ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" липня 2011 р. Справа № 2a-1772/11/0970
м. Івано-Франківськ
11 год. 00 хв.
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Долинському районі до управління праці та соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості в сумі 3356,62 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
30 травня 2011 року управління Пенсійного фонду України в Долинському районі (далі-позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації (далі-відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті застосованих штрафних санкцій та пені в сумі 3356,62 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058-IV. Так, відповідно до рішення № 3085 від 11.02.2011 року позивачем було застосовано фінансові санкції за несвоєчасну сплату страхових внесків у загальному розмірі 3 356,62 грн., які не було сплачено відповідачем. Просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по сплаті застосованих штрафних санкцій та пені в розмірі 3356,62 грн.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Відповідно до ч.3 ст183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Згідно із п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Судом 01.06.2011 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову, яку ним отримано 07.06.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, у строки передбачені ст. 183-2 КАС України, не надходили.
Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі –прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач –управління праці та соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації згідно даних Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстроване Долинською державною районною адміністрацією та взятий на облік управлінням Пенсійного фонду України в Долинському районі відповідно до ст.1 Закону України „Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування” та Закону України „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” і відповідно є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Частиною шостою статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058-IV, передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
У разі здійснення протягом звітного періоду виплат, на які нараховуються страхові внески, платники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід) у розмірах, установлених для страхувальників страхових внесків цих виплат.
Остаточний розрахунок за базовий період мав бути проведений платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня зазначення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати, на суми яких нараховуються страхові внески.Згідно п. 12 ст. 20 Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Також, в ч. 1 ст.106 Закону зазначено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з урахуванням пені в порядку і в розмірах, визначених цією статтею.
Відповідно до частини 2 статті 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058-ІV (в редакції чинній на момент спірних правовідносин) виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за несплату (неперерахування) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у встановлені строки, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до ч. 12 ст. 106 вказаного Закону нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.
У зв’язку із допущеним відповідачем порушенням граничних строків сплати страхових внесків, позивачем винесено рішення № 3085 від 10.02.2011 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені до відповідача на загальну суму 3 356,62 грн., які було отримано відповідачем 21.02.2011 року.
Відповідно до ч. 14 ст. 106 Закону № 1058-IV рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, є виконавчим документом. У разі якщо страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, отримали рішення про нарахування пені та накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, і не сплатили зазначені в них суми фінансових санкцій протягом десяти робочих днів, а також не оскаржили це рішення чи не повідомили у цей строк відповідний виконавчий орган Пенсійного фонду про його оскарження, воно передається для виконання державній виконавчій службі та страхувальнику.
Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.
Як вбачається з матеріалів справи, зазначене вище рішення № 3085 від 10.02.2011 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені не оскаржувались відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Згідно розрахунку управління Пенсійного Фонду України в Долинському районі Івано-Франківській області, копія якого наявна в матеріалах справи, розмір несплачених відповідачем штрафних (фінансових) санкцій та пені становить 3 356, 62 грн.
Доказів сплати відповідачем суми заборгованості зі сплати штрафних санкцій та пені у розмірі 3 356,62 грн. станом на день розгляду спору суду не надано.
Відповідно до ч. 5 ст. 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»вiд 08.07.2010 № 2464-VI, який набирав чинності з 1 січня 2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Враховуючи вищенаведене, заборгованість відповідача зі сплати штрафних санкцій у розмірі 3 356,62 грн. підлягає стягненню в порядку, визначеному Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058-IV.
Беручи до уваги те, що заборгованість зі сплати фінансових санкцій та пені до Пенсійного фонду України відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації(ід.код 03193376, вул.Грушевського,18, м.Долина, Івано-Франківська область, 77500) в користь управління Пенсійного фонду України в Долинському районі заборгованість по сплаті застосованих штрафних санкцій та нарахованої пені в загальній сумі 3356(три тисячі триста п`ятдесят шість гривень)62 коп.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення.
Суддя: Скільський І.І.