Ухвала суду № 49650524, 02.09.2015, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2015
Номер справи
820/9460/15
Номер документу
49650524
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

02 вересня 2015 р. Справа № 820/9460/15

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бідонько А.В., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "НОРМА-ВЕСТ" до Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про скасування наказу, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та скасування податкових повідомлень - рішень, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "НОРМА-ВЕСТ", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова ДФС у Львівській області щодо внесення змін до електронної бази даних "Автоматизована система співставлення .інформаційної системи Міністерства доходів та зборів України "Податковий блок", інформаційної бази результатів контрольно-перевірочної роботи АРМ "Аудит", а також до картки особового рахунку по платнику податків ТОВ "Норма-Вест", внесених на підставі Акту №696/13-50-22-02-13/39475835 від 09.07.2015 р.;

- зобов'язати Державну податкову інспекцію у Сихівському районі м. Львова ДФС у Львівській області та Державну податкову інспекцію у Московському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області відновити суми податкового кредиту та зобов'язань ТОВ "Норма- Вест" в електронній базі даних «Автоматизована система співставлення інформаційної системи Міністерства доходів та зборів України «Податковий блок», інформаційній базі результатів контрольно-перевірочної роботи АРМ «Аудит», а також в картці особового рахунку, зміни до яких були внесені на підставі відомостей, викладених в Акті № №696/13-50-22-02-13/39475835 від 09.07.2015 р.;

- скасувати наказ Державної податкової інспекції інспекція у Сихівському районі м. Львова ДФС у Львівській області №427 від 22.06.2015р. про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ «Норма-Вест»;

- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова ДФС у Львівській області з проведення документальної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальності «Норма-Вест» та складення акту №696/13-50-22-02-13/39475835 від 09.07.2015 р.;

- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова ДФС у Львівській області зі встановлення в акті перевірки №696/13-50-22-02-13/39475835 від 09.07.2015 р., складеного за результатами проведення перевірки ТОВ "Норма-Вест" висновків щодо порушення Позивачем вимог податкового законодавства;

- скасувати податкові повідомлення - рішення, які прийняті на підставі №696/13-50-22-02-13/39475835 від 09.07.2015 р.

Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.

Відповідно до ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

В порушення зазначених вище вимог позивачем не надано до суду належним чином завіреної копії довіреності чи іншого документу, що підтверджує повноваження представника, а також не надано доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

Також, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір”, ставки судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, відповідно на час подання позивачем позову сума судового збору в грошовому еквіваленті становить 73,08 грн.

Згідно підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (в грошовому еквіваленті становить 182,70 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (в грошовому еквіваленті становить 4872,0 грн.). При цьому встановлено, що під час подання такого позову сплачується 10% розміру ставки судового збору (в грошовому еквіваленті становить 487,20 грн.) , а решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Суд зауважує, що звернення до суду з вимогами про скасування рішення відповідача – суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими, оскільки вимога про визнання протиправним рішення суб’єкта владних повноважень, впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій.

Суд зазначає, оскільки позивачем до позовної заяви не додано оригінал документу про сплату судового збору, суд приходить до висновку про те, що позивачем не надано доказ сплати судового збору за подання до суду адміністративного позову про скасування наказу, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та скасування податкових повідомлень - рішень.

Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вище зазначене та керуючись ст. 106, ст. 108, ст. 160, ст. 165, ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "НОРМА-ВЕСТ" до Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про скасування наказу, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та скасування податкових повідомлень - рішень - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви шляхом надання до суду належним чином завірені копії довіреності чи іншого документу, що підтверджує повноваження представника та документу про сплату судового збору в порядку та розмірі, що встановлені Законом України "Про судовий збір".

Надати позивачу термін до 14.09.2015 р. для усунення недоліків позовної заяви.

Роз’яснити позивачу, що у разі, якщо ним не буде усунено недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, її буде повернуто позивачеві.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху направити позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Бідонько А.В.