ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"05" березня 2007 р.
Справа № 26/2-07-9А
Господарськи й суд Одеської області у складі :
головуючого суді Никифорчука М.І.
при секретареві Павлові В.В.
розглянувши у відкритому судовму засіданнв справу
за позовом: виконавчої дирекції Одеського обласного фонду соціального
страхування з тимчасової втрати працездатності
до відповідача : приватно –виробничої комерційної фірми „Хоббіт”
про стягнення заборгованості по страховим внескам
за участю представників :
від позивача: Терешенкова Ю.В. за довіреністю;
від відповідача : не з’явився;
Суть спору: позивачем заявлено вимога про стягнення з відповідача фінансових санкцій в сумі 694 грн. 84 коп. за рішенням № 1029/153 від 11 жовтня 2006 року.
Представник позивача вимоги підтримує.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомив, заперечення на позов не надав, тому справа розглянуто відповідно до вимог частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд, -
встановив:
Відповідно до пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Фонд соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням створений у 2001 році. Діяльність Фонду регулюється Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” № 2240 від 18 січня 2001 р. ( далі –Закон № 2240).
Згідно частини 1 статті Закону № 2240, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Згідно пунктів 1, 2 частиний 1 статті 19 Закону № 2240, джерелами формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є:
1) страхові внески страхувальників-роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом;
2) суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб
відповідно до цього Закону та інших актів законодавства;
Відповідач зареєстрований у виконавчій дирекції Одеського обласного відділення Фонду в якості страхувальника.
Згідно зі статтею 34 цього ж Закону, за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:
1) допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною)
2) допомога по вагітності та пологах;
3) допомога при народженні дитини;
4) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
6) забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, утримання санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків).
5) допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві)
Згідно пункту 1.4 Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, завтердженої Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 38 від 19 вересня 2001 року, із наступними змінами та доповненнями, комплексні ревізії у відділеннях Фонду проводяться Виконавчою дирекцією Фонду, як правило один раз на три роки, а з чисельністю працюючих 300 чоловік і більше проводяться, як правило, щорічно. У випадку відсутності порушень по коштах Фонду, що встановлено попередньою ревізією або якщо незначні порушення були виправлені в ході ревізії, наступна ревізія такого страхувальника проводиться через рік. Ревізії страхувальників з меншою чисельністю працівників проводяться не рідше одного разу на 3 роки.
Згідно п.2.1 цієї ж Інструкції, ревізії та перевірки відділень Фонду проводяться згідно з річним планом, який затверджується директором Виконавчої дирекції Фонду і доводиться до відділень Фонду. План ревізій та перевірок районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду затверджується директорами виконавчих дирекцій відділень Фонду. Плани ревізій та перевірок доводяться до органів Фонду не пізніше ніж через 10 днів після затвердження. Об'єкти для ревізій включаються в плани контрольно-ревізійної роботи органів Фонду з урахуванням періодичності ревізій підприємств, установ, організацій, встановленої п. 1.4 цієї Інструкції.
Згідно п.6 ч.1 ст. 28 вказаного Закону, страховик має право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим законом та іншими актами законодавства.
Згідно з планом –ревізії страхувальників головним спеціалистом Малиновської районною виконавчою дирекцією Фонду, з відома керівника підприємства, було проведена перевірка страхувальника –відповідача по справі за період з 01 січня 2003 року по 30 червня 2006 року, про що 29 вересня 2006 р. був складений акт про результати перевірки правилності нарахування, утримання заробітної плати, обліку страховихї внсків иа використання коштів Фонду соціальног страхування.
Відповідно до п.15 цього акту відповдачеві запропоновано відобразити у звітві ф.4-ФСС за 3 кв. 2006 р. по строке № 4 нарахування внесків по актам –22,84 грн.
На підстааві даного акту директором виконавчої дирекції Одеського обласного відділлення ФСС з ТВП 11 жовтня 2006 р. прийнято рішення № 1029/153 про застосування та зарахування до бюджету ФСС з ТВП сум фінансових санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, згідно якого відповідачеві донараховані страхові внескі в сумі 22,84 грн. та стягнуто штрафу в сумі 672 грн., всього на загальну суму 694 грн. 84 коп.
Вказане рішення є чинним.
Вищеприведене повністю підтверджується дослідними судом матеріалами справи.
Згідно вимог ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Згідно вимог статі 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Аналізуючи вищевикладені докази у сукупності суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки базуються на законі.
Керуючись частинами 1-3 статті 160, статтями 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, –
постановив:
Позов –задовольнити.
Стягнути з приватно-виробничої комерційної фірми „Хоббіт” ( юридична адреса : 65005, м. Одеса, вул. Бугаївська, буд. 35 оф. 103; фактична адреса, 65072, м. Одеса, вул. Іцхака Рабіна, буд, 23 кв. 66; р/р 26000311553 в АБ „Південний”, МФО 328209 код ЄДРПОУ 23988847) на користь виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ( 65079, м.Одеса, вул.Кулікове поле, 1; р/р 37175200900001, УДК в Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 20987675) : штрафних санкцій сумі 694 грн. 84 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження через Господарський суд Одеської області з наступною подачею апеляційної скарги через Господарський суд Одеської протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Никифорчук М.І.