Постанова № 49618778, 06.02.2015, Ленінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
06.02.2015
Номер справи
205/436/15-п
Номер документу
49618778
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

06.02.2015 Єдиний унікальний номер 205/436/15-п

Справа № 3/205/160/15

205/436/15-п

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2015 року м. Дніпропетровськ

Суддя Ленінського районного суду Шавула В.С., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП:НОМЕР_1, працюючої директором Територіального центру СО Ленінського району, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності за ст.1631 КУпАП протягом року не притягувалась, -

В С Т А Н О В И В:

23 січня 2015 року до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська надійшов адміністративний матеріал із державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, з якого вбачається, що в ході документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства, проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Територіального центру СО Ленінського району (юридична адреса: 49000, м. Дніпропетровськ, вул.Новоорловська, буд.25, код ЄДРПОУ 20266367) з питань дотримання вимог податкового законодавства при нарахуванні та сплаті орендної плати за землю за період з 01.01.2011 року по 31.10.2014 року, було допущено порушення ведення податкового обліку, передбаченого п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України від 02грудня 2010 року № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), у звязку із чим, у відношенні директора Територіального центру СО Ленінського району ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, порушено адміністративне провадження за ознаками правопорушення передбаченого ч.1 ст. 1631КУпАП.

В судовому засіданні правопорушниця свою вину не визнала. Надала до суду свої письмові заперечення на протокол №4 серії АХ №286451 від 21.01.2015 року. Просила провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні неї закрити.

Статтею 7 КУАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

За ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Суд, зясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, при вирішенні питання щодо наявності в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного проступку, виходить із наступного.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ч. 1 ст. 1631КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері податкового обліку та аудиту (див. Податковий кодекс України, Закон України "Про аудиторську діяльність").

Об'єктивна сторона правопорушення виражається в неведенні податкового обліку, порушенні порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподанні або несвоєчасному поданні аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України(формальний склад).

Суб'єктами даного адміністративного проступку є керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій, зокрема, головні бухгалтери.

Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

Суд, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення № 4 серії АХ № 286451 від 21.01.2015 року, витягом акту документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства, проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Територіального центру СО Ленінського району (юридична адреса: 49000, м. Дніпропетровськ, вул.Новоорловська, буд.25, код ЄДРПОУ 20266367) з питань дотримання вимог податкового законодавства при нарахуванні та сплаті орендної плати за землю за період з 01.01.2011 року по 31.10.2014 року №1749/2201/20266361 від 15.12.2014 року, письмові заперечення та додатки до нього надані правопорушницею, приходить висновку щодо необґрунтованості та неправомірності притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, у зв'язку із тим, що не вбачається події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.

Таким чином, аналізуючи зібрані по справі докази, з позиції їх належності та допустимості, суд приходить до висновку, що взагалі відсутні будь-які підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП, так як в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений даною нормою, у звязку із чим, відповідно до п.1ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно нього підлягає закриттю.

Керуючись ч. 2 ст. 1631, ст. 277,ст. 284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративне провадження у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП:НОМЕР_1, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП - закрити на підставі п.1ч.1ст.247 КУпАП.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя В.С. Шавула