справа №2а-299/09/0770
рядок статзвіту - 6.6.4
код-01
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2009 року 16 год. 25 хв. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі :
головуючого - судді Андрійцьо В.Д.
при секретарі судового засідання - Повханич Г.П.
за участі:
представника позивача - Пацкан М.А.( дов. № 25/9/20 від 08.01.2009 р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лілія" про стягнення заборгованості в сумі 2 012, 96 грн. , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач суб'єкт владних повноважень - Державна податкова інспекція м. Ужгорода Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лілія" про стягнення заборгованості у розмірі 2 012, 96 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обов'язки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримав. Просив суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача податкову заборгованість в сумі 2 012, 96 грн.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, внесеною до Державного реєстру.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх
обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.
23 червня 2008 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді проведено перевірку окремих питань дотримання податкового законодавства щодо ненадання податкових декларацій з податку на додану вартість Товариством з обмеженою відповідальністю "Лілія".
В результаті даної перевірки виявлено порушення п. п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", про що складено акт перевірки № 421/15-2 від 23 червня 2008 року (а.с. 11).
27 червня 2008 року Державною податковою інспекції у м. Ужгороді складено акт № 421/15-2 про неможливість вручення акта про результати перевірки питань дотримання податкового законодавства (а.с.13).
На основі вказаного акту та внесених до нього змін, прийнято податкове повідомлення - рішення від 27 червня 2008 року № 0299591640/0 (а. с. 12), яким на підставі пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму штрафу по податку на додану вартість у розмірі 850, 00 грн.
Крім того, 27 серпня 2008 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді проведено невиїзну документальну перевірку у приміщенні Державної податкової інспекції у м. Ужгороді з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток. Даною перевіркою встановлено порушення п. п. 4.1.4 п 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", про що складено акт перевірки №1910/15-1 від 27 серпня 2008 року (а. с. 14)
03 вересня 2008 року Державною податковою інспекції у м. Ужгороді складено акт № 867/15-1 про неможливість вручення акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності (а. с. 15)
На основі вказаного акту прийняте податкове повідомлення - рішення від 03 вересня 2008 року № 0017841540/0, яким на підставі пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму штрафу по податку на прибуток підприємств у розмірі 1 190, 00 грн.
П. п 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 даного Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 даного Закону.
У відповідності до пп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у
разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку із незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.
Таким чином, 17 липня 2008 року складено акт № 498/15-2 про неможливість вручення податкового повідомлення - рішення № 0299591640/0 від 27 червня 2008 року (а.с. 11) та акт № 909/15-1 від 08 вересня 2008 року про неможливість вручення податкового повідомлення - рішення № 0017871540/0 від 03 вересня 2008 року (а. с. 17).
День розміщення податкового повідомлення - рішення на дошці оголошень вважається днем їх вручення.
Згідно з ч.3 пп. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 цього ж Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" -пп. 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Враховуючи те, що відповідачем вказані суми не оскаржувалися в адміністративному та судовому порядку, то такі являються узгодженими.
Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4. ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Так, як відповідач не сплатив вказані суми податкових зобов'язань своєчасно та в повному обсязі, то у нього виник податковий борг у загальному розмірі 2 012, 96 грн., а саме: по податку на додану вартість - 835, 32 грн., по податку на прибуток - 1 177, 64 грн.
Враховуючи вищенаведене, Державна податкова інспекція у м. Ужгороді на підставі пп. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача направлено податкові вимоги № 1/894 від 29 липня 2008 року та № 2/1102 від 15 вересня 2008 року, які ним також виконані не були.
У відповідності до пп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку із незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу
15 серпня 2008 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді складено акт № 241/24-0 про неможливість вручення податкової вимоги № 1/894 від 29 липня 2008 року та акт № 384 від 19 вересня 2008 року про неможливість вручення податкової вимоги № 2/1102 від 15 вересня 2008 року.
День розміщення податкового повідомлення - рішення на дошці оголошень вважається днем їх вручення.
Відповідно до п 11 ст 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави і коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області - задоволити повністю.
2. Присудити до стягнення з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Лілія"(88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Грушевського, буд. 64/9, кодЄДРПОУ 32331742, р/р 26004301202919, Ф."ВІДДІЛ. ПРОМІНВЕСТБАНКУ", М. УЖГОРОД МФО 312163) на користь Державної податкової інспекції в. Ужгороді (88000, м. Ужгород, вул. Духновича, 2) заборгованість в сумі 2 012 (дві тисячі дванадцять) грн. 96 (дев'яносто шість) коп., яку слід перерахувати на р/р 35216010000132 ГУДКУ в Закарпатській області, МФО 812016.
Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.