ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" липня 2011 р. Справа № 2a-2022/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася в суд із адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.
Позов мотивовано тим, що 03.02.2011 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 221954 про порушення вимог ст. 39 Закону України Про автомобільний транспортпід час надання ОСОБА_1 послуг із нерегулярних перевезень пасажирів за маршрутом Івано-Франківськ - Долина. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки, дорожнього листа, договору із замовником, документу про оплату транспортних послуг. За вказане порушення до ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн.
23.06.2011 року відповідач отримав копію ухвали суду про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі, копію позовної заяви та додані до неї документи.
Згідно із пунктом 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Заперечення відповідача на позов до суду не надійшло. Місцезнаходження відповідача зареєстровано в ІНФОРМАЦІЯ_1 міської ради Івано-Франківської області про що свідчить Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 21.04.2011 року № 11-15/896, виданий Реєстраційною палатою виконкому Івано-Франківської міської ради.
Оцінивши письмові докази та інші матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 03.02.2011 року складено акт № 221954 про порушення вимог ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт під час надання відповідачем послуг із нерегулярних перевезень пасажирів за маршрутом Івано-Франківськ-Долина. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки, дорожнього листа, договору із замовником, документу про оплату транспортних послуг.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України Про автомобільний транспорт.
Статтею 6 Закону України Про автомобільний транспорт встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному
транспорті органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Стаття 39 Закону України Про автомобільний транспорт визначає перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, згідно положень якої автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для нерегулярних пасажирських перевезень є:
для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
В абзаці 2 частини 1 статті 60 Закону України Про автомобільний транспорт визначено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України Про автомобільний транспорт встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.
Враховуючи допущені порушення, 10.02.2011 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області відносно ОСОБА_1 винесено постанову № 119424, якою застосовано до нього фінансові санкції в розмірі 1700 грн. за порушення, передбачені абз. 2 ч. 1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт.
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Згідно листа позивача від 17.05.2011 року відповідачем у передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій добровільно не сплачена, постанова про їх застосування до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду не оскаржувалася (а.с.12).
При здійсненні відповідачем нерегулярних пасажирських перевезень наявність у нього документів, передбачених статтею 39 Закону України Про автомобільний транспорт є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України Про автомобільний транспорт.
У відповідності до листа позивача від 17 травня 2011 року ОСОБА_1 29.06.2007 року виготовив ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, проте ліцензійну картку на автомобіль Ford Tranzit, д.н.61626 TI не оформив (а.с.12).
Відповідач постанову за № 119424 від 10.02.2011 року про застосування до нього фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт отримав 27.02.2011 року, що підтверджується матеріалами справи (а.с.11). У визначений строк та у встановленому порядку відповідач дану постанову не оскаржив.
Виходячи з наведеного, позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь державного бюджету (рахунок 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100) фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя:(підпис)ОСОБА_2