Постанова № 4947807, 15.09.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2009
Номер справи
2а-23515/09/1270
Номер документу
4947807
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

 

Справа № 2а- 23515/09/1270

Категорія 6.6.4

П О С Т А Н О В А

Іменем України

15 вересня 2009 року м.Луганськ

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Твердохліба Р.С.,

При секретарі: Лустіной Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Свердловську Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення суми податкового боргу з податку на прибуток, -

В С Т А Н О В И В:

11 червня 2009 року Державна податкова інспекція у м. Свердловську Луганської області звернулася до суду із позовом в якому просила стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» суму податкового боргу з податку на прибуток в сумі 999 373,34 грн. Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» є правонаступником Луганського обласного державного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго». «Свердловськтеплокомуненерго» є філією Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечувального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» без права юридичної особи. З 28.05.2001 року Філія «Свердловськтеплокомуненерго» Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечувального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» знаходиться на податковому обліку в ДПІ в м.Свердловську. Станом на 17.04.2009 року сума податкового боргу, що підлягає стягненню з відповідача складає 999 373,34 грн. Податковий борг реструктуризований за договором від 05 квітня 2006 року №2 в сумі 710 442,34 грн. з 05.04.206 року по 05.04.2016 року з відстрочкою погашення за перші два роки, та сплатою щомісячних платежів за останні роки. У зв'язку з несплатою платником реструктуризованої суми податкового боргу ДПІ у м.Свердловську звернулося до суду з позовом про розірвання договору №2 від 05.04.2006 року. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 25.09.2008 року №2а-9688/08 позовні вимоги задоволено, договір про реструктуризацію розірвано. Таким чином, починаючи з 07.04.2008 року розстрочений податковий борг по податку на прибуток в сумі 710 442,34 грн. підлягає сплаті в повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та надав суду аналогічні позовній заяві пояснення.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» зареєстровано як юридична особа відділом ліцензування державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 06 вересня 2000 року за № 25370169Ю0010625, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію (арк. справи 9).

«Свердловськтеплокомуненерго» є філією Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечувального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» без права юридичної особи. З 28.05.2001 року Філія «Свердловськтеплокомуненерго» Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечувального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» знаходиться на податковому обліку в ДПІ в м.Свердловську.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Згідно ч.1 ст. 11 вказаного закону о ргани державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Загальна сума податкового боргу філії «СТКЕ» ЛОКСТП «ЛТКЕ» по податку на прибуток, що підлягає стягнення, складає 999 373,34 грн., яка складається з податкових зобовязань, що були самостіно визначені та узгоджені платником та нараховані в його особовому рахунку за період з 20.05.2008 року по 27.06.2009 року складає 288 931,00 грн., що підтверджується декларацією з податку на прибуток підприємства від 05.05.2008 року та уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань у звяз'ку з виправленням самостійно виявлених помилок з податку на прибуток підприємства (арк справи 13-14).

Окрім цього 05 квітня 2006 року між Державною податковою інспекцією в м.Свердловську та філією «СТКЕ» ЛОКСТП «ЛТКЕ» було укладено договір №2 про реструктуризацію заборгованості, згідно якого була надана відстрочка на погашення податкового боргу по податку на прибуток в сумі 710 442,34 грн. з 05.04.206 року по 05.04.2016 року з відстрочкою погашення за перші два роки, та сплатою щомісячних платежів за останні роки (арк. справи 15-18).

 У зв'язку з несплатою платником реструктуризованої суми податкового боргу ДПІ у м.Свердловську звернулося до суду з позовом про розірвання договору №2 від 05.04.2006 року. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 25.09.2008 року №2а-9688/08 позовні вимоги задоволено, договір про реструктуризацію розірвано (арк. справи 19-20). Таким чином, починаючи з 07.04.2008 року розстрочений податковий борг по податку на прибуток в сумі 710 442,34 грн. підлягає сплаті в повному обсязі.

Відповідно до п.6.2.1 ст.6 Закону, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, податковий борг за якими не погашений.

03.10.2003 року Філії «СТКЕ» ЛОКСТП «ЛТКЕ» було вручено першу податкову вимогу за №1/302 на суму 9875,51 грн.(арк. справи 24).

05.11.2003 року Філії «СТКЕ» ЛОКСТП «ЛТКЕ» було вручено першу податкову вимогу за №2/456 на суму 28079,25 грн.(арк. справи 25).

Але заборгованість відповідачем погашена не була.

Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» із змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно ст.ст. 9,11 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податку несуть обов'язки щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Свердловську Луганської області знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» суму податкового боргу з податку на прибуток в сумі 999373,34 грн.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Свердловську Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення суми податкового боргу з податку на прибуток задовольнити повністю.

Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (р/р2600513969 вОД «Райфайзен банк Аваль», м.Луганськ, МФО 304007, код 03340529, вул. Карла Маркса, 54, м.Луганськ) заборгованість з податку на прибуток 999373,34 грн. на користь Державного бюджету України (р/р 33212860700072 КФК 11020200 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566), звернувши стягнення на його активи.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

СУДДЯ