Постанова № 49652040, 12.08.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.08.2015
Номер справи
826/9295/15
Номер документу
49652040
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

12 серпня 2015 року 11 год. 51 хв. № 826/9295/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Данилишина В.М., суддів Качура І.А., Келеберди В.І., при секретарі судових засідань Легейді Я.А., за участю представників сторін, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовами товариства з обмеженою відповідальністю "Вітряний парк Новоазовський" та виробничо-енергетичного об'єднання "Вітроенергопром" до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про визнання протиправними та часткове скасування наказів, зобов'язання вчинити певні дії.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у судовому засіданні 12 серпня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд) надійшов позов товариства з обмеженою відповідальністю "Вітряний парк Новоазовський" (далі - позивач-1, ТОВ "Вітряний парк Новоазовський") до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (далі - відповідач-1, Міненерговугілля України) про:

- визнання незаконним наказу Міненерговугілля України від 08 травня 2015 року №273 "Про затвердження переліку виробників електричної енергії" (далі - оскаржуваний наказ №273) із дня його прийняття у частині віднесення ТОВ "Вітряний парк Новоазовський" (пункт 18 додатку до наказу) до переліку виробників електричної енергії, установки (устаткування та/або енергетичне обладнання) яких знаходяться на території, де органи державної влади не здійснюють, або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження;

- скасування оскаржуваного наказу №273 у зазначеній частині.

Ухвалою суду від 10 червня 2015 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/9295/15 (далі - справа №826/9295/15), у якій призначено попереднє судове засідання.

Крім того, до суду надійшов позов виробничо-енергетичного об'єднання "Вітроенергопром" (далі - позивач-2, ВЕО "Вітроенергопром") до Міненерговугілля України (далі - відповідач-1) про:

- визнання незаконним наказу Міненерговугілля України від 08 травня 2015 року №273 "Про затвердження переліку виробників електричної енергії" (далі - оскаржуваний наказ №273) із дня його прийняття у частині віднесення ВЕО "Вітроенергопром" (пункт 19 додатку до наказу) до переліку виробників електричної енергії, установки (устаткування та/або енергетичне обладнання) яких знаходяться на території, де органи державної влади не здійснюють, або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження;

- скасування оскаржуваного наказу №273 у зазначеній частині.

Ухвалою суду від 10 червня 2015 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/9296/15 (далі - справа №826/9296/15), у якій призначено попереднє судове засідання.

До суду 19 червня 2015 року від представника позивачів 1, 2 надійшли письмові заяви про зміну (доповнення) предметів позовних вимог, а саме, окрім заявлених первинних позовних вимог, також про зобов'язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (далі - відповідач-2, НКРЕКП) розглянути питання щодо внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення державним підприємством "Енергоринок" (далі - ДП "Енергоринок") перерахувань ТОВ "Вітряний парк Новоазовський" та ВЕО "Вітроенергопром", як виробникам електричної енергії з альтернативних джерел, коштів у розмірі вартості фактично проданої ними, починаючи із 01 травня 2015 року, електроенергії за договором №7074/04 від 09 червня 2011 року (ТОВ "Вітряний парк Новоазовський") та договором №5745/01 від 27 жовтня 2009 року (ВЕО "Вітроенергопром"), за наслідками чого прийняти рішення.

У попередньому судовому засіданні 22 червня 2015 року вище вказані заяви судом, згідно з ч. 1 ст. 137 КАС України, прийнято до розгляду та долучено до матеріалів справи для врахування при прийнятті у справі судового рішення по суті.

Ухвалою суду від 22 червня 2015 року справи №826/9295/15 та №826/9296/15 об'єднано в одне провадження із присвоєнням об'єднаній справі загального №826/9295/15 (далі - справа).

До суду 16 липня 2015 року від представника позивачів 1, 2 надійшла письмова заява про зміну (доповнення) предмету позовних вимог, а саме, окрім заявлених первинних позовних вимог, також про:

- визнання незаконним та скасування додатку 1 до наказу Міненерговугілля України від 28 травня 2015 року №315 "Про визначення точок обліку" (далі - оскаржуваний наказ №315) у частині включення до його положень №п/п 2036 "Найменування точки надходження електроенергії" Вітрополе РП-35кВ - ВЕО "Вітроенергопром";

- визнання незаконним та скасування додатку 1 до оскаржуваного наказу №315 у частині включення до його положень №п/п 2037 "Найменування точки надходження електроенергії" ПС-110кВ Новоазовська ВЕС Т1 та №п/п 2038 "Найменування точки надходження електроенергії" ПС-110кВ Новоазовська ВЕС Т2 - ТОВ "Вітряний парк Новоазовський";

- зобов'язання Міненерговугілля України розглянути питання щодо коригування оскаржуваного наказу №315 та додатків до нього з метою приведення його у відповідність до положень розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року №1085-р (далі - розпорядження №1085-р) та забезпечення реалізації законних прав позивачів 1, 2 на продаж електричної енергії ДП "Енергоринок" на оптовому ринку електричної енергії.

У попередньому судовому засіданні 16 липня 2015 року вище вказану заяву судом, відповідно до ч. 1 ст. 137 КАС України, прийнято до розгляду та долучено до матеріалів справи для врахування при прийнятті у справі судового рішення по суті.

Ухвалою суду від 27 липня 2015 року закінчено підготовче провадження у справі та її призначено до розгляду у судовому засіданні колегією суддів.

У судовому засіданні 12 серпня 2015 року суд перейшов до розгляджу справи по суті позовних вимог.

Присутні у судовому засіданні 12 серпня 2015 року представники позивачів 1, 2 позови, з урахуванням змін (доповнень) предмету позовних вимог, підтримали та просили задовольнити їх повністю з підстав, зазначених у них, та наданих на їх обґрунтування письмових доказах, а представники відповідачів 1, 2 не визнали позови та просили відмовити у їх задоволенні повністю з підстав, зазначених у письмових запереченнях проти позовів, наданих суду разом із доказами на їх обґрунтування.

При цьому, протягом розгляду справи судом, згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 53 КАС України, відмовлено у задоволенні відповідних письмових клопотань представника відповідача-1 про допуск ДП "Енергоринок" до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів 1, 2.

Оцінивши належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд -

ВСТАНОВИВ:

Міненерговугілля України 08 травня 2015 року оформлено оскаржуваний наказ №273, яким визначено перелік виробників електричної енергії, установки (устаткування та/або енергетичне обладнання) яких знаходяться на території, де органи державної влади не здійснюють, або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, відповідно до додатку.

Згідно з п.п. 18, 19 додатку до оскаржуваного наказу №273, позивачів 1, 2 (Донецька область, Новоазовський район) віднесено до переліку виробників електричної енергії, установки (устаткування та/або енергетичне обладнання) яких знаходяться на території, де органи державної влади не здійснюють, або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

Крім того, 28 травня 2015 року Міненерговугілля України оформлено оскаржуваний наказ №315, яким визначено перелік точок обліку електричної енергії, у яких оптовий постачальник не здійснює продажу електричної енергії енергопостачальникам, що провадять діяльність на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, відповідно до додатку 1.

Згідно з №№п/п 2036-2038 додатку 1 до оскаржуваного наказу №315, позивачів 1, 2 включено до переліку точок обліку електричної енергії, у яких оптовий постачальник не здійснює продажу електричної енергії енергопостачальникам, що провадять діяльність на неконтрольованій території.

У контексті вище викладеного суд зазначає наступне.

Так, ТОВ "Вітряний парк Новоазовський" реалізовує на землях Розівської сільської (селищної) ради проект будівництва вітряної електростанції "Новоазовська ВЕС", у зв'язку з чим між ним та Донецькою обласною державною адміністрацією укладено договори оренди земельної ділянки строком на 49 років.

ВЕО "Вітроенергопром" також реалізовує на землях Розівської сільської (селищної) ради проект будівництва вітряної електростанції "Новоазовська ВЕС", у зв'язку з чим 14 січня 2001 року між ним та Донецькою обласною державною адміністрацією укладено договір концесії, за умовами якого ВЕО "Вітроенергопром" надано право добудови та експлуатації "Новоазовська ВЕС".

Також, розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації від 01 липня 2004 року №268 та від 06 серпня 2012 року №532 ВЕО "Вітроенергопром" надано в оренду земельні ділянки строком на 49-50 років на території Розівської сільської (селищної) ради.

"Новоазовська ВЕС" (енергетичне устаткування та обладнання) знаходяться за адресою: Донецька область, Новоазовський район, територія Розівської сільської (селищної) ради.

Позивачі 1, 2 є учасниками Оптового ринку електроенергії України.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п. 1, 3, 8 Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року №382/2011, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (Міненерговугілля України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Міненерговугілля України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному та нафтогазовому комплексах (далі - паливно-енергетичний комплекс).

Міненерговугілля України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України.

Міненерговугілля України у межах своїх повноважень, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів і доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України видає накази, організовує і контролює їх виконання.

Накази Міненерговугілля України, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Тобто, з вище викладених норм вбачається, що Міненерговугілля України наділене повноваженнями щодо видання регуляторних наказів в електроенергетичному комплексі відповідно на виконання Конституції та законів України, актів і доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України.

Згідно зі ст. 11 Закону України "Про електроенергетику", державне регулювання діяльності в електроенергетиці провадиться шляхом формування тарифної політики відповідно до законодавства, надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в електроенергетиці, здійснення контролю за діяльністю суб'єктів електроенергетики та інших учасників ринку електричної енергії та встановлення відповідальності за порушення умов і правил здійснення ними діяльності в електроенергетиці та на ринку електричної енергії.

Органом державного регулювання діяльності в електроенергетиці є національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України", у разі тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії внаслідок виникнення аварійних ситуацій в об'єднаній енергетичній системі України, викликаних пошкодженням електроенергетичних установок, їхніх елементів, споруд, або внаслідок надзвичайних ситуацій Кабінет Міністрів України має право приймати рішення щодо вжиття тимчасових надзвичайних заходів із подолання наслідків такої ситуації відповідно до затвердженого ним порядку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 року №372 затверджено Порядок вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії, згідно з яким, тимчасові надзвичайні заходи на ринку електричної енергії можуть передбачати, зокрема, вжиття інших заходів в межах повноважень Кабінету Міністрів України, Міненерговугілля України, НКРЕ з метою забезпечення надійної роботи об'єднаної енергетичної системи України.

Рішення про вжиття тимчасових надзвичайних заходів приймається Кабінетом Міністрів України за поданням Міненерговугілля України або НКРЕ.

Згідно з нормами постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року №36-р, метою забезпечення надійної, безперебійної (стабільної) роботи об'єднаної енергетичної системи України, запобігання аварійним ситуаціям та пошкодженню електроенергетичних установок, їх елементів та споруд погодитися з пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо вжиття на ринку електричної енергії таких тимчасових надзвичайних заходів: державним підприємством "Національна енергетична компанія "Укренерго" за погодженням з Міністерством енергетики та вугільної промисловості виходячи з наявних запасів палива для виробництва електричної енергії тепловими електростанціями енергогенеруючих компаній залежно від марок вугілля, стану електричних мереж та іншого енергетичного обладнання, зокрема, встановлення тимчасових обмежень виробництва електричної енергії, зокрема виробникам з альтернативних джерел енергії.

Тобто, як вбачається з вище викладених норм, Міненерговугілля України наділене повноваженнями щодо вжиття на ринку електроенергії тимчасових надзвичайних заходів у вигляді встановлення тимчасових обмежень виробництва електричної енергії, зокрема виробникам з альтернативних джерел енергії.

Указом Президента України від 14 лютого 2015 року №85 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 січня 2015 року "Про надзвичайні заходи протидії російській загрозі та проявам тероризму, підтримуваним Російською Федерацією", яким запропоновано НКРЕКП за участю ДП "Енергоринок" вжити заходів щодо виключення із розрахунків на ринку електричної енергії підприємств, які виробляють електричну енергію на тимчасово неконтрольованій території.

Розпорядженням №1085-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, відповідно до якого, до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження відносяться, зокрема, наступні населені пункти Новоазовського району Донецької області: село Красноармійське, місто Новоазовськ, село Приморське Старобешівського району.

Крім того, постановою Верховної Ради України від 11 грудня 2014 року №32-VІІІ тимчасово, до переходу під контроль органів державної влади та органів місцевого самоврядування неконтрольованих ними населених пунктів Донецької області, змінено межі міста Маріуполь, Волноваського, Новоазовського та Тельманівського районів, збільшивши територію міста Маріуполь на 2282,7 га земель за рахунок передачі до його складу 2282,7 га земель Новоазовського району, що знаходяться у віданні Виноградненської сільської ради (у тому числі території села Виноградне, села Піонерське, села Приморське), збільшивши територію Волноваського району на 67841 га земель за рахунок передачі до його складу 15123 га земель Новоазовського району, із них: 4348,2 га земель - Комінтернівської сільської ради (у тому числі території села Комінтернове, села Водяне, села Заїченко), 4928,3 га земель - Лебединської сільської ради (в тому числі території села Лебединське, селища Калинівка, села Сопине), 4928,7 га земель - Павлопільської сільської ради (у тому числі території села Павлопіль, села Пищевик, села Черненко), 917,8 га земель - Широкинської сільської ради (у тому числі території села Широкине, села Бердянське), та 52718,3 га земель Тельманівського району, із них: 4705,4 га земель, що знаходяться у віданні Андріївської селищної ради (у тому числі території селища міського типу Андріївка, селища Бахчовик, селища Дружне, селища Обільне), 458,6 га земель - Мирненської селищної ради (у тому числі територію селища міського типу Мирне), 11693,4 га земель - Гранітненської сільської ради (у тому числі території села Гранітне, села Старомар'ївка), 13523 га земель - Новоселівської сільської ради (у тому числі території села Новоселівка, села Запорізьке, села Кам'янка, селища Маловодне, села Новоселівка Друга, села Степанівка), 11155,4 га земель - Старогнатівської сільської ради (у тому числі території села Старогнатівка, села Новогригорівка), 11182,5 га земель - Чермалицької сільської ради (у тому числі території села Чермалик, села Орловське, села Федорівка), та затвердити територію міста Маріуполь загальною площею 20396 га, Волноваського району загальною площею 252661 га, Новоазовського району загальною площею 81861,2 га, Тельманівського району загальною площею 81292,7 га.

Тобто, з вище викладених норм вбачається, що землі Розівської сільської (селищної) ради Новоазовського району Донецької області не відносяться до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

Стосовно доводів відповідача-1 про те, що установки (устаткування та/або енергетичне обладнання) позивачів 1, 2 знаходяться за межами населеного пункту Розівка Новоазовського району Донецької області, суд зазначає, що знаходження таких установок позивачів 1, 2 за межами вище вказаного населеного пункту не є безумовною ознакою того, що на вище вказаній території органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

Доказів на підтвердження того, що установки (устаткування та/або енергетичне обладнання) позивачів 1, 2 знаходяться на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, представниками відповідачів 1, 2 під час розгляду справи суду так і не надано.

Поряд з цим, у своїх письмових запереченнях проти позовів представником відповідача-1 зазначено, зокрема, що із договорів оренди землі та доданих до них документів неможливо визначити, які саме земельні ділянки передано в оренду та їх конкретне місце розташування, що, за переконанням суду, свідчить про те, що при прийнятті оскаржуваних наказів №273 та №315 Міненерговугілля України діяло формально, без з'ясування фактичного місцезнаходження установок (устаткування та/або енергетичне обладнання) позивачів 1, 2 як виробників електроенергії.

Таким чином, проаналізувавши вище викладені норми та з'ясовані обставини, суд вважає, що заявлені позовні вимоги про: визнання протиправним та скасування оскаржуваного наказу №273 у частині віднесення позивачів 1, 2 (пункти 18 та 19 додатку до наказу) до переліку виробників електричної енергії, установки (устаткування та/або енергетичне обладнання) яких знаходяться на території, де органи державної влади не здійснюють, або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження; визнання протиправним та скасування оскаржуваного наказу №315 у частині включення до його додатку 1 №№п/п 2036-2038 позивачів 1, 2; зобов'язання Міненерговугілля України розглянути питання щодо коригування оскаржуваного наказу №315 та додатків до нього з метою приведення його у відповідність до положень розпорядження №1085-р та забезпечення реалізації законних прав позивачів 1, 2 на продаж електричної енергії державним підприємством "Енергоринок" на оптовому ринку електричної енергії, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Стосовно позовної вимоги про зобов'язання НКРЕКП розглянути питання щодо внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДП "Енергоринок" перерахувань позивачам 1, 2 як виробникам електричної енергії з альтернативних джерел, коштів у розмірі вартості фактично проданої ними, починаючи із 01 травня 2015 року, електроенергії за договором №7074/04 від 09 червня 2011 року (ТОВ "Вітряний парк Новоазовський") та договором №5745/01 від 27 жовтня 2009 року (ВЕО "Вітроенергопром"), за наслідками чого прийняти рішення, суд зазначає наступне.

Так, 09 червня 2011 року між ТОВ "Вітряний парк Новоазовський" та ДП "Енергоринок" укладено договір №7074/04, а 27 жовтня 2009 року між ВЕО "Вітроенергопром" та ДП "Енергоринок" - укладено договір №5745/01, за умовами яких, позивачі 1, 2 зобов'язуються продавати, а ДП "Енергоринок" - купувати електроенергію, вироблену позивачами 1, 2, та здійснювати оплату.

Згідно з пп. 5.5.2 п. 5.5 ст. 5, п. 8.4 ст. 8 договорів, ДП "Енергоринок" зобов'язане здійснювати оплату позивачам 1, 2 відповідно до алгоритму розподілу коштів Оптового ринку електричної енергії.

У випадку введення надзвичайної ситуації в Оптовому ринку електричної енергії, сторони керуються відповідною постановою НКРЕКП щодо введення надзвичайної ситуації в Оптовому ринку електричної енергії, виданою у межах компетенції НКРЕКП.

Як з'ясовано судом у ході розгляду справи, у зв'язку з оформленням оскаржуваних наказів №273 та №315 позивачів 1, 2 виключено з алгоритму розподілу коштів між учасниками Оптового ринку електроенергії.

Таким чином, зважаючи на безпідставне позбавлення позивачів 1, 2 гарантованого права на отримання коштів та з метою захисту їх порушених прав та інтересів суд вважає за необхідне зобов'язати НКРЕКП розглянути питання щодо внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДП "Енергоринок" перерахувань позивачам 1, 2 як виробникам електричної енергії з альтернативних джерел, коштів у розмірі вартості фактично проданої ними, починаючи із 01 травня 2015 року, електроенергії за договором №7074/04 від 09 червня 2011 року (ТОВ "Вітряний парк Новоазовський") та договором №5745/01 від 27 жовтня 2009 року (ВЕО "Вітроенергопром"), за наслідками чого прийняти рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 11, ч. 1 ст. 69, ч.ч. 1, 2, 6 ст. 71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Із системного аналізу вище викладених норм та з'ясованих обставин суд прийшов до висновку, що позови товариства з обмеженою відповідальністю "Вітряний парк Новоазовський" та виробничо-енергетичного об'єднання "Вітроенергопром" до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про визнання протиправними та часткове скасування наказів, зобов'язання вчинити певні дії є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Згідно з ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст.ст. 24, 25, 69-71, 86, 122, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позови товариства з обмеженою відповідальністю "Вітряний парк Новоазовський" та виробничо-енергетичного об'єднання "Вітроенергопром" задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 08 травня 2015 року №273 "Про затвердження переліку виробників електричної енергії" у частині віднесення товариства з обмеженою відповідальністю "Вітряний парк Новоазовський" та виробничо-енергетичного об'єднання "Вітроенергопром" (пункти 18 та 19 додатку до наказу) до переліку виробників електричної енергії, установки (устаткування та/або енергетичне обладнання) яких знаходяться на території, де органи державної влади не здійснюють, або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

3. Визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 28 травня 2015 року №315 "Про визначення переліків точок обліку" у частині включення до його додатку 1 №п/п 2036 "Найменування точки надходження електроенергії" Вітрополе РП-35кВ - ВЕО "Вітроенергопром".

4. Визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 28 травня 2015 року №315 "Про визначення переліків точок обліку" у частині включення до його додатку 1 №п/п 2037 "Найменування точки надходження електроенергії" ПС-110кВ Новоазовська ВЕС Т1 та №п/п 2038 "Найменування точки надходження електроенергії" ПС-110кВ Новоазовська ВЕС Т2 - ТОВ "Вітряний парк Новоазовський".

5. Зобов'язати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянути питання щодо коригування наказу від 28 травня 2015 року №315 "Про визначення переліків точок обліку" та додатків до нього з метою приведення його у відповідність до положень розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року №1085-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення" та забезпечення реалізації законних прав товариства з обмеженою відповідальністю "Вітряний парк Новоазовський" та виробничо-енергетичного об'єднання "Вітроенергопром" на продаж електричної енергії державним підприємством "Енергоринок" на оптовому ринку електричної енергії.

6. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянути питання щодо внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення державним підприємством "Енергоринок" перерахувань товариству з обмеженою відповідальністю "Вітряний парк Новоазовський" та виробничо-енергетичному об'єднанню "Вітроенергопром", як виробникам електричної енергії з альтернативних джерел, коштів у розмірі вартості фактично проданої ними, починаючи із 01 травня 2015 року, електроенергії за договором №7074/04 від 09 червня 2011 року (товариство з обмеженою відповідальністю "Вітряний парк Новоазовський") та договором №5745/01 від 27 жовтня 2009 року (виробничо-енергетичне об'єднання "Вітроенергопром"), за наслідками чого прийняти рішення.

7. Присудити на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Вітряний парк Новоазовський" (код ЄДРПОУ 36717412) здійснений ним судовий збір у загальному розмірі 292,32 грн. (Двісті дев'яносто дві гривні тридцять дві копійки) із Державного бюджету України.

8. Присудити на користь виробничо-енергетичного об'єднання "Вітроенергопром" (код ЄДРПОУ 24647172) здійснений ним судовий збір у загальному розмірі 292,32 грн. (Двісті дев'яносто дві гривні тридцять дві копійки) із Державного бюджету України.

Копії постанови у повному обсязі направити (вручити) сторонам (їх уповноваженим представникам) у порядку та строки, встановлені ст. 167 КАС України.

Відповідно до ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів із дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Згідно зі ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючи суддя В.М. Данилишин

Суддя І.А. Качур

Суддя В.І. Келеберда

Постанова у повному обсязі складена 19 серпня 2015 року