Категорія 6.6.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2009 року Справа №2а-24206/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Ігнатович О.А.
та представників сторін
від позивача - начальник юридичного відділу
Кузьменко О.М. (довіреність від 08.01.2009 № 7)
від відповідача - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області
до державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк»
про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємства в розмірі 79856,36 грн. шляхом звернення стягнення на активи,
ВСТАНОВИВ:
13 липня 2009 року державна податкова інспекція в м. Свердловську Луганської області звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» суму податкового боргу з податку на прибуток підприємства у загальному розмірі 79856,36 грн. шляхом звернення стягнення на активи.
В обґрунтування позовних вимог позивач послався на таке.
Державне відкрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Свердловську Луганської області як платник податків і є платником податку на прибуток підприємства. Згідно довідки управління статистики у м. Свердловську відповідач по справі є юридичною особою та самостійно несе відповідальність за всіма своїми зобов'язаннями.
Протягом 2008-2009 років державне відкрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» подало до державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області податкові декларації з податку на прибуток підприємства, за якими визначило податкові зобов'язання зі сплати податку. У встановлений законом строк узгоджені суми податкових зобов'язань зі сплати податку на прибуток підприємства державним відкритим акціонерним товариством «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» сплачені не були, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість у розмірі 79856,00 грн. Відповідно до вимог підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу на суму податкового боргу з податку на прибуток підприємства нараховано пеню у розмірі 0,36 грн.
Враховуючи, що заборгованість зі сплати податку на прибуток підприємства у розмірі 79856,00 грн. та пеня у розмірі 0,36 грн. державним відкритим акціонерним товариством «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» добровільно не сплачені, позивач просить стягнути їх у судовому порядку, оскільки відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.
Державне відкрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» як платник податків знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Свердловську Луганської області.
Відповідно до вимог Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Державне відкрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» з 13.05.2008 по 30.04.2009 подало до державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області податкові декларації з податку на прибуток підприємства, в яких визначило та узгодило податкові зобов'язання з податку на прибуток підприємства: податковою декларацією від 06.05.2008 № 10808 визначено податкове зобов'язання зі сплати податку на прибуток підприємства у сумі 3,00 грн.; податковою декларацією від 07.08.2008 № 20249 - в сумі 7,00 грн.; податковою декларацією від 10.11.2008 № 29861 - в сумі 64,561 грн.; податковою декларацією від 09.02.2009 № 38566 - в сумі 15285,00 грн.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
В порушення зазначених норм Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» державне відкрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» узгоджену суму податкового зобов'язання зі сплати податку на прибуток підприємства не сплатило, внаслідок чого за ним утворилась заборгованість у розмірі 79856,00 грн.
Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпунктів 16.1.1 та 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня, нарахування пені при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом.
Пеня відповідно до підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
За несвоєчасне погашення податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємства у відповідності до вимог підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу нарахована пеня, несплачений залишок якої на дату розгляду судової справи складає 0,36 грн.
Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» державною податковою інспекцією в м. Свердловську Луганської області Державному відкритому акціонерному товариству «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» було надіслано першу податкову вимогу від 11 квітня 2003 року № 1/216 та другу податкову вимогу від 04 листопада 2003 року № 2/418 (арк. справи 11).
Однак сума узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємства Державним відкритим акціонерним товариством «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» сплачена не була, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість зі сплати податку на прибуток підприємства в сумі 79856,36 грн., у тому числі за основним платежем - 79856,00 грн. та пеня - 0,36 грн.
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку заборгованість з узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємства в сумі 79856,36 грн. (основний платіж - 79856,00 грн., пеня - 0,36 грн.) не сплатив, позовні вимоги позивача визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993р. № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 18 серпня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» (ідентифікаційний код 00178063, місцезнаходження: 94800, Луганська область, м. Свердловськ, смт. Калінінський) в доход Державного бюджету України (р/р 31113002700072, ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 11020200, код одержувача 24048566) заборгованість зі сплати податку на прибуток підприємства у розмірі 79856,00 грн. (сімдесят дев`ять тисяч вісімсот п`ятдесят шість гривень нуль копійок) та пеню в розмірі 0,36 грн. (нуль гривень тридцять шість копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 25 серпня 2009 року.
Суддя Т.І. Чернявська