Ухвала суду № 49415442, 23.09.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2010
Номер справи
2а-11691/10/0470
Номер документу
49415442
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

23 вересня 2010 р. Справа №2а-11691/10/0470

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Букіна Л.Є., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про визнання дій незаконними та зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 21 вересня 2010 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області з позовними вимогами про:

- визнання незаконними дій посадових осіб УДАІ УМВС України в Дніпропетровській області з несвоєчасного подання відповіді на звернення ОСОБА_1;

- зобовязання УДАІ УМВС України в Дніпропетровській області направити на адресу ОСОБА_1 копії протоколів про адміністративні правопорушення, та складених постанов про притягнення до адміністративної відповідальності.

Адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою. Згідно із частиною 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

В матеріалах позовної заяви відсутні документи на підтвердження повноважень представника позивача, яким підписано адміністративний позов.

Згідно пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Згідно частини 2 зазначеної статті, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Відповідно до частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

У поданому адміністративному позові заявлені позовної вимоги не відповідають вимогам статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України. Крім того, не зазначено доказів, на які посилається позивач, та не викладено обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позивачем при поданні позовної заяви заявлено клопотання про відстрочення оплати судових витрат до ухвалення судового рішення у справі. Однак, зазначене клопотання позивачем не обґрунтовано.

За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця Управління державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській областіпро визнання дій незаконними та зобовязання вчинити певні дії- залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків позовної заяви до 01 листопада 2010 р.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: визначення позовних вимог відповідно до вимог статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України із зазначенням їх обґрунтування та викладенням обставин, якими позивач обґрунтовує заявлені позовні вимоги; надання документів на підтвердження повноважень особи, яка підписала позовну заяву; надання копій такого позову відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі; та надання документу про сплату судового збору у розмірі 3,40 грн. (немайнові вимоги) за реквізитами:

Одержувач: УДК у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська

ЄРДПОУ 24245686, р/р 31119095700004

МФО 805012, Банк: ГУДКУ у Дніпропетровській області

КБК 22090200

Призначення платежу: судовий збір за подання адміністративного позову.

Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_2