ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 вересня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/2177/15-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Маренич І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Сварог-Буковина" до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Головного управління державної казначейської служби України у Чернівецькій області про визнання неправомірною бездіяльність та стягнення коштів, -
в с т а н о в и в:
В поданому адміністративному позові позивач просить визнати неправомірною бездіяльність Міністерства аграрної політики та продовольства України, Головного управління державної казначейської служби України у Чернівецькій області щодо некомпенсації для товариства з обмеженою відповідальністю "Сварог-Буковина" відсоткової ставки за кредитними платежами у розмірі 735079,00 грн.; стягнути з Міністерства аграрної політики та продовольства України, Головного управління державної казначейської служби України у Чернівецькій області на його користь компенсацію відсоткової ставки за кредитами та лізинговими платежами у розмірі 735079,00 грн.
Перевіривши позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд залишає її без руху з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим у ст. 106 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч. 1 ст. 2 КАС України).
Визначення поняття «справа адміністративної юрисдикції» наведено у ст. 3 КАС України, під якою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пункт 6 ч. 1 ст.3 КАС України містить положення, згідно з яким адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Частиною 2 ст. 4 КАС України визначено, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Пункт 1 ч. 2 ст. 17 КАС України передбачає, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Також, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п’ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В даному адміністративному позові позивач (зазначає) звертається до 2 (двох) відповідачів: Міністерства аграрної політики та продовольства України, Головного управління державної казначейської служби України у Чернівецькій області
Однак, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач не виклав обставин щодо оскаржуваної бездіяльності саме Міністерства аграрної політики та продовольства України, а також щодо оскарження бездіяльності Головного управління державної казначейської служби України у Чернівецькій області.
Також не вказав норми чинного законодавства, яких, на думку позивача, недотрималось як Міністерство аграрної політики та продовольства України, так і Головне управління державної казначейської служби України у Чернівецькій області.
Також, прохаючи суд стягнути з Міністерства аграрної політики та продовольства України та Головного управління державної казначейської служби України у Чернівецькій області компенсацію, позивач не виклав обставин щодо кожного з відповідачів відносно цієї позовної вимоги та не вказав норму чинного законодавства, у відповідності до якої повинна бути здійсненна компенсація відсоткової ставки за кредитами та лізинговими платежами як Міністерством аграрної політики продовольства України, так і Головним управлінням державної казначейської служби України у Чернівецькій області.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позивачем не належно виконані вимоги ст. 106 КАС України.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 106, 107, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства, суд –
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дати отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, у спосіб визначений в мотивувальній частині ухвали.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Згідно із ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.В. Маренич