Постанова № 4954223, 25.06.2009, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2009
Номер справи
2а-3326/09/1770
Номер документу
4954223
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-3326/09/1770

25 червня 2009 р. 11год. 40хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Жуковської Л.А. при секретарі судового засідання Гресько О.Р. та за участю сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:

позивача: Кулініч А.О.;

відповідача: Ситай М.В.,

розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу

за позовомДочірнє підприємство " Регіон - Інвест"

доВолодимирецьке відділення Кузнецовської об"єднаної податкової інспекції

про визнання податкового повідомлення-рішення протиправним

ВСТАНОВИВ :

Позивач – Дочірнє підприємство «Регіон-Інвест» звернувся з адміністративним позовом до суду про скасування податкового повідомлення рішення № 693 0007571740/0 від 26.02.2008 р. на суму 14569,50 грн. в т. ч. 9713 основного платежу та 4856,50 грн. застосованих штрафних санкцій, про донарахування податкового зобов’язання по податку з доходів власників транспортних засобів та самохідних машин та № 0007571740/2 від 05.06.2008 р. прийнятого за наслідками адміністративного оскарження . Крім того позивач просить скасувати податкове повідомлення рішення № 0015021740/0 від 05.06.2008 р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 170 грн. за неподання розрахунку ДП «Регіон-інвест» як власника транспортних засобів та самохідних машин. В обґрунтування заявленого позову зазначає, що БелАЗ-540А забезпечує обслуговування заводу по виготовленню щебеню, переміщається виключно на короткі відстані лише в межах кар’єра, як наслідок податковим органом безпідставно класифіковано автомобілі за кодом УКТ ЗЕД 8704“Моторні транспортні засоби для перевезення вантажів”. На думку позивача, останні мають класифікуватися за кодом УКТ ЗЕД 8709 “Транспортні засоби вантажні, самохідні без підіймальних або навантажувальних пристроїв, які використовуються на заводах, складах, у портах або в аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані; тягачі, використовувані на залізничних платформах, їх частини”. За таких обставин відсутній об’єкт оподаткування, як наслідок прийняття оспорюваних податкових повідомлень рішень є необґрунтованим та безпідставним.

Відповідач – Кузнецовська об’єднана державна податкова інспекція позов не визнала. В поданих письмових запереченнях посилається, що під час проведення перевірки було виявлено порушення зі сторони позивача ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11 грудня 1991 року № 1963-XII. Вищезазначені обставини підтверджуються актом перевірки № 00024/1740/31691895 від 25.02.2008 р. На думку відповідача, БелАЗ-540А мають відноситися до коду 8704 Гармонізованої системи опису та кодування товарів, товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності. До даної товарної позиції під кодом 8704 включаються автомобілі вантажні, зокрема самоскиди, тобто транспортні засоби міцної конструкції з перекидним кузовом чи днищем, що відкривається вниз, призначеним для перевезення грунту, породи чи інших матеріалів. Вважає, що оспорювані податкові повідомлення рішення є правомірними і підстав для задоволення позову не має.

          Заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11 грудня 1991 року № 1963-XII – Платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Згідно із вимогами статті 2 цього ж Закону об’єктами оподаткування є, окрім іншого автомобілі вантажні — код 8704. Разом із тим, ця ж правова норма до транспортних засобів, що не є об’єктами оподаткування, відносить транспортні засоби вантажні, самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані, — код 8709.

Належні позивачу великотоннажні автомобілі-самоскиди марки “БелАЗ”, призначені для використання поза дорожньою мережею, виконують роботи технологічного циклу виробництва тільки у внутрішніх межах підприємства, перевозять гранітну масу на короткі відстані з кар’єра до дробильного виробництва. До місця експлуатації вказані транспортні засоби можуть транспортуватися залізничним, водним, повітряним транспортом чи, за згодою ДАІ і дорожніх відомств – своїм ходом. Відповідно до вимог ст. 34 Закону України “Про дорожній рух” та наказу Державного комітету України по нагляду за охороною праці № 26 від 31.03.1991 року такі автомобілі підлягають відомчій реєстрації і фактично зареєстровані Державним комітетом України по нагляду за охороною праці з видачею відповідних технічних паспортів.

Вищезазначені обставини підтверджуються наявними в матеріалах справи копіями свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та копіями відповідних технічних паспортів.

З огляду на наведене суд приходить до переконання, що оскільки зазначені транспортні засоби не призначені для використання на дорогах загального користування, то їх власник не повинен платити податок, який є джерелом фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування.

Відповідно до підпункту “с” пункту 3 Правил тлумачення Гармонізованої системи кодування товарів, у разі коли товари можуть підпадати під класифікацію за двома і більше позиціями, вони класифікуються за позицією, яка є останньою у цифровій послідовності. Тому, на думку суд, за даних обставин повинна застосовуватися товарна позиція 8709, а не 8704, на чому наполягає Кузнецовська ОДПІ в акті перевірки.

Вищезазначені твердження узгоджуються преамбулою Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11 грудня 1991 року № 1963-XII згідно якої податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів встановлюється як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.

Враховуючи що у позивача відсутні транспортні засоби, які є об’єктом оподаткування по податку з доходів власників транспортних засобів, самохідних машин і механізмів у останнього відсутній обов’язок подавати розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

За таких обставин суд вважає, необґрунтованим застосування до ДП «Регіон Інвест» штрафних санкцій передбачених пп. 17.1.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ.

Судовий збір, сплачений позивачем при поданні позову в сумі 3,40 грн., присуджується позивачу з державного бюджету згідно частини 1 статті 94 КАС України.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Володимирецького відділенняКузнецовської об'єднаної податкової інспекції № 639 0007571740/0 від 26 лютого 2008 р., № 0007571740/2 від 05 червня 2008 року та № 0015021740/0 від 05 червня 2008 року.

Присудити до стягнення з Державного бюджету України на користь позивача- Дочірнє підприємство " Регіон - Інвест" (адреса: Комарова,1,Володимирець,Рівненська область,34300, код ЄДРПОУ 31691895) судовий збір в сумі 3 (три) грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя                                                   Жуковська Л.А.

Постанова складена в повному обсязі "26" червня 2009 р.