Постанова № 4967383, 21.09.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2009
Номер справи
2а-4965/09/1370
Номер документу
4967383
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-4965/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2009 року, 15 год. 00 хв. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Кравчука В.М.,

за участю секретаря судового засідання Ганачівської Л.Ю.,

та представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом ДПІ у Миколаївському районі Львівської області до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради Львівської області про стягнення податкової заборгованості в сумі 2 759,25 грн., -

 

в с т а н о в и в :

ДПІ у Миколаївському районі звернулась до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради Львівської області про стягнення податкової заборгованості в сумі 2 759,25 грн.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що відповідачем у податковій декларації самостійно визначено податкове зобов'язання по податку на додану вартість та земельний податок в розрахунку. У зв'язку з чим державною податковою інспекцією відповідно до п. п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” визначено, що зазначені суми платежів є узгодженими та несплаченими у встановлені законодавством строки, а також застосовано відповідні штрафні (фінансові) санкції. Сума податкового боргу становить 2 759,25 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позові, просить його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час, дату, місце розгляду справи, заперечень по суті спору не надав.

У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, Суд встановив наступне:

Відповідач - Виконавчий комітет Миколаївської міської ради Львівської області, зареєстрований державним реєстратором 06.04.1998 р. (запис НОМЕР_1), в підтвердження чого позивачем до позовної заяви додано довідку з ЄДРПОУ, довідку статистики та свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи.

Відповідач взятий на облік платника податків у ДПІ у Миколаївському районі за НОМЕР_2 з 29.01.1993 року, згідно довідки ДПІ.

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради Львівської області не сплатив у встановлений законом строк узгоджені суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку з чим податковою інспекцією донараховано підприємству штрафні (фінансові) санкції та земельний податок.

ДПІ у Миколаївському районі складено акт про порушення податкового законодавства від 25.11.2008 р.НОМЕР_3

Згідно представленої ДПІ у Миколаївському районі довідки про суми податкового боргу платника податків - Виконавчий комітет Миколаївської міської ради Львівської області має заборгованість перед бюджетом в розмірі 2 759,25 грн., з яких:

- податок на додану вартість 2 708,07 грн. (170,00 грн. - визначено визначено податковим повідомленням-рішенням форми «Р» НОМЕР_4 від 26.11.2008 р.; 2 538,07 грн. - пеня визначена згідно податкового повідомлення-рішення форми «Р» від НОМЕР_5від 19.5.2006 р.);

- податок за землю 51,18 грн.( 51,18 грн. - згідно розрахунку НОМЕР_6 від 17.04.2009 р.; 8,50 грн. - згідно розрахунку НОМЕР_7 від 20.05.2009 р.).

Спірні правовідносини, які склались між позивачем та відповідачем, регулюються Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №2181) та Законом України „Про систему оподаткування” 1251-XII від 25.06.1991 року з наступними змінами та доповненнями (далі-Закон № 1251-XII).

Відповідно до ст.4 Закону України „Про систему оподаткування” платниками податків, зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Відповідно до ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов»язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов»язкових платежів) у встановлені законами терміни, а відповідно до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.

У відповідності до п.1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. (надалі - Закон № 2181), з наступними змінами та доповненнями, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до 4.1.1. п.4.1 ст.4 Закону № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно положень п.5.1, п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації; податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пп.4.2 та 4.3 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначені законодавством строки.

Відповідно до п.5.3.1 ст.5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, а саме за базовий податкови (звітний) період (календарний місяць, календарний квартал, календарний рік) день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов»язання платників податків і підлягає сплаті.

Відповідно до 5.4.1. Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не   сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Податковим боргом (недоїмкою) у відповідності до п.1.3 ст.1 згадуваного Закону вважається податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що вказана сума податкових зобов'язань оспорювалася ним в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи несплачена заборгованість, яка виникла в результаті несплачених донарахованих сум штрафних санкцій зобов'язання є податковим боргом.

У відповідності до ст.6 Закону № 2181, ДПІ у Миколаївському районі було вручено відповідачу першу податкову вимогу від 06.11.2006 р. № 1/365 на суму 7 422,83 грн. (з яких 3 089,67 грн.- основний платіж, штрафні санкції - 4 325,91 грн., пеня - 7,25 грн.). Враховуючи те, що підприємство не сплатило у строк 30 днів, визначений підп. „б” підп.6.2.3 п.6.2 ст.6 цього ж Закону, у повному обсязі суму податкового боргу органом державної податкової інспекції було направлено платнику податків другу податкову вимогу від 22.12.2006 р. № 2/416 на суму 22 501,84 грн. (з яких 9 269,00 грн.- основний платіж, 12 977,74 грн.- штрафні санкції, 255,10 грн. -пеня).

Відповідач не надав суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача.

У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача податкового боргу. Тому позов підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 11, 14, 69-71, 86, 94, 128, 158, 160-163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Виконавчого комітету Миколаївської міської ради Львівської області (місцезнаходження: Львівська обл., м. Миколаїв, вул. А. Шептицького,82, ідентифікаційний код 04056204) в дохід Державного бюджету податковий борг у розмірі 2759,25 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 22 вересня 2009р о 9:30

  

Суддя Кравчук В.М.