 грн. Заявниця ніяких доходів не отримувала.
Згідно п. 36 Порядку, ОСОБА_1була призначена допомога на дитину одинокій матері з урахуванням доходів на період з 01.06.2006 р. по 30.11.2006 р. Розмір допомоги змінювався в зв 'язку зі зміною прожиткового мінімуму.
При заповненні заяви про призначення допомоги, заявниця дала згоду на збір інформації про доходи, власність та майно її особисто та членів сім 'ї, що підтверджується її підписом у заяві.
З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, а також перевірки достовірності та повноти інформації, яку надала заявниця для призначення допомоги, особову справуОСОБА_1було відібрано для перевірки головним державним соціальним інспектором.
В ході перевірки встановлено, що заявницею подано недостовірні відомості про доходи, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги, а саме не задекларована заробітна плата у розмірі 389 грн., яку отримала ОСОБА_1. у березні - квітні 2006 року в ДВК № 45 окружного виборчого округу 78. Згідно п.5.1 ця заробітна плата входить до сукупного доходу сім 'ї.
Відповідно до п. 49 Порядку, спеціалістами Управління проведено перерахунок призначеної допомоги та визначено розмір переплаченої допомоги, який становить 194 грн. 46 коп.
Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачці було направлене
3.
повідомлення від 10.06.2008 року № 10-09/759 про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. До цього часу належна сума заявницею не відшкодована.
Тому на підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідачки на користь управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації необхідно стягнути 194 грн. 46 коп. в рахунок відшкодування надміру виплачених коштів, 51 грн. в доход держави - держмито, 30 грн. - затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.10, 60, 88, 212-215, 224-228 ЦПК України, ст.ст. 18, 22 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”, п.п. 4,5 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, п.п. 36, 49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, Положенням про головного державного інспектора, затвердженого ПКМ України від 25.08.2004 року № 1098 із змінами та доповненнями, ст. 1166 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації виплачені надміру кошти у вигляді державної допомоги на дітей одиноким матерям за період з 01.06.2006 року по 30.11.2006 року у розмірі 194 грн. 46 коп. на р/р 31111115700101 МФО 813015 ГУДКУ м. Запоріжжя, одержувач: код ОКПО 34676890 Державний бюджет Гуляйпільського району 24060300 призначення платежу: повернення допомоги на дітей одинокій матері.
Стягнути з ОСОБА_1 державне мито в доход держави в сумі 51 грн., а також 30 грн. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на р/р 31215259700101 одержувач Державний бюджет Гуляйпільського району 22050000 код ЄДРПОУ 34676890 банк одержувача ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015.
З мотивувальною частиною рішення сторони можуть ознайомитися 16.02.2009 року.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя: