Категорія 6.9
П О С Т А Н О В А
Іменем України
13 липня 2009 року Справа № 2а-21175/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Сіряцькому А.С.
за участю сторін:
представника позивача ОСОБА_1
відповідач не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення суми економічних санкцій , -
В С Т А Н О В И В:
25 березня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 1000,00 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач ОСОБА_2 є фізичною особою-підприємцем та зареєстрований Виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області 15.09.2005 року за №НОМЕР_1.
У період з 12.02.2009 по 13.02.2009 працівниками Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області була проведена перевірка фізичної особи-підприємця ОСОБА_2(магазин «Світлана», розташований за адресою: Луганська область, Слов”яносербський район, смт. Фрунзе, вул. Привокзальна, 21 А) по дотриманню вимог ст. 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення», Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», за результатами якої складено акт перевірки № 53 від 09.02.2009 року.
На момент перевірки було встановлено, що підприємцем порушено порядок формування, встановлення та застосування цін, а саме 20.11.2008 здійснювалась роздрібна торгівля горілки вітчизняного виробництва «СВ на кедрових горішках» міцністю 40% за роздрібною ціною 19,00 грн. за пляшку, що нижче за мінімальну роздрібну ціну 28,00 грн. за пляшку.
На підставі акту перевірки за порушення діючого законодавства Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області було прийнято рішення № 19 від 23.02.2009 року, яким відповідачу було визначено штрафні санкції у розмірі 1000,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, пояснив, що відповідачем були порушені вимоги Закону України „ Про ціни та ціноутворення ” та Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», у зв'язку з чим до нього були застосовані штрафні санкції у розмірі 1000,00 грн. Просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, на адресу суду повернувся конверт з відміткою про те, що за зазначеною адресою адресат не знаходиться.
Відповідно до ч.1 ст. 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є фізичною особою-підприємцем та зареєстрований Виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області 15.09.2005 року за №НОМЕР_1.
У період з 12.02.2009 по 13.02.2009 працівниками Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області була проведена перевірка фізичної особи-підприємця ОСОБА_2(магазин «Світлана», розташований за адресою: Луганська область, Слов”яносербський район, смт. Фрунзе, вул. Привокзальна, 21 А) по дотриманню вимог ст. 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення», Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», за результатами якої складено акт перевірки № 53 від 09.02.2009 року.
На момент перевірки було встановлено, що підприємцем порушено порядок формування, встановлення та застосування цін, а саме 20.11.2008 здійснювалась роздрібна торгівля горілки вітчизняного виробництва «СВ на кедрових горішках» міцністю 40% за роздрібною ціною 19,00 грн. за пляшку, що нижче за мінімальну роздрібну ціну 28,00 грн. за пляшку.
На підставі акту перевірки за порушення діючого законодавства Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області було прийнято рішення № 19 від 23.02.2009 року, яким відповідачу було визначено штрафні санкції у розмірі 1000,00 грн.
Відповідно ст. 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення» державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Відповідно до ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно із ст. 17 зазначеного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема:
- оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1 000 гривень;
У відповідності із п. 13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін у встановленому законодавством порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення про застосування фінансових санкцій у встановлений законодавством строк відповідачем не оскаржене.
У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
У зв'язку з цим суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1000,00 грн. відповідають чинному законодавству, документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі .
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 15, 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2(ідентифікаційний номер НОМЕР_2) в доход Державного бюджету України (р/р 31114106700085, одержувач Держбюджет м. Стаханова, код 24046662, МФО 804013, код виду платежу 21081100) фінансові санкції у розмірі 1000,00 (одна тисяча гривень).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СУДДЯ