Постанова № 4960447, 03.09.2009, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.09.2009
Номер справи
2-а-2877/09/0270
Номер документу
4960447
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2009 р. Справа № 2-а-2877/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Курко Олега Петровича,

при секретарі судового засідання: Ваталінська Марина Анатоліївна

за участю представника позивача : ОСОБА_1

відповідача : ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: державної податкової інспекції у м. Вінниці

до: суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2

про: стягнення штрафних санкцій в сумі 1310 грн.

ВСТАНОВИВ :

 Подано позов про стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 в дохід місцевого бюджету 1310 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Обґрунтовуючи вимоги, позивач зазначив, що заявлена до стягнення сума заборгованості виникла на підставі винесеного щодо відповідача рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яка останньою не сплачена.

В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні частково визнала позов в сумі 340 гривень, штрафну санкцію на суму 970 гривень не визнала, пояснивши, що готівка в сумі 194 гривні є розмінною монетою і належала іншому приватному підприємцю.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено що ОСОБА_2зареєстрована у встановленому законом порядку як суб'єкт підприємницької діяльності та взята на податковий облік в ДПІ у м. Вінниці як платник податків та зборів.

ДПА у Вінницькій області 30.10.2008р. проведена перевірка за дотриманням суб'єктом господарювання - ПП ОСОБА_2порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в господарській одиниці, належній відповідачу - кафе "Сармат" розташованому за адресою: м. АДРЕСА_1 за результатами якої складено акт № 1122/02/32/23/НОМЕР_1 від 30.10.2008р.

Даною перевіркою виявлено порушення зі сторони підприємця пунктів 5, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", що полягало в проведені розрахункової операції на суму 11 грн. без використання розрахункової книги та книги обліку розрахункових операцій; а також не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виписаними з початку робочого дня (невідповідність склала 194 грн.).

 Встановлені податковим органом обставини перевірки стали підставою до прийняття позивачем рішення № 0012482340 від 16.12.2008р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій згідно п. 3 ст. 17 та ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" в сумі 1310 грн.

Зокрема, згідно п. 3 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В даному випадку за виявлене порушення фінансова санкція складає 20 х 17 = 340 грн. А згідно ст. 22 цього ж Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, тобто 5 х 194 = 970 грн.

Даючи оцінку наведеним вище фактам суд вважає доведеним встановлені ДПА у Вінницькій області обставини про порушення СПД ОСОБА_2законодавства в частині порядку проведення розрахунків за товари (послуги) та вимог з регулювання обігу готівки, оскільки такі підтверджуються матеріалами справи та фактично не оспорюються стороною, тим більше згадане рішення ні в адміністративному чи судовому порядку оскаржене не було, а нараховані суми штрафних (фінансових) санкцій в загальному розмірі 1310 грн. фактично є узгодженими, та підлягають стягненню з відповідача. Пояснення відповідача про те, що готівкові кошти в сумі 194 гривні належали іншому підприємцю в судовому засіданні свого підтвердження не знайшли, оскільки об'єктивно нічим підтверджені не були

Стаття 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлює, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості по штрафних санкціях в розмірі 1310 грн. СПД ОСОБА_2у встановлені законодавством строки до бюджету не сплатила, наявність у неї вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Заперечення проти позову в частині невідповідності застосованих санкцій за виявлені порушення не заслуговують на увагу, оскільки дії податкового органу та розмір штрафу узгоджуються зі змістом Закону, яким врегульовані дані правовідносини.

На підставі викладеного позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 ( м. АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету ( р/р 31113104700002, код платежу 3021080902, ГУ ДКУ у Вінницькій області, код ЗКПО 34701167, МФО 802015) 1310 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено: 04.09.09

Суддя Курко Олег Петрович