ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" серпня 2015 р. Справа № 809/2972/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Боршовського Т.І.
за участю секретаря судового засідання Ферштей А.М.
представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі Головного управління ДФС в Івано-Франківської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Конкрет-1200"
про стягнення податкового боргу в сумі 86125,69 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
29.07.2015 року Державна податкова інспекція у Галицькому районі Головного управління ДФС в Івано-Франківської області звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Конкрет-1200" про стягнення податкового боргу в сумі 86125,69 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується податковий борг по пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 86125,69 грн, який не сплачений в визначений Податковим кодексом України строк, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні вимоги, викладені в адміністративному позові підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити повністю.
Представник відповідач в судове засідання не зявився, на адресу суду надійшло поштове відправлення з відміткою субєкта поштового звязку: «за закінченням терміну зберігання». Згідно з частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, зокрема, юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Частиною 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Інших даних щодо фактичного місцезнаходження відповідача судом з матеріалів справи не встановлено. Як пояснила представник позивача в судовому засіданні, позивач такою інформацією не володіє.
Виходячи зі змісту вищенаведених норм Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач є належним чином повідомлений про дату й час судового розгляду цієї справи.
Згідно вимог частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши докази у справі, суд вважає, що позов належить задовольнити з огляду на таке.
Судом встановлено, що 05.02.2008 року проведено державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю "Конкрет-1200", що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, отриманими з офіційного сайту Міністерства юстиції України https://usr.minjust.gov.ua. Зідно даних вказаного Реєстру, особових даних відповідача з баз даних позивача (а.с. 7), відповідач 07.02.2008 року взятий на облік як платник податків в Державній податковій інспекції у Галицькому районі Головного управління ДФС в Івано-Франківської області (а.с.7-10).
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) обєкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є обєктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Приписами підпункту 19-1.1.4 пункту 19-1 статті 19-1 Податкового кодексу України передбачено, що до функцій контролюючих органів відноситься, зокрема, здійснення контролю за встановленими законом строками проведення розрахунків в іноземній валюті.
Відповідно до абзацу 1 статті 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.
Судом встановлено, що позивачем 19.01.2015 року проведено документальну позапланову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Конкрет-1200" з питань дотримання вимог валютного законодавства за період з 01.08.2013 року по 31.12.2014 року при проведенні зовнішньоекономічних операцій згідно контракту б/н від 13.08.2013 року, оформленої актом за № 5/2200/35306294 (а.с.13-15). Висновками акту перевірки встановлено порушення статті 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» при здійсненні імпортних операцій з фірмою JMB TREADING (Польща) по контракту № б/н від 13.08.2013 року.
Згідно з абзацом 1 статті 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», порушення резидентами, крім суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону або встановлених Національним банком України відповідно до статей 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).
На підставі акту документальну позапланову перевірку № 5/2200/35306394 від 19.01.2015 року позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 000012200 від 20.01.2015 року, яким визначено відповідачу суму грошового зобовязання за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 86125,69 грн (а.с.18). Сума податкового зобовязання, визначеного у вказаному податковому повідомленні-рішенні підтверджується розрахунком нарахування пені за період 18.11.2013 року по 31.12.2014 року (а.с.17).
Податкове повідомлення-рішення № 000012200 від 20.01.2015 року, як видно з розписки на корінці вказаного податкового повідомлення-рішення, вручене уповноваженій особі відповідача 20.01.2015 року (а.с.18).
Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
В Єдиному державному реєстрі судових рішень, розміщеному на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за адресою: http://reyestr.court.gov.ua/, немає судових рішень за фактом оскарження вищевказаного податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до норми підпункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем на підставі пункту 59.4 статті 59 Кодексу було надіслано відповідачу за адресою державної реєстрації: Івано-Франківська область, Галицький район, село Дем"янів, вулиця Львівська, будинок, 74, податкову вимогу форми «Ю» № 9-25 від 02.02.2015 року на суму 86125,69 грн., про що свідчить копія фіскального чека НОМЕР_1 від 03.02.2015 року, рекомендоване повідомлення про врчення поштового відправлення, конверту з довідкою установи зв"язку з зазначенням причини невручення: «за закінченням терміну зберігання (а.с.19).
Відповідно до абзацу 3 пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Таким чином вищевказана податкова вимога вважається належним чином врученою відповідачу. Відповідач згадану податкову вимогу не оскаржував, а визначену податковою вимогою суму 86125,69 грн не сплатив, що підтверджується довідкою про стан заборгованості станом 24.07.2015 року (а.с.11).
Підпунктом 14.1.175. пункту 14 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено право контролюючих органів на звернення до суду про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктами 95.3 та 95.4 статті 95 Податкового кодексу України визначено заходи щодо погашення податкового боргу платника податків, відповідно до вимог яких стягнення коштів у рахунок погашення такого боргу здійснюється за рішенням суду з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Враховуючи те, що відповідачем не сплачено самостійно податковий борг в сумі 86125,69 грн., то суд вважає підставним звернення контролюючого органу до суду із позовом про його стягнення у спосіб, визначений пунктами 95.3 та 95.4 статті 95 вказаного Кодексу.
Таким чином, адміністративний позов Державної податкової інспекції у Галицькому районі Головного управління ДФС в Івано-Франківської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Конкрет-1200" про стягнення податкового боргу в сумі 86125,69 грн є обґрунтованим, а тому його належить задовольнити.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Конкрет-1200" (код 35306394, що знаходиться за адресою: 77131, Івано-Франківська область, Галицький район, село Демянів, вулиця Львівська, будинок 74) відкритих у банківських установах, які його обслуговують, та за рахунок належної йому готівки, на користь державного бюджету України податковий борг, що складається з пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 86125 (вісімдесят шість тисяч сто двадцять пять) гривень 69 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя:/підпис/ ОСОБА_2
Постанова складена в повному обсязі 25.08.2015 року.