Постанова № 49416821, 11.11.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2011
Номер справи
2а-2683/09/1370
Номер документу
49416821
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 листопада 2011 р. № 2а-2683/09/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-суддіКостіва М.В.,

суддівКоморного О.І.

ОСОБА_1,

за участю секретаряБилень Н.С.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_2,

від відповідача: не з'явилися

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України до Товариства з обмеженою відповідальністю Пропет про стягнення 26779,71 грн. підвищеної плати за нераціональне (неефективне) використання паливно-енергетичних ресурсів,

встановив:

Державна інспекція з енергозбереження звернулась із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Пропет про стягнення 26779,71 грн. підвищеної плати за нераціональне (неефективне) використання паливно-енергетичних ресурсів. Ухвалою судового засідання 13.09.2011 року залучено в якості позивача у справі Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 07.04.2009 р. відкрито провадження у справі. Розгляд справи відкладався з підстав, передбачених ст. 150 КАС України. Провадження у справі зупинялось з мотивів, зазначених в ухвалах суду від 04.06.2009 р. та від 22.01.2010 року. Провадження у справі було поновлено відповідно ухвалами від 03.11.2009 року та від 29.07.2011 року.

Представникам сторін розяснено їх права згідно зі ст. ст. 49, 51 КАС України. У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.

Представник позивача у судових засіданнях позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві. Ствердив, зокрема, що на підставі акту комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів ТОВ Пропет №18-13/62 від 27.11.2008 р. було встановлено перевитрати електричної енергії через відхилення коефіцієнта потужності від величини нормального (граничного) в електромережах підприємства значення внаслідок відсутності компенсації реактивної потужності в розмірі 31,722 тис. кВт.год/рік на суму 26779,71 грн. Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області на підставі акту було застосовано підвищену плату до відповідача за нераціональне (неефективне) використання паливно-енергетичних ресурсів з розрахунку розміру плати, передбаченого у Постанові Кабінету Міністрів України №699 від 02.09.1993 р. Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві у відповідності до постанови №18-13/27 від 28.11.2008 р. Згідно із розд. ІІ Постанови плата вноситься відразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження. Просить позов задовольнити.

Представник відповідача позов заперечував, посилався на оскарження постанови.

Розглянувши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення, оглянувши оригінали документів, що мають значення для справи, суд встановив наступне.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.2000 р. №1039 "Питання Державної інспекції з енергозбереження" Державна інспекція з енергозбереження є урядовим органом державного управління, яка відповідно до законодавства виконує контрольно-наглядові функції щодо використання паливно-енергетичних ресурсів. Згідно із ст. 26 Закону України "Про енергозбереження" державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження, згідно з Порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України. Державному контролю підлягає енергетичне господарство, що включає всі підприємства і установи по отриманню, переробці, перетворенню, транспортуванню, зберіганню, обліку та використанню паливно-енергетичних ресурсів, розміщених на території України, окремі споруди та інженерні об'єкти інших підприємств і установ, які використовуються для зазначених цілей.

Відповідно до п. 2 Указу Президента України №462/2011 від 13.04.2011 р. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України є правонаступником Державної інспекції з енергозбереження.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про енергозбереження" суб'єктами правового регулювання відносин у сфері енергозбереження є юридичні та фізичні особи, в результаті діяльності яких здійснюється, зокрема, проведення енергозберігаючої політики та заходів щодо енергозбереження в усіх галузях народного господарства - промисловості, транспорті тощо, соціальній сфері та побуті, а також у сфері міждержавного та міжнародного співробітництва".

Наказом Державного комітету України з енергозбереження від 04.08.2000 р. №64 "Про затвердження Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2000р. за №653/4874, визначений механізм накладення та стягнення підвищеної плати.

Позивачем під час комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів відповідача встановлено порушення ст. 27 п. "є" Закону України "Про енергозбереження", що полягало у перевитраті електричної енергії через відхилення коефіцієнта потужності від величини нормативного (граничного) в електромережах підприємства внаслідок відсутності компенсації реактивної потужності, тобто нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів. Зазначене підтверджується, зокрема, актом комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів ТОВ Пропет №18-13/62 від 27.11.2008 р., яким було встановлено перевитрати електричної енергії через відхилення коефіцієнта потужності від величини нормального (граничного) в електромережах підприємства значення внаслідок відсутності компенсації реактивної потужності в розмірі 31,722 тис. кВт.год/рік на суму 26779,71 грн. Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області на підставі акту було застосовано підвищену плату до відповідача за нераціональне (неефективне) використання паливно-енергетичних ресурсів з розрахунку розміру плати, передбаченого у Постанові Кабінету Міністрів України №699 від 02.09.1993 р. Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві у відповідності до постанови №18-13/27 від 28.11.2008 р.

В розділі II цієї Постанови Кабінету Міністрів України зазначено, що „споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни. Плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження". Сумарні перевитрати нераціонального використання електричної енергії, що складають розмір підвищеної плати становлять 26779,71 грн. Належних доказів відсутності зазначеного порушення суду не надано. З цієї підстави було винесено постанову №18-13/27 від 28.11.2008 р.

Як вбачається з матеріалів справи, підставами зупинення провадження у даній справі було оскарження ТОВ «Пропет»постанови №18-13/27 від 28.11.2008 року. Однак з долучених копій рішень Львівського окружного адміністративного суду від 01.10.2009 року у справі №2а-11496/08/1370 та Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.02.2011 року у справі №80548/09/9104 вбачається, що позивачу, ТОВ «Пропет», було відмовлено в позові у повному обсязі, а саме: відмовлено в скасуванні постанови про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів №18-13/27 від 28.11.2008 року. На час поновлення провадження у даній справі постанова Львівського окружного адміністративного суду від 01.10.2009 року у справі №2а-11496/08/1370 набрала законної сили.

Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Відтак, постанова №18-13/27 від 28.11.2008 року є законною, а отже відповідно до п.п.16,17 «Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання» ТОВ «Пропет»повинно було внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування. У разі несплати підвищеної плати у зазначений термін грошова сума стягується в судовому порядку. Кошти, отримані внаслідок застосування підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів стягуються в доход спеціального фонду Державного бюджету України, код бюджетної класифікації 21081200.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене, позов підлягає задоволенню. Керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Пропет (81050, Львівська обл., Яворівський район, смт. Шкло, вул. Львівська 71) 26 779 грн. 71 коп. підвищеної плати за нераціональне використання паливно енергетичних ресурсів в дохід спеціального фонду Державного бюджету України, код бюджетної класифікації 21081200, одержувач: державний бюджет Яворівського району, ГУДКУ у Львівській обл., р/р 31212202700699, ЄДРПОУ 23949356, МФО 825014.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддяМ.В. Костів

СуддяО.І. Коморний

СуддяО.П. Хома

Повний текст постанови виготовлено 16.11.2011 року.