Постанова № 49647971, 26.02.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2011
Номер справи
2а-3201/10/0470
Номер документу
49647971
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2010 р. Справа № 2а-3201/10/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участю: представник позивача ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції, в якому позивач просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 заборгованість в сумі 1050,00 грн. на користь державного бюджету.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач знаходиться на обліку в Нікопольській обєднаній державній податковій інспекції як платник податків. Відповідач має заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1050,00 грн. за порушення порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці. Вказана заборгованість до цього часу відповідачем не сплачена. У звязку з чим позивач звернувся до суду про стягнення заборгованості з відповідача.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач в судовому засіданні не зявився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Відповідач процесуальним правом на участь у судовому засіданні не скористався, заперечень та доказів на їх підтвердження не надав. У відповідності до ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, оскільки застосував всіх можливих заходів щодо його процесуальних прав.

Заслухавши представника позивача, дослідивши письмові докази по справі і доводи позовної заяви, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_4 є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Нікопольській ОДПІ.

Станом на 26.02.2010р. за обліковими даними Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції, відповідач має заборгованість перед бюджетом, в сумі 1050,00грн., яка виникла в результаті наступного.

27.02.2009р. фахівцями Нікопольської ОДПІ було проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - кафе „Сармат", що розташована за адресою: м. Нікополь, вул. Жуковського, буд. 39, суб'єкта господарської діяльності ФОП ОСОБА_4 (Акт № 04070049/2303 від 27.02.2009р.).

За результатами проведення перевірки фахівцями Нікопольської ОДПІ були встановлені наступні порушення чинного законодавства з боку відповідача:

1) не забезпечено цілісність пломб на реєстраторі розрахункових операцій, а саме: відсутня пломба на задній панелі реєстратора розрахункових операцій, чим було порушено п.4 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р., згідно з яким суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.2 ст.17 вказаного Закону у вигляді фінансової санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 17,00 грн. х 20 = 340,00 грн.)

2) сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків не відповідає показникам денного „X" звіту реєстратора розрахункових операцій на суму 6,00 грн., чим було порушено п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р., згідно з яким суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідальність за вказане порушення передбачена ст.22 вказаного Закону у вигляді фінансової санкції у п'ятикратному розміру суми на яку виявлено невідповідність (6,00грн. х 5 = 30,00 грн.)

3) не забезпечено щоденне друкування на реєстраторі розрахункових операцій та зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків («Z» - звітів), а саме: не виконано фіскальні звітні чеки за 11.01.2009 р., 18.01.2009 р., чим було порушено п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 р., згідно з яким суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відповідальність за таке порушення передбачена п.4 ст.17 вказаного Закону у вигляді фінансової санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (17,00 грн. х 20 х 2 = 680,00 грн.)

Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій за актом перевірки складає 1050,00 грн.

На підставі Акту перевірки № 04070049/2303 від 27.02.2009р. Нікопольською ОДПІ було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000682330/0/11737 від 03.03.2009р. у розмірі 1050,00 грн.

Вказане рішення отримано ФОП ОСОБА_4, що підтверджується підписом на корінці рішення.

ФОП ОСОБА_4 не зверталась з відповідною скаргою до ДПА у Дніпропетровській області або до суду з позовом про скасування вищезазначених рішень Нікопольської ОДПІ.

У відповідності до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Щодо наданої відповідачем копії квітанції №30 від 31.03.2009р. з призначенням платежу у сумі 1050грн. « податковий штраф» без вказівки, за яким саме рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій дана сума сплачувалась, слід зазначити, що з облікової картки платника податків-відповідача вбачається про зарахування сплаченої суми в рахунок зменшення штрафних санкцій за 2008р., тому суд доходить висновку, що призначення платежу податковим органом на свій розсуд не змінювалось.

Враховуючи викладене, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», доведений, у з звязку з чим застосування податковим органом фінансових санкцій є правомірним та зазначена сума підлягає стягненню в судовому порядку.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 (ідн. код НОМЕР_1) заборгованість до державного бюджету в сумі 1050,00 грн. (р/р 31115104700029, код платежу 21080900, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополь, ОКПО 23929847, банк ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги відповідно до ст. 186 України.

Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Повний текст постанови складено 02.08.2010 року.

Суддя ОСОБА_1