ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31 серпня 2015 рокум. ПолтаваСправа № 816/3718/15
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С., перевіривши матеріали адміністративного позовупозивача ОСОБА_1до відповідача Головного управління Міндоходів у Донецькій областіпро визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити діїВ С Т А Н О В И В:
28 серпня 2015 року ОСОБА_1 (надалі ОСОБА_1, позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Міндоходів у Донецькій області (надалі ГУ Міндоходів у Донецькій області, відповідач) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, а саме просить:
- визнати бездіяльність ГУ Міндоходів у Донецькій області щодо ненарахування та невиплати заробітної плати за жовтень, листопад, грудень 204 року та січень 2015 року протиправною;
- забов'язати ГУ Міндоходів у Донецькій області нарахувати ненараховану заробітну плату з 01.10.2014 до моменту звільнення;
- стягнути з ГУ Міндоходів у Донецькій області заробітну плату за жовтень, листопад, грудень 2014 року та січень 2015 року;
- стягнути з ГУ Міндоходів у Донецькій області середній заробіток за весь час затримки заробітної плати з моменту звільнення по день фактичного розрахунку;
- стягнути з ГУ Міндоходів у Донецькій області моральну шкоду в розмірі 24 750,00 грн.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Згідно зі статтею 48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно до частини 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Згідно зі статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
При цьому, позивачем не додані до позовної заяви документи, що підтверджують повноваження особи, яка підписала адміністративний позов, та докази адміністративної процесуальної правосуб'єктності позивача, а також докази реєстрації у встановленому законом порядку місця проживання (перебування, знаходження) позивача.
Згідно з частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Позивачем в адміністративному позові зазначено про те, що з довідки ГУ Міндоходів у Донецькій області від 09.04.2015 № 185/05-99-05-02-13-1 йому стало відомо про ненарахування заробітної плати за жовтень - грудень 2014 року; відомостей про нарахування заробітної плати на запит від 23.03.2015 (не доданий до позовної заяви) за січень 2015 року позивачу не надано.
До суду позивач звернувся 28.08.2015, тобто з пропущенням строку, передбаченого частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З урахуванням викладеного, позовна заява (адміністративний позов) підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Позивачеві надати строк до 06 жовтня 2015 року для усунення недоліків шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документів, що підтверджують повноваження особи, яка підписала адміністративний позов, та доказів адміністративної процесуальної правосуб'єктності позивача; доказів реєстрації у встановленому законом порядку місця проживання (перебування, знаходження) позивача; клопотання про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду разом з обґрунтованими поясненнями причин пропущення (відсутність пропущення) строку звернення до адміністративного суду та доказів на підтвердження цих обставин.
Розяснити, що у разі ненадання у зазначений строк указаних документів позовна підлягає поверненню.
Копію ухвали невідкладно надіслати ОСОБА_1.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Т.С. Канигіна